מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

מה הם השמות הפופולריים לתינוקות בארה''ב?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/5/2013
מה הם השמות הפופולריים לתינוקות בארה''ב?

גם לאמריקאים יש רשימת שמות נפוצים לתינוקות המתפרסמת בכל שנה וכיאה לאמריקאים היא תמיד הרבה יותר גרנדיוזית ומפתיעה ומי רצה לקרוא לילד שלו שטן?

ממש כשם שבישראל מתפרסמים בכל שנה נתונים אודות השמות הנפוצים ביותר לתינוקות בשנה שחלפה, כך עושים גם בארה"ב. אבל אם הרשימה שלנו מכילה שמות בנאליים, יפים ופשוטים כמו "נעם", "תמר", "יהונתן" ועוד, בארה"ב מככבים באופן מפתיע ברשימה שמות כגון "משיח", "קינג" (מלך) ואפילו "מייג'ור" (גדול וגם דרגת קצונה צבאית) שם אשר נמצא בשנה האחרונה בעלייה גדולה ברשימת השמות.
 

אז כפי שחשפה רשות הביטוח הלאומית האמריקאית, השם הפופולרי ביותר לבנים השנה הוא "ג'ייקוב" (יעקב) שם אשר מככב בראש הרשימה זוהי השנה ה-14 ברציפות. לבנות השם האהוב ביותר הוא "סופיה" וזוהי השנה ה-2 ברציפות שהוא מגיע לפסגת הרשימה.
 

שמות אהובים ונפוצים נוספים הם: "נואה" (נוח), "אית'ן", "ליאם","אווה", "אוליביה", "איזבלה", "אמה" ו"מייסון". השם "דניאל" נדחק השנה אל מחוץ לעשרת הגדולים לראשונה מאז שנת 1998.

 

רשימת השמות מתפרסמת בכל שנה מאז שנת 1880 ומכילה את אלף השמות המובילים. בשנה בה החלה הרשימה להתפרסם היו בראש הרשימה השמות "ג'ון" (אשר נמצא השנה במקום 28) ו"מרי" (אשר הגיעה אל מקום 123).
 
 
התבוננות ברשימה מלמדת בדיוק מה הם השמות אשר צוברים פופולריות ואילו שמות דווקא מאבדים אותה. כך ניתן לראות השנה כי השם המפתיע "משיח" קפץ 246 מקומות, וממוקם כעת במקום 387. השם "מייג'ור" זינק 505 מקומות, למספר 483 וכך גם השמות "גאל" (כנראה על שם השחקן גאל גרסיה ברנל), "ג'ייז" (ככל הנראה על שם מנחה תוכניות הריאליטי ג'ייז רוברטסון), "משיח" ו"ברנטלי" נמצאים בעלייה. 
 
רצו לקרוא לילד שלהם שטן
 
לצד שמות אשר ניתן יחסית לעכל בקלות ניתן למצוא הורים בניו זילנד ושוודיה, אשר מעוניינים לכנות את התינוק שלהם בשמות מוזרים במיוחד. שתי המדינות החליטו לפרסם לאחרונה "רשימה שחורה" אשר בה שמות אשר לא יאושרו לרישום, למרות בקשתם של ההורים.
 
הרשימה כוללת שמות כגון: מטאליקה, סופרמן, לוציפר (שטן), אנאלי, המלכה ויקטוריה, מג'סטי (הוד מלכותה), Full Stop, V8, לוכסן (והכוונה היא לסימן /), אביר, חוק, צדק ועוד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן