מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

מה הם כאבי השרשה ומדוע לעתים יש דימום?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 24/1/2019
מה הם כאבי השרשה ומדוע לעתים יש דימום?

נשים רבות חוות דימום קל וכאבי השרשה בעת התהליך בו הרחם קולט את הביצית המופרית. לרוב מדובר בתחושות שממש מזכירות את תחושות המחזור החודשי, מלבד למספר שינויים קטנים

בעוד נשים רבות לא יחושו או יבחינו בכך, כאשר הן נמצאות בתחילת הריון, נשים רבות מתלוננות על דימום חריג וקל ועל כאבי מחזור, מספר ימים לפני שהן עתידות לקבל את המחזור החודשי שלהן. פעמים רבות אותן תופעות מעידות על תהליך השרשת העובר ברחם, הן תקינות, נורמליות ולרוב גם חולפות במהירות.
 

כאבי השרשה עלולים להופיע כחמישה ימים, פחות או יותר, לפני מועד קבלת המחזור (כ-6-12 ימים מרגע ההפריה). לא כולן יחוו דימום ואלו שיחוו דימום יבחינו בכך שהוא קל יותר מדימום של מחזור ולרוב יחלוף בתוך מספר שעות או יום-יומיים לכל היותר. במקרים בהם הוא לא חולף לאחר פרק זמן זה או כאשר הכאבים מתחזקים - כדאי להתייעץ עם רופא הנשים שלך.
 

כאבי ההשרשה הם חלק מהתהליך הפיזיולוגי שעובר גופה של האישה, בזמן שהעובר משתרש ברחם, לאחר שתא הזרע פגש בביצית ואותה ביצית מופרית עשתה את דרכה אל רחם האישה, שם מסתיים תהליך ההשרשה והרחם קולט את אותה ביצית.


 

כאבי ההשרשה מזכירים בתחושתם מאוד את כאבי המחזור, הם ממוקדים לרוב בבטן התחתונה ולעתים יתווספו להם תסמינים נוספים, כגון: רגישות בשדיים, תכיפות במתן השתן, יובש בפה, בחילות קלות וסימנים נוספים שנשים רבות חוות בהריון אך לעתים גם במחזור.
 

דימום ההשרשה הוא דימום קל, שלא דומה לדימום המתרחש במחזור. לרוב מבחינים בו רק בניגוב בשירותים וצבעו יכול להיות בהיר יותר מדימום של מחזור ולעתים גם כהה יותר, ממש חום.
 

דימום וכאבי השרשה לא תמיד מעידים על התפתחותו של הריון תקין, לעתים הם כן מעידים על מחזור שהקדים ולא תמיד תהליך ההשרשה שהחל יסתיים בעובר בריא והריון תקין. לכן, חשוב בסופו של דבר להמתין עד לתאריך קבלת המחזור המשוער ובמידה ויש איחור - לבצע בדיקת דם לזיהוי הריון, שהיא האמינה ביותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן