מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > מידע כללי לטיפול בתינוק

דברים שלא ספרו לכם על הבאת ילדים לעולם

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/5/2019
דברים שלא ספרו לכם על הבאת ילדים לעולם

חופשת הלידה תחלוף לפני שתספיקו למצמץ, הורים אחרים יהפכו עבורכם לתעלומה מסתורית, תרגישו לעתים קרובות שאתם מאבדים את זה, העולם יהפוך למסוכן יותר ועוד דברים שהורים אחרים לא מגלים לכם

כאשר אישה נכנסת להריון היא מתחילה לחשוב על הרבה דברים ולשאוב הרבה מידע מספרים ומהסביבה לצורך הכנה למה שעתיד לקרות לאחר הלידה: החלפת חיתולים, האכלה, הלבשה, בדיקות ועוד. אבל יש הרבה פרטים שנחסכים מאתנו ואותם מגלים ההורים הטריים רק לאחר הלידה. מדובר בעובדות משעשעות, קצת מפחידות שכנראה  שרק מי שהפך להורה יוכל לגלות אותן ולהבין אותן. לפניכם כמה מאותן עובדות מפתיעות:
 

כאשר אתה הופך להורה כל מה שסביבך הופך מסוכן

באופן כללי העולם הוא לא המקום הכי בטוח, אבל ברגע שאתם הופכים להורים נדמה שרמת הסכנה עולה בכמה דרגות. פתאום כל מיני חפצים ופריטים שלא ייחסתם להם חשיבות הופכים למפחידים במיוחד, לדוגמה: רהיטים עם פינות חדות, משחקים וחפצים קטנטנים שהתינוק עלול להכניס לפה, חיידקים, מגע של אנשים זרים ועוד.


הבית לא נשאר מסודר ונקי ליותר מחמש דקות

אם סיימתם לנקות את הבית והוא כעת נקי, מסודר ומצוחצח, הדרך היחידה לשמור עליו במצב זה היא רק באמצעות שכירת חדר במלון או בדירה אחרת, כי בית בו גדלים ילדים (קטנים במיוחד) יחזור בתוך דקות למצבו הקודם: צעצועים יפוזרו בסלון, אוכל ייזרק על הרצפה, חול ודשא ייכנסו מהגינה, הכביסה תצטבר, הכלים יערמו וכך זה נמשך ונמשך.

 


 

תאמרו דברים מזעזעים לבני/בנות הזוג

לא נעים אבל זו האמת, הזוג הרומנטי והמתקתק שהייתם בעבר הלך ולא ברור אם ישוב אם לא תשמרו על הנצוץ. הורים לילדים נוטים להתווכח הרבה יותר, להתעצבן הרבה יותר ולא להסכים הרבה דברים. חשוב לזכור למצוא קצת זמן לעצמכם, לא להזניח את הזוגיות, לדבר על הדברים ובעיקר לנסות לישון ולנוח כמו שצריך, כי עייפות היא מתכון למצבי רוח וחוסר סבלנות.


אתם ממש לא חייבים לבדר את התינוק

לפני שהתינוק מגיע לעולם הוריו מפנטזים על כל אותם דברים שיעשו עמו בכל יום. אבל המציאות היא שונה, מלבד התינוק יש גם עבודה, מטלות הקשורות לניהול הבית, מחסור בשעות שינה, צרכים אישיים של כל אחד מההורים ועוד. לכן אל תצפו להפוך לצוות בידור וזכרו שיש לכם שנים רבות וארוכות לבלות עם התינוק, לשחק עמו, לטייל ולבלות, אתם ממש לא חייבים לעשות הכל ביום אחד ולא חייבים להתרוצץ כל היום מפעילות לפעילות.


כל משימה הופכת לקשה ומסובכת יותר

אם בערב ערכתם סידורים שונים בקלילות, לאחר הפיכתכם להורים תגלו שהכל הפך להרבה יותר מורכב ובעייתי. כמעט כל מטלה שתצטרכו לבצע מחוץ לבית או בתוכו (כגון קניות בסופר, תור לרופא, בישולים, ועוד) הופכת למאמץ של ממש ולעתים ההורה חש שיש פצצה מתקתקת שמלווה אותו לאורך כל היום ועלולה להתפוצץ בכל רגע. הרי זה לא נעים לערוך קניות בסופר עם תינוק שמתחיל לצרוח, לעמוד בתור בבנק עם תינוק שצריך להחליף לו חיתול, לבשל במטבח עם ילד שמאיים לפרק את הסלון, ועוד. לכן נסו לנצל את הזמן בו אתם ללא הילדים לבצע את כל אותם סידורים ומטלות, נסו לחלוק את רשימת המטלות עם בני/בנות הזוג ותמיד תזכרו שלא יקרה כלום אם דברים מסוימים יידחו קצת, לא חייבים להספיק הכל בכל יום.
 

יגנבו לכם את ההצגה

נשים בהריון ראשון מתרגלות לאנשים שמפנים להן את המקום באוטובס, לפינוקים מבני המשפחה ובני הזוג ובאופן כללי נהנות מתשומת לב רבה. לאחר הלידה הסיפור נגמר, לעולם מגיע תינוק מתוק וקטן שעומד לגנוב לך את ההצגה ובגדול. לפתע לא יעניין אף אחד מה את רוצה לאכול, אם ישנת, מה מתחשק לך לעשות ועוד. כן כן, את תעברי ממרכז הבמה למאוחרי הקלעים, אבל האהבה שתחושי לתינוק שלך תפצה על כך בגדול.
 

תרגישו לעתים קרובות שאתם מאבדים את זה

גם אם אתם אנשים רגועים ושלווים, לאחר כמה לילות ללא שינה, יום ארוך מבלי שיצא לכם לאכול או שעות בו כל שאתם שומעים זה בכי של תינוק - תהיו בטוחים שלעתים קרובות תחשבו שאתם מאבדים את השפיות. תוסיפו לכך את הדאגה שתחושו כלפי התינוק: תרוצו בהתחלה בכל כמה דקות לבדוק שהוא נושם, תשתגעו כאשר יעלה לו חלילה החום ובאופן כללי קיים סיכוי טוב שתהפכו להיסטריים במיוחד. גם במקרה זה חשוב לזכור להקפיד על תזונה מאוזנת של ההורים ולהקפיד להשלים שעות שינה בכל הזדמנות ולנסות למצוא קצת זמן לעצמכם. הדבר יסייע לכם להתמודד עם המציאות החדשה.

 

הורים אחרים יהפכו עבורכם לתעלומה מסתורית

לאחר הלידה תכירו אמהות ואבות שלא יפסיקו להשוויץ שהילד שלהם ישן כל הלילה, שהוא נגמל מחיתולים בגיל שנה, שהילד החל לדבר מוקדם, שכל בילוי שלהם מול עינייכם יראה כמו פרק בסדרה אמריקאית מושלמת ומתוקה, בקיצור - הורים שירגמו לכם לחוש ממש רע עם עצמכם. אל חשש, אף אחד לא מושלם, גם הם לא. אל תעשו השוואות, אל תקנאו ותזכרו תמיד שיש הורים אחרים שמתבוננים בכם באותה קנאה.
 

הנקה זה לא פקניק

בסרטים ובספרים תהליך ההנקה נראה כמו הרגע הכי אינטימי, טבעי ומרגש בעולם, אבל המציאות היא שונה. אמהות רבות מתקשות להניק, סובלות מבעיות שונות וזקוקות לתמיכה והדרכה. אז אם את רוצה להניק אל תחששי לבקש עזרה. לכתבות בנושא הנקה - לחצו כאן
 

סביר להניח שלא תחזרי להראות אותו הדבר

טוב, הגזמנו קצת, בכל זאת גל גדות, אנג'לינה ג'ולי ומפורסמות נוספות חזרו לפזז בחוף הים בבקיני חודש לאחר הלידה. אבל לרוב הגדול של הנשים ייקח זמן רב עד שיצליחו להידחס לביקני קטנטן, אם בכלל. הגוף משתנה לאחר הלידה ואם לא נחנתן בגנים של דוגמניות על סביר להניח שתחושו תסכול רב מסמני המתיחה, מהחזה שהשתנה, מהבטן שקצת רופסת ומעוד כל מיני שינויים פיזיים שלא יתקבלו בברכה. חלק מהנשים יחזרו למראה הקודם שלהם מספר חודשים או שנים לאחר הלידה, לאחר פעילות גופנית והקפדה על דיאטה וחלק מהן לא יחזרו לעצמן לעולם. למדי לאהוב את השינויים, מצאי דרכים להרגיש יפה ונשית, אל תזניחי את עצמך, קני לעצמך בגדים שיחמיאו לך, תני קפצה למספרה כדי להסתפר ולעשות צבע ותזכרי שלא כל אישה היא אנג'לינה.
 

חופשת הלידה תחלוף לפני שתספיקו למצמץ

כל אישה חולמת על חופשת הלידה שלה, מתכננת תוכניות רבות ומהנות ואז המציאות מכה בהן והן מגלות שהיא הסתיימה בטרם היא החלה. למרות ששמה "חופשת לידה" כל קשר לחופשה אמיתית הוא מקרי בהחלט (אלא אם ההגדרה שלך לחופש היא מחסור בשעות שינה, תחושת תשישות, ארוחות חטופות ותסכול ממצבים רבים ושונים. ממש כאשר תתחילו להתרגל לחופשת הלידה תגלו שהיא ממש אוטוטו מסתיימת, אבל זה בסדר, כי אז מתחילים החיים האמיתיים...
 

הרבה דברים יראו לכם אחרת

כאשר אדם הופך להורה הרבה דברים נכנסים לפרופורציות אחרות ובאופן כללי הראייה על העולם משתנה. לעתים העבודה שכל כך אהבתם הופכת למקום מתסכל שרק מפריע לכם, חברים שאהבם להתייעץ עמם בעבר לפתע רק יעצבנו אתכם עם כל עצה, אם בעבר לא אהבתם לבקש עזרה לפתע תשמחו לקבל כל עזרה שרק יציעו לכם, זמן לבד עם עצמכם יהפוך לזמן נפלא ושקט, ועוד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן