מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

הליכה בטוחה עם ילדים בחודשי החורף

מאת: בטרם - לבטיחות ילדים | פורסם: 10/2/2019
הליכה בטוחה עם ילדים בחודשי החורף

בחודשי החורף, כאשר מחשיך מוקדם ומזג האוויר אפור ורטוב, חשוב להקפיד על כללי בטיחות מיוחדים שנועדו להגן על ילדים, בכדי למנוע סכנת החלקה או חלילה תאונה בכבישים

כשהגשם יורד והראות לקויה, כאשר הימים מתקצרים והחשיכה יורדת מוקדם יותר, חשוב מאוד לדאוג לנראות של הילדים וגם לראות שלהם.
 
בחודשי החורף הימים קצרים יותר ושעות האור מתמעטות. החשיכה יורדת כבר בשעות אחר הצהריים המוקדמות ויש צורך להתייחס לנושא הראות והנראות של הולכי הרגל. 

ילדים רבים הולכים בכוחות עצמם לבית הספר, לחוגים או לחברים וחשוב מאוד לעבור איתם על מספר כללים וגם להקפיד על כללים נוספים שישמרו על ביטחונם - באדיבות ארגון בטרם:
 
 
לובשים בגדים בהירים - בעת בחירת בגדי החורף, מציעים לילד תמיד בגד בהיר על פני בגד כהה. ילד הלבוש בבגדים בהירים בשעות החשיכה, יזוהה על ידי הנהגים ממרחק רב יותר, מילד הלובש בגדים כהים.
 
לא לובשים בגדים שמסתירים את שדה הראייה - בוחרים להלביש את הילד בבגד עליון שהצווארון שלו לא מסתיר את הדרך. כך גם לגבי כובע. 

משתמשים במטרייה שקופה - בוחרים במטרייה שקופה, כזו שלא תגביל את שדה הראייה של הילד בעת הליכה.
 
עונדים מחזירי אור - מחזיר האור בולט מאוד בחושך או ביום אפור כאשר מאירים עליו והוא מאפשר לנהג לזהות את הילדים ממרחק רב. 

משתמשים בפנס - בעת ההליכה במקומות חשוכים או בדרכים נטולות מדרכה, מציידים את הילדים בפנס. כך יוכל הנהג להבחין בילד, גם כאשר שאין פנסי רחוב, והילד עצמו יוכל להבחין במכשולים שבדרך.
 
חוצים רק במקומות מוארים - בעת חציית כביש, בוחרים תמיד לחצות במעבר חצייה מואר. 
 
לא ממהרים לחצות את הכביש - בשעות הלילה קשה לאמוד באיזה מרחק נמצא כלי הרכב ובאיזו מהירות הוא נוסע. אם הבחנתם ברכב הקרב אליכם, המתינו שיעבור ורק אז תחצו את הכביש.
 
 נזהרים מסינוור- חשיפה ישירה לאורות הרכב הבא מולכם, גורמת לסנוור ונוטלת את יכולת הראייה במשך כמה שניות. כדי לא להיקלע למצבים כאלה, נמנעים, עד כמה שניתן, מלהסתכל ישירות אל מקור האור. 
 
לא חוצים כביש בריצה - בחורף במיוחד קיימת סכנת החלקה, לכן לא רצים, לא על המדרכה ולא בזמן חציית הכביש. 
 
הולכים בחלק המדרכה הרחוק מהכביש - זאת על מנת שלא להרטב מהמים והבוץ הניתזים מגלגלי כלי הרכב בוחרים ללכת על המדרכה בחלק הרחוק מהכביש.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן