מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

הורים יקרים, הגיע הזמן שתפתחו את הפה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/10/2013
הורים יקרים, הגיע הזמן שתפתחו את הפה

אמא עצבנית חושבת שבמקום שהורים יקטרו בינם לבין עצמם על התנהלות הגן, הגיע הזמן שהם יזיזו את עצמם, יתחילו לפעול ולדאוג לילדים שלהם לפני שיהיה מאוחר

בשנה האחרונה אני עדה לתופעה חדשה בגן של הבת שלי: הורים רבים מסתובבים להם ממורמרים בכל הנוגע להתנהלותו של הגן ולא עושה עם כך דבר. הם מדברים על כך שהאוכל שמקבלים הילדים לארוחת הצהריים לא ראוי למאכל, על כך שהגננת לא מספיק מעורבת, הם מספרים שהוועד גובה מהם סכומי כסף לא הגיוניים, שהסייעת החדשה לא עושה את עבודתה כמו שצריך - בקיצור, כל היום מקטרים.
 

אבל במקום ליזום, להעיז ולנסות לשנות, כמו בהרבה מקרים אחרים במדינה הזו, גם במקרה של התנהלות הגן ההורים בוחרים לשתוק ורק לרכל ולקטר בינם לבין עצמם.
 

בחודשיים האחרונים החלטתי לעשות מעשה, לקחת את הדברים בידיים ולהתחיל לפעול: שוחחתי במשך שעות עם הגננת, שלחתי מיילים זועמים על בעיות שונות לתפוצת כל הגן, צעקתי, בכיתי, נלחמתי - וגיליתי שאני לבד.
 

שלא תטעו, כמעט כל הורה טרח לבוא ולומר לי "כל הכבוד", "אני כל כך מסכים עם מה שאמרת/כתבת", "איזה יופי שלא שתקת", אבל איש מהם לא גיבה אותי, איש מהם לא הרים את הכפפה ונלחם לצידי. כך מצאתי את עצמי אמא אחת מול גננת אחת, במלחמת התשה אינסופית בשם כל הורי הגן.
 

לאחר חודשיים מתישים, החלטתי שלא עוד, אני לא מתכוונת להלחם את המלחמות של כולם ואני לוקחת צעד אחורה. אבל אני עדיין מתוסכלת, פחות מהגננת ומכל הבעיות, אלא יותר מכך שיש הורים, ששולחים בכל בוקר את הילד לגן ממנו הם לא מרוצים - והם מעדיפים לשתוק מאשר לנסות לשנות את הדברים.
 

האם לא חשוב לכם לחוש שהילד שלכם בידיים טובות כאשר הוא מבלה את רוב שעות היום בגן? האם לא תעשו הכל כדי שהילד שלכם יהיה בטוח ומוגן כאשר הוא רחוק מכם? אז למה לכל הרוחות אתם שותקים? האם אתם מפחדים שהגננת תפלה את הילד בגלל שהעזתם לפתוח את הפה? האם אתם סתם עייפים מהחיים עד כדי כך שלא אכפת לכם ממה שקורה?
 

כהורים עלינו להוות דוגמה לילדינו, ללמד אותם שעם קצת כוח רצון, העזה ואמונה - ניתן לשנות דברים לטובה. אסור להירדם על המשמרת, אסור לשמור על שתיקה, חייבים להתאגד כולם ביחד למען עתיד טוב יותר, כל אחד עבור הילדים שלו וכולנו עבור הילדים של כולם.


אם את חושבת שהילד שלך מקבל בכל יום לארוחת צהריים זבל (ואפילו לא אורגני...) מן הראוי שתעשי משהו. אם אתה חושב שוועד הגן גובה כספים שלאף אחד מההורים אין משוג לאן הם הולכים - כדאי שתוודא שהוועד לא מתכנן חופשת קיץ בכרתים על חשבונך. אם אתם מרגישים שהילדים לא מקבלים מספיק תשומת לב ושולחים אותם בכל בוקר בתחושה משהו קורה בגן, משהו שאתם לא יודעים עליו - כדאי שתפעלו מהר לפני שיהיה מאוחר.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן