מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

מי אכלה רק חול וספוגים במהלך ההריון?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 21/8/2013
מי אכלה רק חול וספוגים במהלך ההריון?

צעירה בריטית בת 28 אכלה רק 20 ספוגים ביום במהלך שני הריונות ולקינוח התפנקה בקצת חול. למרבה הפלא היא ילדה ילדים בריאים

קלי מארי פירס בת ה-28 סובלת מהפרעה נדירה, הגורמת ללוקים בה לחשוק במזון מאוד לא קונבנציאלי. במשך שני הריונותיה היא אכלה בכל יום רק 20 ספוגים וגם קצת חול. לעתים הייתה משלבת בין שניהם  ואף מכינה כריך המורכב משני ספוגים וחול באמצע. 
 

קפירס ספרה "לדיילי מייל" שהיא הייתה מחסלתב כל יום קערות גדולות של חול ולא אכלה דבר מלבד לחול וספוגים. לדבריה הכל החל כאשר החלה לחוש בטעם משונה בפיה ולא ידעה כיצד לפרש אותו. היא חשה כי היא משתוקקת למאכל מסוים אבל לא הצליחה להבין מהו אותו מאכל.

יום אחד, כאשר החליפה את החול בכלוב של התוכי שלה, לפתע עלה בראשה הרעיון לטעום את החול וכך החלה לאכול אותו באופן קבוע. לאחר תקופה מסוימת חשה שוב בצורך לאכול משהו שלא ידעה להגדיר אותו וכאשר הייתה במקלחת התבוננה בספוג וגם הוא נראה לה לפתע מאוד טעים, אז היא החליטה לנסות.

 

למרות שמדובר בסיפור מאוד מוזר בוודאי תשמחו לגלות שבסופו של דבר היא ילדה שני ילדים בריאים לחלוטין.
 

ההפרעה ממנה סובלת קלי מכונה "פיקה" ואנשים רבים שלוקים בה אכן מוצאים את עצמם אוכלים חומרים מוזרים כגון אבקת כביסה, אבקת אפייה, לכלוך, עמילן תירס ועוד. התופעה לא מופיעה רק אצל נשים בהריון, היא יכולה להתרחש גם אצל ילדים וגברים. אדם הלוקה בהפרעה חש צורך עז לאכול מזון אבקתי ויבש. בעוד במקרה של קלי הסיפור הסתיים עם סוף טוב, קיימים מקרים בהם האדם עלול לסבול מהפרעות שונות, כגון: חסימה של המעי, לידה מוקדמת, תולעים ועוד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן