מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

איך מעבירים שעה שלמה ומהנה עם הילדים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
איך מעבירים שעה שלמה ומהנה עם הילדים?

לא מצליחים להעביר עם הילדים אפילו שעה אחת בלי בכי ועצבים? לפניכם שיטות קלות, מהנות ומעניינות שיסייעו לכם להפוך את הזמן שלכם לזמן איכות אמיתי

שהייה ממושכת עם הילדים בתקופת החופש הגדול, החגים ובכלל - יכולה להפוך לעסק מאתגר ומתיש במיוחד. פעמים רבות ההורים עייפים, הילדים משעוממים ונדמה שלא חולפת רבע שעה שלמה מבלי שהילד יבכה, ההורה יתעצבן וכולם יהיו מתוסכלים.

בעוד הורים רבים מצליחים למצוא דרכים יצירתיות ומהנות עבור כולם להעברת שעה קלה בשעות הבוקר או אחה"צ - הורים רבים עייפים מדי ולא מצליחים למצוא רעיונות שיהפכו את השעות המשותפות מעבודה קשה לזמן איכות מהנה עבור כולם.
 

רכזנו עבורכם רעיונות יצירתיים ומהנים לבילוי עם הקטנים, שכל אחד יכול ליישם כבר היום:
 

קבוצת משחק
 

ברור לכם שאתם לא ההורים היחידים בעולם. ממש באותם רגעים בהם אתם יושבים בבית ומשתגעים מרוב חיפוש אחר רעיון לבילוי עם הקטנים, ישנם הורים רבים אחרים שנמצאים באותו רגע ממש במצב זהה. לכן, נסו לארגן קבוצת משחק, המורכבת מאמהות או אבות מהגן, שכנות ושכנים עם ילדים בגילאים דומים או סתם חברים קרובים - והשתדלו להיפגש מספר פעמים בשבוע על בסיס קבוע.

אתם יכולים לבלות בכל פעם בביתו של ילד אחר, כך לאמהות או לאבות יש עם מי לדבר, לילדים יש עם מי לשחק והבלגן לא נופל רק על הורה אחד. מעבר לעובדה שהילדים משחקים ומבלים, פגישה עם קבוצת ילדים מאפשרת להם גם ללמוד דבר או שניים על משחק בקבוצה ורכישת כישורים חברתיים שונים. אם אתם לא מצליחים לארגן קבוצה של ממש אל תתייאשו, לפעמים מספיק אפילו למצוא זוג הורים אחד שישמח לשתף עמכם פעולה.

 

אל תתקעו בבית
 

לעתים מרוב עייפות וחוסר אנרגיה אנחנו מתקשים להזיז את עצמנו ואת הקטנים מהבית, כך נוצר מצב בו הזמן לא זז, כל דקה מרגישה כמו נצח והדרך מכאן ועד להתפרצות זעם או בכי היא מאוד קצרה. גם כאשר אין לכם כוח - צאו מהבית: לגן השעשועים, לספריה הציבורית, לבילוי בשפת הים, לשעת סיפור, להצגה או לכל פעילות אחרת. יציאה מהבית מאפשרת לכולכם להתאוורר, מעבירה את הזמן בנעימים ובסופו של יום שינוי אווירה זה בדיוק מה שכולכם צריכים.

 


 

צאו מהעיר אל חיק הטבע
 

שעה של פעילות בחיק הטבע היא דרך נהדרת לגרום לכולם להזיז קצת את הגוף, לשמור על הבריאות וליהנות מפעילות חוויתית חינמית ומהנה. אפשר לרוץ על חול הים, לחפור בורות בחול, לבנות ארמונות, לצאת לטיול בשדה, לקטוף פרחים, לחפש חרקים, לחקור, לבדוק, להתבונן וליהנות מיופיו של העולם.
 

בית הספר של אבא ואמא
 

ילדים קטנים צמאים לידע, למידע ומוכנים כמעט תמיד ללמוד משהו חדש. לכן בילוי משפחתי יכול להפוך גם לשעה קלה של למידה חוויתית, מאתגרת ומעניינת עבור כולם. אפשרא לצבוע דפי צביעה, ללמוד דבר או שניים על צורות, צבעים, מספרים ואותיות. התרכזו בכל פעם באות או ספרה אחת וצרו עבור הילד פעילויות שיסייעו לו ללמוד אותה בדרך מהנה. לדוגמה אם החלטתם ללמד אותו את האות "א", הדפיסו לו דף צביעה של האות, תנו לו לזהות את האות בטקסטים קצרים, ספרו לו מה הן המילים שהוא מכיר המכילות את אותה האות, גזרו את האות באמצעות מספריים ועוד.
 

אתם זוכרים את משחקי הקופסה?
 

נדמה שבכל בית יש כמויות עצומות של משחקי קופסה שלרוב מעלים אבק במדפים ובארונות. משחק קופסה הוא דרך נהדרת לבלות שעה קלה עם הילדים, ללמד אותם על אסטרטגיה, על משחק חברתי, על ניצחון והפסד, על ויתור למען האחר ועוד.
 

שעת סיפור ביתית
 

אם אין לכם כוח לצאת, לשחק, לרוץ ולהסתובב - פשוט הפכו את הסלון הביתי שלכם למקום בו נערכת שעת סיפור אינטימית, ממוזגת ושקטה. תנו לילד לבחור בכל פעם ספר ואז שבו ביחד לקרוא אותו. דברו על הספר, התבוננו בתמונות, אפשרו לילד לשאול שאלות, גלו סבלנות והמשיכו אל הספר הבא.

לקריאת המדריך המלא לחופש הגדול - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן