מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > הצגות ילדים

כיצד בוחרים הצגת ילדים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/2/2016
כיצד בוחרים הצגת ילדים?

כאשר בוחרים הצגת ילדים, לבילוי משפחתי, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים: כגון אורכה של ההצגה, גיל הילד, אופי הילד, רמת הריכוז שלו ועוד

כשמחפשים רעיונות לבילויים מהנים משותפים עם הילדים, לצד המופעים רווי הכוכבים הכריזמתיים המוכרים, אחת האפשרויות המוצלחות לבילוי תרבותי חינוכי ומהנה, בעיקר לגילאים הצעירים, היא בילוי משותף בהצגת איכות במבחר תיאטראות ברחבי הארץ בכיכוב מיטב שחקני תיאטרון מוכשרים, כוריאוגרפיה מקצועית ותלבושות ססגוניות. 
 
אינספור הצגות ילדים המוצגות כיום מצליחות לרתק את הילדים, אפילו הקטנים בהם, למושבם עד הסיום. מיותר לציין שההצגות, מלבד היותן מציעות בילוי קליל ומוזיקלי, אף תורמות להעשרת העולם הפנימי של הילדים ומסייעות בפיתוח דמיונם. ובכל זאת, לצד כל היתרונות הגלומים, הרי שכדי שהילד אכן יצליח להתחבר לאופי ההצגה הנבחרת, כדאי לבחור אותה גם שתתאים מבחינת הסגנון והאופי לגיל הילד, לתחומי העניין שלו ולמגבלות הקיימות בשטח כמו יכולת ריכוז, סבלנות ועוד. להלן מספר עצות שיסייעו לכם בבחירת הצגת הילדים הבאה לבילוי משפחתי מהנה במיוחד:
 
מבחר הצגות במגוון סגנונות
 
כיום מבחר סגנונות ההצגות המועלות על הבמה הינו מגוון ועשיר מתמיד. לבחירתכם לבילוי תרבותי וחינוכי מבין הצגות מחזר מוזיקליות, תיאטרון בובות, הצגות של שחקן אחד, מופעים אינטראקטיביים בהם השחקנים פונים אל הקהל, הצגות המבוססות על טכניקת התיאטרון השחור ואחרות.

לצורך בחירה בסגנון ואופי ההצגה כדאי להתחשב בראש ובראשונה באופיו של הילד. ילדים מוזיקליים ייהנו יותר בהצגות מסוג מחזמר בהם הטקסטים מועברים באמצעות בשירה ומוזיקה בעוד שילדים שמעדיפים תכנים מילוליים יימצאו עניין בהצגות מדוברות. ילדים בגילאים רכים יותר ייהנו בהצגות בהם התכנים מועברים באופן עקיף, למשל באמצעות בובות או תחפושות בעוד שילדים בוגרים יותר ייהנו בהצגות בהן הדמויות אנושיות בלבוש תיאטרלי. 

 
התחשבות במגבלות בשטח
 
בחירת סגנון ההצגה המתאים ביותר אינו מבטיח את ההנאה המוחלטת של הילד.

קחו בחשבון שמידת ההנאה תלויה גם במרכיבים כמו משך ההצגה שהינו פרמטר שחשוב להתייחס אליו. אצל מרבית הילדים בגילאים צעירים, יכולת הריכוז מוגבלת וכשזו מגיעה לקצה גבול היכולת, הרי שהם נוטים לאבד עניין, יושבים בחוסר נוחות וכל מה שיירצו זה לצאת מהאולם למרות שההצגה עדיין לא הסתיימה.

בהתאם להיכרותכם עם יכולת הריכוז של הילדים, מומלץ לבחור בהצגה שלא תהיה ארוכה מידי ולא להתפשר על נתון זה גם אם מדובר בהצגה שקיבלתם עליה ביקורות טובות ונחשבת כאיכותית ביותר.

בנוסף, חשוב להתחשב בגיל הילד ובבחירת הצגה המותאמת לגילו, שכן בבחירת הצגה המיועדת לגילאי סף בוגרים יותר, הסבירות גבוהה שהילד לא יהיה מסוגל ליהנות ממנה. מסיבה זו, במיוחד כשמדובר בפעוטות, גם אם הם מתרשמים בעיניכם כבוגרים לגילם, כדאי לבחור מתוך הצגות המיועדות לפעוטות.

הצגות מהסוג המיועדות לפעוטות יכולות להיות בסגנון ההצגה חגיגת השירים של דתיה, המבוססת על שיריה האהובים של דתיה בן דור, שהינה רווית  קצב, להיטים מוכרים והומור שמותאם לגיל. את פרטי משך ההצגה וגילאי היעד תוכלו לראות באתרי התיאטראות או באתרי הזמנות הכרטיסים ובכל מקרה לא מומלץ לנסות לאתגר את הילד בהצגות שאינן מותאמות לגילו ולמידת הריכוז שלו.

 
בחירת התוכן המתאים ביותר
 
לגבי בחירה בנושא ההצגה, הרי שכדאי להעדיף הצגות המבוססות על סיפורים מוכרים וכאלה העוסקים בנושאים המדברים לילדים בהתאם לתחומי העניין שלהם. תוכלו אף לבחור בהצגה במרכזה עלילה המתייחסת לנושאים איתם הילד מתמודד בחיי היום יום שלו כמו קשיים ביצירת קשרים חברתיים, פרידות ממקומות ומאנשים קרובים. כך להצגה יהיה ערך מוסף לא רק תרבותי אלא גם חינוכי. בדרך זו הילד יוכל להזדהות עם הדמויות על הבמה ולקבל רעיונות להתמודדות במצבים דומים במציאות. במקרה והילד בוגר, תוכלו להציע לו מתוך מבחר מצומצם של הצגות שעונות על הדרישות שלכם כך שהבחירה הסופית תהיה שלו והוא יחוש שהינו שותף להחלטה ושזו לא תהיה כפויה על סמך שיקולכם בלבד.
 
למבחר הצגות ילדים כמו כספיון, חגיגת השירים של דתיה, הפיל שרצה להיות הכי ואחרות תוכלו להיכנס לאתר תיאטרון נדנדה.
 
ללוח הצגות ילדים בכל רחבי הארץ ולהזמנת כרטיסים - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן