מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

חיסוני הפוליו יורחבו בקרוב לכל הארץ

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 9/8/2013
חיסוני הפוליו יורחבו בקרוב לכל הארץ

משרד הבריאות החליט כי החל מה-18 באוגוסט יורחב מבצע חיסוני הפוליו ובמסגרתו יחוסנו כל הילדים ברחבי הארץ, אשר נולדו החל משנת 2004

לאחר ימים רבים של שמועות והשערות, החליט היום משרד הבריאות על הרחבת מבצע חיסוני הפוליו לכל רחבי הארץ. על פי ההנחיות החדשות, יחוסנו כל הילדים אשר נולדו משנת 2004 (עד גיל 9) במרפאות טיפת החלב השונות ברחבי הארץ.
 

ההחלטה להרחבת החיסון התקבלה לאחר שנגיף הפוליו נמצא בדגימות שנלקחו ממתקני טיהור השפכים ברמה ולוד.
 

הבוקר (שישי) התקיים דיון מיוחד בהשתתפות אנשי מקצוע ושרת הבריאות ובמהלכו הוחלט כי אכן יש צורך להרחיב את מתן החיסון, זאת לנוכח דגימות הביוב שנבדקו במהלך השבוע האחרון.
 

מבצע "שתי טיפות" החל בימים האחרונים בדרום הארץ ובמהלכו התחסנו כבר כ-20 אלף מילדי הדרום, הם מהווים כ-20% מאוכלוסיית היעד של החיסון באיזור זה. 
 

הורים מהדרום שהגיעו לחסן השבוע את ילדיהם פגשו באופן אישי את שרת הבריאות, יעל גרמן, שעברה בין התחנות השונות. לדברי השרה לא קיימת היסטריה בקרב הורי הילדים וכל התחנות והצוותים ערוכים היטב למבצע. לדברי שרת הבריאות כי בחלק מהישובים בדרום כבר נרשמה נסיגה של הנגיף. בבדיקה שנייה שנערכה באשקלון לא נמצא כלל הנגיף, זאת בניגוד לבדיקה הראשונה ובקרית גת הנגיף כמעט דעך. בדגימות שנלקחו מאזורים במרכז ובצפון הארץ, לא התגלה נגיף הפוליו כלל.
 

ממשרד הבריאות נמסר כי הם נערכים למבצע כשברשותם 500 אלף חיסונים, לא ידוע עדיין אם יוחלט להרחיב את המבצע לכלל תושבי המדינה והם ממשיכים לבדוק את הממצאים ולעקוב אחר התפשטות הנגיף.


חשוב להבהיר: לאתר אין כל חלק בקביעת תורים לחיסון ואין ברשותנו גישה לתיקי הילדים, לכן בכל שאלה נוספת אנא פנו אך ורק לתחנת טיפת חלב בעיר מגוריכם.

 

לכל השאלות והתשובות בנושא מבצע חיסוני הפוליו - לחצו כאן

למידע נוסף ולמעבר לאתר משרד הבריאות - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן