מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

האם הילד צריך משקפי שמש בקיץ?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/7/2019
האם הילד צריך משקפי שמש בקיץ?

למרות שלא כולם מודעים לכך, מומחי העיניים ממליצים בחום לרכוש משקפי שמש לילדים כבר מגיל צעיר, אבל בטרם תרוצו לרכוש אותם, חשוב שתדעו כיצד לבחור בזוג המתאים שבאמת יעשה את העבודה

בחודשי הקיץ והאביב, קרני השמש החמות עלולות לגרום לכאבים ונזקים לעיניי המבוגרים והילדים כאחד, במיוחד אם מסתובבים בשעות החמות בחוץ ללא משקפי שמש. חשיפה ארוכה לקרני האולטרה סגול עלולה אף לגרום לכוויות על פני הרשתית, לאודם, לגירוי, כאב ועוד - זאת במידה ולא תדעו כיצד להגן על העיניים. השפעתה של חשיפה לא נכונה לשמש בגיל צעיר, יכולה גם לעתים להראות את אותותיה בגיל מבוגר, כאשר אנשים מתחילים לסבול מבעיות עיניים שונות, כגון קטרקט, התפוררות הרשתית ועוד. 
 

האם ילדים זקוקים למשקפי שמש?
 

הורים רבים שואלים את עצמם האם כדאי לרכוש לתינוק או לילד משקפי שמש ולא בטוחים אם מדובר באביזר קישוט חמוד ולא ממש הכרחי או שאולי בעצם יש צרוך לבחון את הרעיון לרכוש לילד משקפי שמש במטרה באמת להגן על עיניו.
 

מומחי העיניים טוענים כי אין כאן שאלה בכלל, הגנה על עיניי הילדים בחודשי הקיץ חשובה לא פחות מהגנה על עור הילדים והמבוגרים כאחד מפני השמש. אבל כשם שחשוב לדעת כיצד לבחור קרם הגנה מתאים כך חשוב גם לדעת כיצד לבחור משקפי שמש. בנוסף טוענים מומחי העיניים כי שימוש במשקפי שמש אצל ילדים מגן עליהם גם מפני חדירת אבק, חול ולכלוך לעיניים, דבר שרק מדגיש את חשיבותם.
 

בחנויות ניתן למצוא משקפי שמש לתינוקות וילדים שלא באמת עושים את העבודה, לא מספקים הגנה מפני קרני ה-UVB וה-UVA ורק משמשים כאקססורי לכל דבר, אך לא מעבר לכך. לעתים שימוש במשקפיים לא נכונים יכול גם לגרום לנזק, במידה והילד מתאמץ בכדי לראות כמו שצריך, מועד בעודו משחק ועוד.

 

מה חשוב לבדוק בטרם תרכשו משקפי שמש לילדים?
 

- חשוב לוודא שהמשקפיים שאתם רוכשים אכן בעלי הגנת UV, אשר יכולה לחסום כ-90%-100% מקרינת ה-UV. משקפיים שעליהם ניתן להבחין בתווית "UV 400" נחשבים למשקפיים מומלצים ביותר.
 

- שעדשות המשקפיים מאפשרות ראייה טובה וברורה ושהן עמידות בפני נפילות, מכות וזעזועים שונים.


- שהמשקפיים מתאימים לגודל הפנים של הילד ומגנים על העיניים מכל הזוויות.

 

- כדאי לבחור במשקפיים אשר ימנעו סינוור.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן