מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

זהירות: כיסא האוכל של התינוק עלול לסכן אותו

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 31/8/2017
זהירות: כיסא האוכל של התינוק עלול לסכן אותו

על פי תוצאותיו של מחקר אמריקאי, בכל שעה נופל ילד מכיסא אוכל גבוה, נפצע ואף מגיע לבית החולים לחדר המיון. לפניכם הנחיות לשימוש בטוח בכיסא אוכל

כתב העת האמריקאי, "רפואת ילדים קלינית", פרסם השנה את תוצאותיו של מחקר העוסק בבטיחות כיסאות האוכל של הילדים. מהמחקר עולה כי מספר תאונות הקשורות לישיבה בכיסא אוכל, עלה בין השנים 2003-2010 בלמעלה מ-22%. בכל שנה מתרחשות כ-9,400 פציעות הקשורות לכיסאות האוכל: נפילות, מכות בראש, חבלות שונות ואפילו זעזוע מוח. 
 

המחקר מוכיח כי למרות שנדמה שזה ברור מאליו, הורים רבים ככל הנראה לא מקפידים על שימוש בטוח באותם כיסאות. על פי המחקר בכל שעה נופל ילד מכיסא אוכל גבוה, נפצע ואף מגיע לבית החולים לחדר המיון.
 

מסתבר שבעוד שרוב ההורים חוששים מסכנת חנק, דווקא הכיסא עצמו מהווה סכנה ממשית ולא פחות גדולה לחייו של הילד. כיסאות האוכל של הילדים הם גבוהים יותר מכיסא רגיל ובנוסף גם ניצבים ליד שולחן אוכל גדול, לכן כאשר הילד נופל מהכיסא הוא לרוב חובט א ת ראשו בשולחן או ברצפה בעוצמה רבה. 
 

רוב הנפילות והתאונות מתרחשות כאשר הילד לא קשור היטב לכיסא, על פי הנחיות היצרן, לכן התינוק עלול לנסות לצאת ממנו, לעמוד בכיסא וכמובן ליפול. בנוסף ילדים נוטים גם לדחוף לעתים את עצמם באמצעות הרגליים, בעת הישיבה, דבר שיכול גם להגביר את עוצמתה של הנפילה והמכה.
 

ארגון בטרם מפרסם באתר שלו הנחיות לשימוש בטוח בכיסא אוכל, הרי הן לפניכם:
 

- חשוב להרחיק את כיסא האוכל הגבוה מדלתות, חלונות, קירות, וילונות, חוטים ומכשירי חשמל.
 

- בכל פעם שאתם מושיבים את הילד בכיסא חשוב להקפיד על אבטחת הילד באמצעות שימוש ברתמות וברצועות האבטחה.
 

- חשוב לוודא שהרצועות והרתמות מתאימות לגילו של הילד ולמידות גופו.
 

- גם אם לכיסא יש מגש, הוא לא מהווה תחליף לשימוש ברתמות האבטחה ולא מגן על הילד.
 

- במידה והכיסא בו אתם משתמשים הוא כיסא מתקפל, יש לוודא שהוא נעול עם פתיחתו.
 

- אסור לאפשר לילד לעמוד בכיסא.
 

- יש לשבת לצד הילד בזמן שהוא יושב בכיסא, על אחת כמה וכמה הוא נמצא בשלב התפתחותי בו הוא מסוגל לנסות לפתוח את רצועות האבטחה בכוחות עצמו.
 

- יש להרחיק את הכיסא מכל אובייקט שהוא יכול להשתמש בו לדחיפה או הזזת הכיסא, כגון: שולחן, דלתות, מקרר, תנור, חפצים ורהיטים חמים או חדים.
 

- בעת השימוש בכיסא אין להישען על הכיסא או להשעין עליו חפצים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן