מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

טחורים בהריון: מדוע זה קורה וכיצד מטפלים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 26/11/2018
טחורים בהריון: מדוע זה קורה וכיצד מטפלים?

טחורים הם ללא ספק אחת התופעות הכואבות והמעצבנות ביותר מהן סובלות נשים בהריון ולאחר לידה. בואי לגלות כיצד מזהים את הבעיה ומה הן דרכי הטיפול הנפוצות

אחוז גדול המנשים ההרות סובלות מטחורים, למעשה כל אישה חמישית סובלת מטחורים במהלך ההריון, בשלב כזה או אחר, אצל חלקן התופעה מתחילה גם רק לאחר הלידה. 
 

טחורים בהריון נגרמים כתוצאה מהעומס אשר קיים על גופה של האישה ההרה, בעיקר החל מהשליש האחרון להריון. העלייה והעומס נובעים מעלייה במשקל, עלייה ברמת הפרוגרסטרון, עלייה בנפח הדם ועוד - אשר גורמים ללחץ על הוורידים בחלקו התחתון של הגוף, על קרעית האגן, לחץ על פי הטבעת וגם ולהחלשת שרירי הגוף.
 

מה הם בעצם טחורים ואיך תדעי אם את סובלת מהתופעה?
 

טחורים הם אותם ורידים באזור פי הטבעת, אשר עלולים להתנפח ותופעה זו גורמת פעמים רבות לכאבים בזמן ישיבה או עמודה, עצירות, תחושת גירוד, דימום ועוד. 
 

נשים בהריון סובלות מטחורים בדרגות שונות, לא כולן בהכרח יסבלו מדימומים או כאבים עזים, אבל חלקן בהחלט ימצאו את עצמן מתוסכלות וכואבות עד מאוד. אצל נשים אשר ילדו בלידה וגינלית, הטחורים לרוב מופיעים לאחר הלידה עצמה, זאת בשל הלחץ המופעל על אזור רצפת האגן בעת הלידה.
 

איך מטפלים בטחורים? 

1. שתיית מים היא דרך נהדרת לסייע לגוף להתאושש לאחר הלידה והם מקלים מאוד בהתמודדות עם טחורים, מכיוון שהם מסייעים לצואה להיות רכה יותר.
 

2.  תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד גם היא לטיפול והקלה על הגוף, כאשר את סובלת מטחורים ועצירות, לפני הלידה או במהלך ההריון, חשוב להקפיד על תונה מאוזנת, להימנע ממאכלים אשר עלולים להחריף את העצירות (כגון תפוחים, בננות, אורז ועוד) ולשלב בתפריט היומי שלך מאכלים אשר עשירים בסיבים, כגון פירות, ירקות, דגנים מלאים, קטניות ועוד.
 

3. אמבטיה היא דרך נהדרת להרגיע את הגוף. ישיבה, אפילו בתוך גיגית, של מים קרירים, מסייעת בכיווץ כלי הדם ומרגיעה את האזור.
 

4. טיפול תרופתי גם הוא דרך, קיימות בשוק משחות שונות ונרות, אשר מסייעים לטיפול בטחורים פנימיים. השתדלי לבחור, אם ניתן, להשתמש במוצרים ללא סטרואידים. כמו כן ניתן להשתמש גם במשחות מאלחשות. בכל מקרה עליך להיוועץ ברוקח בבית המרקחת או ברופא הנשים שלך (על אחת כמה וכמה אם את עדיין בהריון) בטרם תבחרי בטיפול תרופתי.
 

5.שטיפת פי הטבעת מסייעת במניעת התפתחות זיהומים, לכן הקפידי לנקות אזור זה היטב.
 

6. ישיבה על גלגל יכולה מאוד לסייע לנשים אשר סובלות מכאבים עזים בעת ישיבה.
 

7. ניקוי באמצעות מגבונים במקום שימוש בנייר טואלט יכול גם מאוד לעזור. נייר טואלט פעמים רבות מחמיר את התופעה בעוד מגבונים לחים, המיועדים לטיפול בטחורים במיוחד, יכולים מאוד לעזור.
 

8. התייעצות עם רופא הנשים ואף עם פרוקטולוג, במקרים חמורים, האי הדרך הבטוחה והטובה ביותר לטיפול בתופעה. במקרים בהם את חשה בכאבים עזים, סובלת מדימומים ועוד - אל תזניחי והתייעצי עם איש מקצוע.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן