מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > שמות לתינוק

מה כדאי לשקול לפני שבוחרים שם לתינוק?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
מה כדאי לשקול לפני שבוחרים שם לתינוק?

בחירת שם לתינוק היא עסק לא פשוט וחשוב לקחת בחשבון הרבה פרמטרים: החל ממשמעות השם, דרך טרנדים, חריזה, חיבור לשם המשפחה ועוד

בחירת שם לתינוק שבדרך זה כבוד גדול להורה אבל גם אחריות גדולה, מכיוון שהשם הזה יילך עם התינוק לכל החיים ולכן חשוב לא להיות פזיזים ולחשוב היטב על הדברים בטרם בוחרים שם לילד. 
 

*** מפאת כבוד לגולשי האתר אנו משתדלים שלא לציין יותר מדי שמות בכתבה, אבל סביר להניח שתבינו למה אנו מתכוונים בכל אחת מהדוגמאות.
 

ריכזנו עבורכם כמה טיפים, שיסייעו לכם בתהליך בחירת השם לתינוק:
 

- כינויים וראשי תיבות הם אחד הדברים שהכי חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים שם לתינוק. לעתים הורים נותנים לילד שם מקסים, אבל כאשר הסביבה מחליטה לקצר אותו השם יכול להפוך ממקסים למביך.לעתים השם נהדר אבל הוא מתחרז עם מילה מביכה שילדים קטנים ישמחו להצמיד לשם והילד רק יסבול מכך. חשוב גם לקחת בחשבון את שם המשפחה שלכם, לוודא שהוא מתאים לשם הפרטי שבחרתם ושהצירוף בין השניים לא יוצר רצף מוזר או מגוחך. 
 

- לעתים הורים יקראו לילדיהם בשמות דומים, בוחרים לעצמםן דפוס מסוים אשר חוזר על עצמו בכל אחד מהשמות. שמות המתחילים באותה אות לדוגמה, שמות שהצלילי שהם דומה ועוד. שאלו את עצמכם אם אתם באמת רוצים שיהיה קשר בין השמות, אם אתם רוצים שהם יתחרזו או ישמעו דומים. לעתים זה נחמד ולעתים זה מבלבל. לדוגמה שלוש בנות ששמותיהן: נוגה, נעה ונויה.
 

- משמעות השם היא משהו שחשוב לחשוב עליו. קיימים שמות מקסימים בעלי משמעות לא כל כך חיובית. לכן אל תבחרו שם רק על סמך השם בלבד אלא בדקו מהי משמעותו.
 

- אנשים רבים בוחרים לקרוא לתינוק על שם אדם קרוב, שנפטר או שעדיין נמצא בין החיים, לפעמים בשביל להנציח, לעתים בשביל לשמור על השם במשפחה ולהעביר אותו מדור לדור, לכל אחד יש את הסיבה שלו. חשוב מאוד להתחשב ברגשותיו של בן הזוג בעת בחירת שם מסוג זה ועוד יותר חשוב לחשוב על המשמעות שתהיה לבחירת אותו השם ככל שהילד יגדל. 
 

- יש הבוחרים לקשר את השם לדת - אם זה למנהג מסוים, לפסוק מסוים מהתנ"ך, למנהיג דתי ועוד. גם כאן חשוב לחשוב על משמעות השם, מקור השם, הסיפור שמאחוריו או חיי הדמות אשר על שמה נקרא התינוק.
 

- כפי שציינו בסעיף הראשון, לשם המשפחה משקל חשוב בעת בחירת השם הפרטי של הילד. ראשית חשוב להבין אם אתם רוצים לשמור על שם המשפחה של האם והאב כאחד, אם אתם מעוניינים לבחור בשם אחד, להבין אם החיבור בין השם הפרטי לשם המשפחה יוצר רצף מוזר, משעשע או חסר היגיון. לדוגמה: הורים רבים בוחרים לקרוא לתינוק בשם הזהה לשם המשפחה, החיבור לא תמיד נשמע טוב.
 

- כמו בכל דבר בחיים גם בתחום השמות יש טרנדים, שמות נפוצים באים והולכים, אבל השם שתבחרו לילד שלכם יישאר עמו לכל החיים. לכן מה שנשמע נהדר בשעה שאתם צופים בהישרדות או באח הגדול לא ירגיש לכם כל כך מיוחד ונהדר בעוד שנה או שנתיים, כאשר ההתלהבות תחלוף. לכן, לא כדאי לבחור בשם בגלל שהוא טרנדי ופופולארי כעת, חשוב לבדוק את השם לעומק, לאורך מבחן הזמן.
 

 - רגשותיו של הילד הם הדבר החשוב ביותר בכל התהליך של בחירת השם, נסו לשאול את עצמך כיצד ירגיש הילד במידה ויהיו עוד שישה ילדים בכיתתו בעלי שם זהה, מה יחשוב כאשר יגלה שהוא נקרא על שם סבתא שלא הכיר, מה תוכלו לספר לילד על תהליך בחירת השם שלו, המשמעות שלו בעיניכם והקשר שלו אליו

בחירת שמות לתינוק על פי תורת הקבלה - לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן