מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > מקומות בילוי למשפחות

איורים חדשים לספרי ילדים מוכרים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 15/5/2013
איורים חדשים לספרי ילדים מוכרים

(צילום: עדי כפיר - הענק וגנו)

רשת "צומת ספרים" מזמינה אתכם לתערוכת איורי ספרי ילדים מוכרים כמו "דירה להשכיר", "אצבעונית" ו"בארץ סין" - הזוכים לאיורים חדשים ומקוריים שביצעו סטודנטים מ"שנקר"

סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר מציעים פרשנות חדשה ומרתקת לספרי ילדים ונוער. בתערוכה שתוצג ב"צומת ספרים" בדיזינגוף סנטר בתל-אביב, יוצגו איורים למיטב ספרות הילדים והנוער, בהם גם טקסטים נדירים שלא פורסמו מעולם.

 
מלאה גולדברג עד האחים גרים, ממאיר ויזלטר עד אוסקר ווילד: סטודנטים מהמחלקה לתקשורת חזותית איירו טקסטים נבחרים של מיטב ספרות הילדים והנוער, שיוצגו בתערוכה מיוחדת בחנות של "צומת ספרים" בדיזינגוף סנטר בתל-אביב.
 
בין הטקסטים שבחרו הסטודנטים לאייר כמה מהקלאסיקות של ספרות הילדים והנוער, בהן "דירה להשכיר" ו"בארץ סין" של לאה גולדברג, "הספר הפנטסטי" של נורית זרחי" ו"אצבעונית" של הנס כריסטיאן אנדרסן. בתוך כך, נבחרו כמה טקסטים נפלאים שמשום מה אינם מוכרים כל-כך לציבור, בהם "קטינא והלוויתן" של יוליאן טובים, "פטר הכחול" של לויט הים ו"חמורלה, חמוריקו וחמורון" של עודד בורלא. בולטים בייחודיותם 2 טקסטים שלא פורסמו מעולם: שיר של מאיר ויזלטיר על חתול שאבד וסיפור על תעלולי ארנבות מאת פ. היילפרין, שראה אור בתחילת המאה ה-20 בוורשה. 
 

 
פטר והזאב. עבודה של דריה גולדשטיין
 
במסגרת קורס "איור ספרי ילדים" - בהנחיית האמנית, המאיירת והקומיקסאית בתיה קולטון - התבקשו הסטודנטים, הלומדים במסלול איור במחלקה, להעניק פרשנות מקורית לסיפורים ולשירים בהם בחרו. בסופו של תהליך ממושך של חקירה, למידה והתמודדות עם הטקסטים, הם יצרו כפולות מאוירות פרי עיצובם.
 
בתערוכה יוצגו הפרויקטים לצד דוגמאות מתהליך העבודה עליהן, המשקפות את תהליך היצירה: החל מה"סטורי-בורד", דרך הסקיצות, אפיון הדמויות והמקום והמחקר הוויזואלי שנעשה.
 
התערוכה תוצג ב"צומת ספרים" בדיזינגוף סנטר בתל-אביב, בין התאריכים  30/5 – 6/5
שעות הפתיחה: ימים א'-ה' - 22:00-09:00 
ימי ו'- 15:00-09:00
מוצ"ש - 22:30-20:00
 
ערב פתיחה חגיגי יתקיים ביום שני, 06.05, בשעה 17:00, בהשתתפות נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, ומנכ"ל "צומת ספרים", מר אבי שומר. במסגרת האירוע תתקיים הקראת סיפורים לילדים על-ידי פרופ' תמיר ובתיה קולטון.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן