מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

מאת: ליאת ציוני מורד | פורסם: 5/1/2014
מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?

לילדים חלומות רבים, אבל לא תמיד הכל מתרחש לפי התוכנית, ככה זה בחיים. כהורים התפקיד שלנו הוא לספק לילד תמיכה, ליווי ועידוד במסע שלו ולא לצפות ממנו שיגשים את כל החלומות שאנחנו לא הצלחנו והותירו אותנו קצת מתוסכלים

כשהייתי ילדה חלמתי להיות עורכת דין. בדימיוני ראיתי את עצמי עומדת בפרצוף רציני ומתנגדת בלהט בבית המשפט. סצינה הלקחה כולה מתוך סדרה אמריקאית כלשהי. בעלי לעומת זאת, חלם להיות רופא נשים.

חלפו השנים, אני נהייתי הייטקסיטית ואז מאמנת ובעלי נהיה סוכן מכירות שהפך לקבלן שיפוצים.
 
למרות ששנינו מאד שמחים ושלמים עם המקום בו אנו נמצאים בחיינו, יש ללא ספק חלומות שלא הגשמנו עדיין ויש כאלה שלא נגשים לעולם. וזה חלק מהחיים בעיניי.
 
הרי גם אם מאוד ארצה אין סיכוי שאראה כמו בר רפאלי אי פעם ובעלי, למרות הופעה בלתי נשכחת בכיתה ג', כבר לא יהיה הכוכב הבא.
 
בעודי יושבת וצופה באחת מתוכניות הכוכבים הללו, נחמץ ליבי לרגע. לא, לא בגלל שהשיר היה נורא מרגש, אלא מכיוון שבאחת התוכניות צולם מתמודד עם אביו. האב סיפר בגאווה רבה כמה הוא שמח על הצלחת בנו וכמה בנו מגשים את החלום שהוא עצמו לא הצליח להגשים בחייו.
 
ואני חשבתי לעצמי שהנה, ברגע אחד, בנוסף על הלחץ של תוכנית, תחרות, הופעות חיות וחלומות הצלחה - נוסף משקל כל כך כבד על כתפיים כל כך צנומות של נער צעיר. משקל חלומות האב אותם לא הצליח להגשים.
 
בעיניי החיים הם מסע. ככל שאנו מתקדמים בו אנו סוחבים על גבנו עוד ועוד אבנים שממשיכות אתנו את הדרך: הפגיעות שספגנו, הבחורה ששברה את לבנו, החבר שאכזב, המבחנים בהם נכשלנו ושוב - החלומות שלא הגשמנו.
 
התפקיד שלי כאמא הוא, לדעתי, להקל את המסע עבור הילדים. אם זה בפירוק חלק מהאבנים, בנשיאה משותפת או לעיתים בלהראות איך ממשיכים את הדרך ביחד עם כל המכשולים. להעביר את משקל החלומות שלי לילד שלי שווה ערך בעיניי ללקיחת אבן במשקל מאות קילוגרמים והטלתה לתוך התיק על גבו.
 
אני רוצה שהילדים שלי יחלמו, יעיזו, יעופו גבוה לאן שהם רק רוצים. אבל אני גם רוצה שהם יהיו אלו שקובעים לאן. החלום הכי גדול שלי עבורם הוא שיהיו מאושרים. כרופא או כספר, כאמן או כרואה חשבון, זה לא באמת משנה לי.
 
זה לא אומר שלא אביע את דעתי על הבחירות שלהם או אספר להם מה אני חלמתי להיות או לעשות כשהייתי בגילם. זה גם לא אומר שהם לא יתקלו בקשיים בדרכם ובאכזבות, אבל אני רוצה להיות שם עבורם גם אם יבחרו אחרת מכפי שאני אמצא לנכון. אני בעיקר רוצה שהם יכתבו את הסיפור של עצמם. שיהיו משוחררים להיות מי ומה שהם באמת ולא מה שאני רוצה שהם יהיו.
 
חלק מהבחירה שלי כאדם היא יום היא לנסות ולהגשים את החלומות שלי. חלק מהאחריות שלי כאמא היא  גם לתת לילדים שלי  את המרחב לחלום את החלומות שלהם.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן