מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > הנקה

שעת הנקה: לא רק לצורך הנקה

מאת: עו''ד מיה לוי | פורסם: 5/4/2016
שעת הנקה: לא רק לצורך הנקה

מי זכאית לשעת הנקה? האם את באמת חייבת רק להניק או לשאוב בשעה זו? והאם ניתן לנצל אותה גם באמצע יום העבודה? ומידע חשוב נוסף

מאת עו"ד מיה לוי
 
נשים רבות פנו אליי לאחרונה בשאלות על זכותן לשעת הנקה, או כפי שהחוק מגדיר אותה "שעת היעדרות" מהעבודה. ובכן החלטתי לשפוך אור על הסוגיה ולהסביר בדיוק מה טיבה של הזכות ומי זכאית לה.
 
חוק עבודת נשים, התשי"ד -  1954 קובע בסעיף 7 (ג) (3) כי עובדת תהיה זכאית להיעדר ממקום העבודה: "מתום חופשת הלידה עד תום ארבעה חודשים מאותו יום – שעה אחת ביום, בתנאי שהיא מועסקת במשרה מלאה; ההיעדרות המותרת על פי פסקה זו היא בנוסף להפסקות על-פי חוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א-1951, ואין מנכים אותה משכר עבודה". 
 
ראשית, עינינו הרואות כי החוק אינו מחייב כי ההיעדרות תהא לשם הנקה בלבד, אלא רק מעניק לעובדת את הזכות להיעדר. מאחר והשתרש המונח "שעת הנקה", נשים רבות אשר אינן מניקות, או כאלו שלא קיים להן הכורח להיעדר מהעבודה לצורך זה, לא מנצלות את הזכות המגיעה להן בדין, וחבל.
 
על מנת שעובדת תדע האם היא זכאית לשעת היעדרות, עליה לשאול עצמה שתי שאלות: 
1. האם היא מועסקת במשרה מלאה
2. והאם טרם עברו ארבעה חודשים מתום חופשת הלידה.

במידה והתשובה חיובית לשתי השאלות גם יחד, זכאית העובדת להיעדר מן העבודה שעה ביום. 

 
נקודה חשובה לציון הינה, כי אין הכרח שההיעדרות תהא בתחילתו של יום עבודה או בסופו, דהיינו שהעובדת "תאחר" למקום העבודה או תעזוב אותו מוקדם יותר, ולמעשה היא יכולה לנצל את זכותה להיעדר אף במהלך יום העבודה.
 
וזכרו - שעת היעדרות כמוה כהפסקה הניתנת לעובדת מבלי שמנכים אותה משכרה.

המדריך המלא להנקה - למידע לחצי כאן


לשאלות נוספות בנושא זה ו/או בכל תחום אחר, הינכם מוזמנים ליצור עימי קשר: עו"ד מיה לוי, טל': 052-3432557, mlevilaw@gmail.com www.levhadin.co.il

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן