מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

מה הם הרעלים שמסכנים את ההריון שלך?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/8/2018
מה הם הרעלים שמסכנים את ההריון שלך?

כדור הארץ הוא המקום בו אנו חיים, אבל הוא טומן בחובו גם סכנות בריאותיות רבות להן אנו לא תמיד מודעים. בתקופת ההריון חשוב להיות זהירה כפליים

החיים בכדור הארץ עוטפים אותנו, לעתים מבלי שנרגיש, במפגעים סביבתיים המאיימים על בריאותנו בכל יום. נשים הריון נחשפות לאורכה של תקופה זו לכ-43 חומרים כימיים שונים. נשמע לא הגיוני? אלו הממצעים שעלו מדו"ח חדש של המכללה למיילדות וגניקולוגיה והאגודה האמריקנית לרפואת פוריות בארה"ב. 
 

למרות שהרבה דברים לא ממש בשליטתנו, עדיין ניתן לנסות לצמצם את החשיפה שלנו לאותם חומרים מסכנים. בכתבה זו נכיר לכן שישה רעלים שחשוב שתכירו:
 

1. כספית ומתכות כבדות - חשוב לא להפריז באכילת דגים ולהרבות באכילת דגים בהם רמת הכספית היא נמוכה, כגון: סלמון, צלופח, קרפיון, בקלה ועוד. 
 

2. BPAs - רמת הרעילות של ביספנול A עדיין שנויה במחלוקת על ידי גורמים שונים, אבל עדיף ללכת על הצד הבטוח ותמיד לבחור במוצרי פלסטיק שאינם מכילים חומר זה (הדבר מצוין על גבי האריזה).
 

3. חומרי הדברה - פעמים רבות אנו מסתובבות בחוץ יחפות על הדשא או נכנסות לבתים שעברו ריסוס נגד חרקים כאלה ואחרים. הקפידו להיות מודעות לכך ולהתרחק מסביבה שעברה לאחרונה ריסוס על ידי חומרי הדברה.

 


 

4. ממתיקים מלאכותיים וסוגי מזון שונים - בעת ההריון השתדלי להימנע מתחליפי סוכר, מונוסודיום גלוטמט (שניתן למצוא באבקת מרק לדוגמה), ממאכלים בעלי כמות גדולה של מלח ובאופן כללי ממזון מעובד. השתדלי לאכול כמה שיותר טרי ובריא.
 

5. חומרי ניקוי וטיהור אוויר - השתדלי להשתמש במוצרים המכילים חומרים טבעיים וכמה שפחות רעילים. כאשר את מנקה את שואפת ונחשפת לחומרים כימיים רבים מבלי להיות מודעת לכך. לכן חשוב לאוורר היטב את הבית בעת הפעולה וגם לנסות למצוא תחליפים עם כמה שפחות רעלים. לדוגמה, במקום להשתמש באקונומיקה את יכולה לרכוש מוצרים המבוססים על חומצות טבעיות ועדיין מחטאים מצוין. במקום לרסס מטהרי אוויר בשירותים המכילים גזים רעילים השתמשי בתחליף עדין יותר, כגון נרות בעלי ריח, פרחים יבשים, ועוד.
 

6. חומרים ודברים נוספים שחשוב לקחת בחשבון - עובש על קירות הבית, עשן סיגריות, טחב במסנן המזגן, גז ראדון הנפלט מחדר הממ"ד, קירות שנצבעו בצבע לא בריא וגם סביבת מקום העבודה שלך - יכולים כולם להוות סכנה עבורך. לכן עשי סיבוב בבית וגם במקום עבודתך ובדקי מה את יכולה לשפר, לסדר, לתקן ולגרום לכך שהסביבה בה את חיה תהיה אזור בטוח ובריא יותר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן