מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > לידה

זירוז לידה: כל השיטות לגרום ללידה להתחיל

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
זירוז לידה: כל השיטות לגרום ללידה להתחיל

כדור פיזיו, פעילות גופנית, סקס, פקיעת מי שפיר, ועוד - יכולים לסייע לזרז את התחלתו של תהליך הלידה. כל השיטה בכתבה שלפניכם

בשבועות האחרונים להריון רוב הנשים חשות עייפות, נפוחות, כבדות ומותשות. רובן כבר מייחלות שרגע הלידה יגיע ויביא עמו את התינוק לא ציפו חודשים ארוכים.
 

נשים אשר יולדות בניתוח קיסרי שנקבע מראש יודעות בדיוק מתי ההריון יגיע לסיומו, אבל נשים אשר בוחרות ללדת בלידה טבעית נאלצות לחיות בחוסר וודאות בציפייה אינסופית ולעתים נדמה שההריון שלהן נמשך, נמשך וסיומו לא נראה כלל באופק.
 

כאשר התינוק כבר בשל לצאת אל אוויר העולם והרופא המטפל בך מסכים עם כך, ניתן להיעזר בשיטות שונות בכדי לזרז את הלידה. לעתים זירוז הלידה הוא גם משהו שהרופא שלך חפץ בו, מסיבות רפואיות שונות.
 

דרכים טבעיות לזירוז לידה
 

- סקס - כן, כן, הפעולה שגרמה לך להיכנס להריון היא גם הרבה פעמים הפעולה שתסייע לך לזרז את הלידה. בעת קיום יחסי מין, נשים נוטות להירגע וכמו כן נוזל הזרע (המכיל פרוסטגלנדינים - הורמונים הקיימים גם ברירית הרחם) גורמים לריכוך צוואר הרחם ומקדמים את הלידה. במידה והצלחת לגמור - מה טוב, הדבר יהפוך את הפעולה ליעילה אף יותר.
 

- שימוש בכדור פיזיו - אותו כדור נהדר שמשמש נשים רבות גם בעת ההריון וגם לאחר הלידה, יעיל גם בכדי לזרז את הלידה עצמה. עצם הישיבה עליו והתנועות שמבצעים מסייעים למקם את העובר שלך נמוך יותר ובכך מזרזים את הלידה.
 

- עסי את הפיטמות - פעולה זו גורמת להאצת שחרור הורמון האוקסיטוצין שיכול לעודד את התחלתם של הצירים. מומלץ להתמיד בפעולה זו כחצי שעה לפחות בכדי שתהיה אפקטיבית.
 

- פעילות גופנית - הליכה, יוגה, שחייה ועוד יגרמו גם הן לעובר ללחוץ כלפי מטה על צוואר הרחם וגם להפרשת אוקסיטוצין.
 

- שתיית תה פטל - תה המורכב מעלי פטל מכווץ אץ תאים ומשפיע על ויסותו של שריר הרחם. עלי הפטל מכילים "טאנינים", חומר המשפיע על מצב זה. זוהי לא דרך שבאמת מזרזת את הלידה, אבל היא משפיעה לטובה על צירי הלידה. לא מומלץ לשתות תה זה לפני שהעובר מוכן ליציאה לאוויר העולם.
 

התערבות רפואית לצורך זירוז הלידה
 

פקיעת שק מי השפיר - זוהי פעולה הגורמת לזירוז לידה באמצעות גרימה לירידת מים מלאכותית על ידי איש מקצוע. ברגע שמתבצעת פקיעה זו מתגבר ייצורו של הורמון בשם "פרוסטגלנדין", המוביל גם להופעתם של צירים. התהליך צתבצע על ידי החדרת וו קרס דרך הנרתיק וחיכוכו בקרום השק עד לקריעתו. לפעולה זו יתרון בולט - לא נעשה שימוש בתרופות, החיסרון טמון בכך שהדבר עלול לגרום לצניחת חבל הטבור, שמתרוקן מנוזלים ובמידה והלידה לא מתרחשת ב-48 השעות הראשונות עלול להתפתח זיהום.
 

שימוש במשחה המכילה פרוסטגלנדין - המשחה מוחדרת דרך הנרתיק באמצעות החדרת ג'ל או נר המכיל את החומר, וזה מרכך את צוואר הרחם. ניתן לחזור על פעולה זו בכל שש שעות. 
 

זירוז באמצעות שימוש בתרופה המכילה אוקסיטוצין - תרופה זו מכילה הורמון המכווץ את הרחם וגם מסייע לשלוט בדימום שחל לאחר הלידה. התרופה נתנת לאישה על זריקה או על ידי אינפוזיה. במקרים מסוימים ניתן גם לקבל את התרופה באמצעות שימוש במשאף. ההורמון מעודד את היווצרותם של הצירים וגם משתמשים בו בכדי לזרז לידה שכבר החלה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן