מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

כיצד מארגנים חגיגת יום הולדת בטוחה לילדים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 1/6/2019
כיצד מארגנים חגיגת יום הולדת בטוחה לילדים?

יום הולדת הוא סיבה למסיבה אבל חשוב שאותה מסיבה תהיה בטוחה לילדים שלוקחים בה חלק. לפניכם הנחיות לתכנון מסיבת יום הולדת עם הרבה חיוכים ומינימום תאונות

יום הולדת הוא חגיגה נחמדת אבל הוא גם אירוע בו דברים עלולים לצאת משליטה וילדים עלולים למצוא את עצמם בסכנה. למרבה הצער, כאשר הורים מארגנים חגיגה לילדם הקטן, הם חושבים על הכל, על הקישוטים, הכיבוד, הפרסים והאטרקציות - אבל שוכחים לחשוב על הסכנות.

כיבוד ליום ההולדת עלול להפוך לסכנה של ממש, הורים רבים לא מודעים להנחיות ארגון בטרם ומגישים לילדים שגילם מתחת לגיל חמש סוכריות, מסטיקים, פירות יבשים, נקנקיות לא חתוכות ועוד. לכן בעת ארגון רשימת הכיבוד למסיבה שימו דגש מיוחד על כך והקפידו להגיש לילדים אך ורק מאכלים שלא מסכנים אותם.
 
ארגון 'בטרם' ממליץ באתרו על רשימת הממתקים והחטיפים המותרים להגשה ביום ההולדת:

עוגה (ללא אגוזים, שקדים, צימוקים, חתיכות תפוח וכד')
גלידה
ארטיק / קרטיב
קרמבו
וופלים (ללא שברי אגוזים, שקדים וכד')
שוקולד (ללא שברי אגוזים, שקדים וכד')
במבה / צ'יפס
ביסקוויטים
עוגיות (ללא שברי אגוזים וכד')
בייגלה

לילדים מגיל שלוש ומעלה ניתן להוסיף: עדשים, טופי, ביסלי, סוכריות ג'לי ומרשמלו.
 
ממתקים וחטיפים שמאוד לא מומלץ ואף אסור להגיש לילדים בימי ההולדת:
 
סוכריות מציצה
סוכריות על מקל
מסטיקים עגולים
אגוזים, שקדים, צימוקים.
 

 
מידע חשוב נוסף

- אסור להכניס לשקיות יום ההולדת בלונים לא מנופחים או צעצועים הניתנים לפירוק, ואשר חלקיהם נכנסים לתוך קופסת פילם (כן, כן, זו של המצלמות של פעם).

 
- הקפידו על כך שהילדים ישבו ולא ישחקו בזמן אכילת הממתקים. אכילה תוך כדי ריצה, קפיצה או משחק עלולה לגרום לחנק לילדים קטנים.
 
- אם תליתם סרטים וקישוטים שימו לב שהם תלויים כראוי, שילדים לא יכולים להיתקל בהם וליפול, למעוד ולהפגע.

- הקפידו לקיים את המסיבה בחלל ידידותי לילדים, שאין בו חפצים חדים, שבירים, כבדים שעלולים ליפול (כגון טלוויזיות) ושבאופן כללי החלל לא מסכן את הילדים בדרך כלשהי שלא חשבתם עליה לפני.

במקרים בהם הורים משאירים את הילדים במסיבה והולכים לביתם, מוצאים את עצמם גם לעתים זוג הורים צעירים אחראים על קבוצה גדולה של ילדים וקשה להם לחלק את תשומת הלב בין כולם, עובדה שגם היא מהווה פתח לתקלות ותאונות. לכן, בראש ובראשונה, כאשר אתם מארגנים מסיבת יום הולדת, כדאי לוודא שנוכחים במקום מספיק אנשים מבוגרים, שיכולים לפקח על הנעשה, להעניק תשומת לב לילדים ולהיות עירניים לכל בכי, נפילה או סכנה אחרת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן