מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

טיפים להורות מיטיבה ושמירה על קשר עם הילדים

מאת: לירז סמיש | פורסם: 18/8/2018
טיפים להורות מיטיבה ושמירה על קשר עם הילדים

טקס פרידה רגוע בגן, שיחת טלפון יומית קבוע, שיתוף בחוויות והרגלים קבועים נוספים, יכולים לעזור לכם לשמור על קשר בריא עם הילדים וליצור אצל הקטנים תחושת רוגע וביטחון

כהורים ותיקים או חדשים, כולנו שואפים להיות הורים טובים יותר. אנחנו מנסים בכל יום לתמרן בין בילוי זמן איכות עם הילדים לבין קריירה, ניהול הבית וביצוע משימות שונות שמציבים לנו החיים. אבל לא תמיד אנו מצליחים לעשות את הכל ולעמוד בציפיות ובמטרות שאנו מציבים לעצמנו.

עליכם לזכור תמיד, כי כל מצב ניתן לשינוי והכל עניין של קבלת החלטה ומציאת דרכי פעולה שונות וממוקדות, שיאפשרו לנו להפוך כל רגע עם הילדים, אפילו הקצר ביותר - לזמן איכות יעיל ונעים, שיסייע לנו בבניית קשר בריא עם הילדים וגם יאפשר לנו לבצע את תפקידנו כהורים, מחנכים ומציבי גבולות באופן פשוט וקל יותר.

 

לפניכם מספר טיפים יעילים להורות מיטיבה:


 

- בצעו טקס קבוע עם הילד בעת הפרידה בגן: נשיקה מהחלון, משחק קצר בחצר או בבית, נדנוד בנדנדה ופרידה נעימה ולא דרמטית שיסייעו גם לכם וגם לילד להתחיל את היום עם חיוך.
 

- אם בן הזוג נעדר מהבית לעתים קרובות ורבות, צלמו את הילד עם יצירה שהכין ושילחו לו אותם במסרון. בקשו מבני הזוג לכתוב תגובה והקריאו אותה לילד. 
 

- בארוחת הערב מומלץ לשחק את "משחק החוויות": כל אחד מבני המשפחה בוחר לשתף בדבר אחד שקרה לו היום. היו אתם ראשונים ושתפו בחוויה טובה או פחות טובה מהיום שעברתם, בכדי להוות דוגמה לילד ולסייע לו להבין את המשחק טוב יותר.
 

- אם אתם עובדים עד מאוחר באופן שגרתי, השתדלו למצוא זמן קבוע לשיחת טלפון יומית עם הילד.
 

- עבור הילדים הקטנים (וגם ההורים הגדולים) סדר יום קבוע הוא גורם מרגיע ומשרה ביטחון. סדר יום הוא משהו שהורים רבים רואים בו כמגביל או קשוח, אבל בסופו של יום הוא מספק לילד תחושת שגרה בריאה, הוא תמיד יודע מה בא אחרי מה, למה לצפות ומאפשר לו להיות רגוע יותר.
 

- אם אתם מעוניינים בהגבלת זמן הצפייה בטלוויזיה הגדירו מראש את הזמן ביום בו ניתן לצפות בטלוויזיה. החליטו על שעה קבועה בה הילד יוכל ליהנות מתוכנית או שתיים שהוא אוהב ושימו לב מתי מגיע הזמן לעצור ולעבור הלאה לעיסוקים אחרים. בסופו של יום אתם שולטים בדברים, אתם קובעים ואם ילד יושב במשך שעות מול המסך זה רק בגלל שאפשרתם לו ליצור את הרגל זה. אם הילד בוכה בעת כיבוי הטלוויזיה, אל תהפכו זאת למריבה, פשוט הסיתו אותו באמצעות פעילות מהנה אחרת, כגון: קריאת סיפור, משחק אהוב, אמבטיה מרגיעה ועוד.
 

- לעיתים, כשזה מתאפשר, לפני או אחרי שעות הבילוי של הילד במסגרת, הפתיעו אותו  בבילוי משותף עם אמא או אבא: ישיבה בבית קפה, קניות בסופר, צפייה בסרט ועוד...הם אוהבים להרגיש גדולים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן