מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

כ-150 אלף ילדים יחוסנו נגד פוליו באזור הדרום

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 31/7/2013
כ-150 אלף ילדים יחוסנו נגד פוליו באזור הדרום

משרד הבריאות הודיע על החלטתו לחסן החל ממחר (שני) ילדים שנולדו לאחר 1.1.2004, ב 2 טיפות חיסון נגד פוליו. החיסון יגן על הילדים ומשפחותיהם וימנע את התפשטות נגיף הפוליו. החיסון יינתן בטיפות החלב בדרום הארץ

לאחר ימים רבים של התייעצויות, הוחלט כי החל ממחר (שני) ייצא לדרך מבצע חיסון נגד נגיף הפוליו. במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר, על ידי משרד הבריאות, נמסר כי כ-150 אלף ילדים ב-66 ישובים באזור שמדרום לקרית גת ומצפון למצפה רמון - יחוסנו.

מבצע החיסונים המיוחד ייחל מחר ויימשך מדי יום בין השעות 8 בבוקר ל-20 בערב. במסגרת החמבצע יחוסנו באזור שצוין כל הילדים שנולדו לאחר ה- בינואר 2004. ילדים גדולים יותר לא יתחסנו שוב.
 

החיסון אותו יקבלו הילדים מורכב מנגיפים מוחלשים שמטרתם למנוע את העברתו של הנגיף. החיסון יינתן במנה אחת, אשר ניתנת דרך הפה בשתי טיפות.

באתר משרד הבריאות ניתן למצוא את רשימת תחנות טיפת החלב והמרכזים בהם ניתן לקבל את החיסון.
 

ההחלטה לצאת למבצע החיסונים המיוחד התקבלה לאחר שהתברר כי חיים מאות נשאים באזור זה. בימים הקרובים יימשכו הבדיקות ועל פי תוצאותיהן יוחלט אם להרחיב את גבולות מתן החיסון לילדים מאזורים נוספים בארץ.


במסגרת מסיבת העיתונאים הסבירה שרת הבריאות, יעל גרמן, כי ההחלטה על קיום המבצע התקבלה לאחר חודשיים של למידת הנושא והתייעצויות רבות. "אני קוראת לכל תושבי הדרום לבוא ולחסן ילדיהם החל ממחר בבוקר, ואני גם אהיה שם", כך אמרה גרמן. "החיסון באוכלוסיה עומד על למעלה מ-95%, ולכן לא נמצאה תחלואת פוליו, ואנו מקווים שלא תימצא. בעזרת החיסון נמנע התפשטות".
 

בנוסף פרסם בשבוע שעבר ארגון הבריאות העולמית הנחיה חריגה הקוראת לכל התיירים הנוסעים לישראל להתחסן באופן מלא נגד פוליו. על פי הודעה זו נמסר כי סכנת התפשטות המחלה מוגדרת בינונית-גבוהה. לעת עתה לא פורסמה אזהרה חמורה על כך שהתפשטות המחלה מסוכנת גם למדינות אחרות. גורמי רפואה בישראל העריכו בזמנו כי האזהרה מוגזמת ולא מוצדקת.

 

הנחיות מיוחדות לאחר קבלת החיסון

לאחר קבלת החיסון יש להקפיד על היגיינה אישית ע"י רחיצת ידיים עם מים וסבון למשך לפחות 20 שניות לאחר שימוש בשירותים, לפני ואחרי מגע עם מזון, וכן לפני ואחרי החלפת חיתולים.

רשימת הישובים המלאה מופיעה באתר משרד הבריאות ובמוקד קול הבריאות 5400*.
 

לשאלות נוספות אנא פנו אל אחות טיפת החלב בתחנה שלכם, לא ניתן לקבוע תור לחיסון דרך האתר ואין ברשותנו מידע אישי אודות התיק הרפואי של הילדים.


במידה ויהיה מידע נוסף ברשותנו אנו כמובן נעדכן אתכם באתר ובעמוד הפייסבוק שלנו. 
 

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן