מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פוריות > מידע כללי בנושא פוריות

בן או בת: כיצד תהרי את המין הרצוי?

מאת: ד''ר דניאל דריי | פורסם: 7/9/2017
בן או בת: כיצד תהרי את המין הרצוי?

שיטה חדשה יכולה לעזור לזוגות להשיג עד 96% אחוזי הצלחה בקביעת מין היילוד. רוצים לגלות איך?

מאת ד"ר דניאל דריי
 
השפעה על מין היילוד הוא נושא שמעסיק רבים מן ההורים לעתיד בארץ ובעולם. סביב הסוגייה הזו קיימות מאות תאוריות, גישות ומיתוסים אשר מנסות לעזור לזוגות המבקשים להרות, להיקלט עם עובר מהמין הרצוי.
 
זהו אולי אחד הדברים היחידים שבו באופן משמעותי אין ממש פתרון חד משמעי. 
 
אולם, שיטה חדשה המיישמת מספר עקרונות ומעקב רפואי מדוייק יכולה לעזור לזוגות להשיג עד 96% אחוזי הצלחה. רוצים לשמוע איך?
 
ישנן נשים שאצלן בכל הריון ישנו סיכוי שווה להרות בן או בת. וישנן נשים שיש להן נטייה מובהקת, להרות רק מאחד המינים. הסיבות לכך תלויות מאוד באורח החיים, בהרגלי האכילה, השתייה, וחיי האישות. מחקרים של 30 שנה במרפאות גניקולוגיות שעבדתי בהן מוכיחים בצורה חד משמעית שהתנאים הסביבתיים שמייצר גוף האישה באזור צוואר הרחם הם אלו שיצרו את הקרקע הנכונה לזרעונים נושאי כרומוזום מין זכרי או נקבי להפרות את הביצית. התנאים האלה ניתנים לשינוי. הבחירה במין העובר יכולה להיות רצונית. השליטה במין העובר תלויה במעשי האם.
 
ההפרייה מושפעת מתכונות הזרעון
 
מבחינה מדעית, ידוע שהזרעונים נושאי הורמוני המין הזכרי הם זריזים יותר ועמידים פחות מהזרעונים נושאי הורמון המין הנקבי. כשדופן הביצית (במקביל לדופן של כל תאי הגוף) מתחזק, לזרעון הנושא כרומוזום מין זכרי יהיה קשה יותר לחדור אותו, וכך יעלה הסיכוי להולדת בת.  
 
כחלק מהליך מבוקר לבחירת המין ניתן לסייע לאישה ליצור את הסביבה המעודדת קליטה של זרעון ממין רצוי באמצעות  תפריט תזונתי המותאם לכל אישה. כללית, כאשר אישה מבקשת להרות בת, אנחנו מעודדים אותה להרבות באכילה ושתיית מוצרים המכילים מגנזיום וסידן כמו מוצרי חלב, ביצים וטחינה. 
 
כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה מומלץ גם להיות במעקב רפואי כדי לוודא מתי הביצית מגיעה לחוזק המקסימלי שלה, והסיכוי שלה להיחדר ע"י זרע נושא כרומוזום מין זכרי הוא קטן.  
 
על פי אותו הגיון, כאשר אישה מעוניינת להרות בן, מומלץ שתרבה במאכלים עשירים באשלגן ונתרן כמו בשר, מיצי פירות וקפה (באישור רופא). האשלגן והנתרן גורמים לדופן הביצית להיות חדירה יותר בקלות לזרעים המגיעים ראשונים כדי להפרות אותה (בד"כ הזרע נושא כרומוזום המין הזכרי) , והקפאין גורם לזרע (כמו שהוא גורם לנו) לרוץ מהר יותר אל הביצית.  גם כשנרצה להרות עם בן, המעקב הרפואי ישלים לנו את המידע על מצב הביצית בגוף.
 
תזמון יחסי המין
 
מומלץ לא לסמוך על המזל גם כשממש מקפידים על כל הכללים.
 
חיוני מאוד להיעזר ברופא לקבלת המידע הרפואי המקסימלי על גוף האם, תוך התערבות מינימלית בתהליך הבשלת הביציות וההתעברות. 
 
בהתייעצות הרפואית לבחירת מין הילוד תיעשה הצלבת המידע על ההיסטוריה הרפואית של בני הזוג, ועל אורחות חייה של האם עם התמונה שמתקבלת במעקב האולטרה סאונד על מחזור הפוריות שלה, כדי לתזמן את העיתוי הנכון לקיים בו יחסי מין (שגם לו השפעה על קליטת הזרעון מהמין הנכון).
 
כשמנסים להרות עם בן, צריך להגיע למצב בו צוואר הרחם נקי מזרעונים, בן הזוג לא קיים יחסי מין מספר ימים, והביצית ממתינה לזרע. לאישה שרגילה ללדת בנות, יהיו רק 6 שעות באותו חודש בו יהיו לה סיכויים מקסימלים להרות עם בן. כדי להבטיח דיוק מקסימלי ושליטה על מועד הביוץ במקרה זה, מומלץ להזריק לאישה את הורמון LH, שהוא הורמון טבעי שמשתחרר ממוח האישה כשהזקיק בשל וגורם להיותו מוכן להפריה, ע"י הזרקת ההורמון ישירות בדופן הבטן של האישה  הרופא מביא לביוץ בדיוק 24 שעות לאחר מכן, ומנטרל את הגורם הפסיכולוגי שגורם לביוץ לא צפוי בגלל מתח , חרדה או התרגשות.
 
כמעט כל גבר מייצר זרעים נושאי כרוזומי מין נקביים וזכריים בכמות שווה. אבל לא בכל שפיכה נמצאים כמויות שוות של זכריים ונקביים.  מחקרים מוכיחים שבשתי השפיכות הראשונות אחרי התנזרות של 6 ימים, נמצאים יותר זרעים נושאי כרומוזומי מין זכריים. אחרי 5 שפיכות זרע רצופות במשך 3 ימים נמצאים יותר זרעונים בעלי כרומוזום מין נקבי בשפיכת הזרע השביעית.
 
כשמנסים להרות עם בת, כדי להגיע למצב שהזרע ממתין לביצית, על האישה לקיים יחסי מין הכוללים הוצאות זרע תכופות במשך כמה ימים, כאשר במקביל יש לבצע מעקב זקיקים.  
 
תוצאות המעקב ידריכו אותה למועד המדוייק בו עליה להפסיק לקיים יחסי מין. מכאן ואילך, מתרחש בגוף האם תהליך שמעודד בעיקר תנועה של זרעונים נוסעי כרוזומיי מין נקביים אל החצוצרה.  להגדלת הסיכוי יש לתת מספר שעות אחרי קיום יחסי המין האחרונים, זריקת ביוץ . ההפריה תתרחש 24 שעות אחר כך.
 
הדרכה סקסולוגית
 
גם מדע הסקסולוגיה (שזו ההתמחות המובהקת של החתום מעלה) תורם את חלקו לאחוזי ההצלחה הגבוהים . יש אמת מסויימת בשיטות הסבתא שגורסות שאישה שמעוניינת בבן מוטב שתגיע לאורגזמה לפני בן זוגה וכדי להרות עם בת כדאי לבחור תנוחה שתגרום לגבר לשפוך את הזרע הרחק מצוואר הרחם. 
 
כחלק מתהליך קליטת הריון עם עובר ממין רצוי, על הזוג לקבל הדרכה ו/או להתאמן כך שהאישה תגמור לפני בן הזוג והגבר יוכל לשלוט טוב יותר על השפיכה ועל הזיקפה שלו, במידת הצורך.  
 
אחוזי הצלחה
 
לפי השיטה הזו, הסיכוי להולדת בת עומד על 96% אם ממלאים אחר ההוראות של הרופא בדקדקנות, ומקפידים מאוד על תפריט המינרלים ומעקב הזקיקים. לפי שיטה זו הקלטות הריון עם בת עשוי לקחת בממוצע בין 3-6 חודשים. משך זמן זה הוא קריטי לצורך הגעה לדיוק המקסימלי בווידוא אי קיומו של הזרעון הזכרי. 
 
הסיכוי להולדת בן עומד על 92%. הסיבה לכך היא שב- 8% מהמקרים הזרע של הגבר איטי ואחוז גבוה יותר של הזרעונים הכשירים להפריה הוא נקבי. לעומת הזרע הנקבי, זמן הקליטה של הריון עם עובר זכרי הוא קצר יותר ועומד על 1-3 חודשים בממוצע עד להפריה.
 
לסיכום
 
כפי שניתן להבין, השיטה שנסקרה כאן מסתמכת על שינוי שהאישה מחוללת בעצמה ועל מידע שהרופא מקבל על גוף הפציינטית. השיטה אינה פולשנית, לא כוללת הליך פוריות או הוצאת זרע. הזקיקים בשחלה גדלים בצורה טבעית, וההתערבות היחידה שניתנת היא במתן חד פעמי של הורמון שגורם לביוץ בעיתוי המתאים. זהו הורמון המשתחרר בעצמו ממוח האישה בכל חודש וגורם לביוץ. כאשר האישה לחוצה, מתרגשת, דרוכה או עסוקה בשינוי התזונתי,  ייתכן שבאותו חודש בגלל המתח ישתחרר ההורמון הזה בכמות קטנה יותר או בעיתוי מפתיע. הזריקה מנטרלת את האפקט הפסיכולוגי, ומאפשרת לרופא לדעת בוודאות מתי יתקיים הביוץ.
 
ועוד המלצה אחת אחרונה: מומלץ לעבור את כל תהליך בחירת מין העובר בקליניקה שמעניקה ליווי של אנשי מקצוע שנותנים תמיכה רגשית דרך טיפולים כדוגמת דמיון מודרך, שיסייעו ליצירת סביבה תומכת שתגדיל את הסיכוי להיקלטות ההריון. 
 
המאמר נכתב על ידי ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג, מפתח שיטה חדשנית לבחירת מין העובר

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן