מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

רשת שילב להורים: בדקו את התוקף של מוצצי MAM

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 22/4/2013
רשת שילב להורים: בדקו את התוקף של מוצצי MAM

לאחר שהתקבלה תלונה על מוצץ פגום ברשת שילב, נבדקו המוצצים על ידי מכון התקנים ובשילב יצאו בהודעה להורים המבקשת מהם לבדוק את תוקף המוצצים. מחברת MAM נמסר כי על כל מוצר מצוין גם תוקפו וחשוב לבדוק זאת

רשת "שילב" הפיצה בשבועות האחרונים הודעה, המכילה הנחיות מיוחדות הנוגעות לשימוש במוצצי MAM. הודעה זו הצליחה להבהיל הורים רבים, אשר לא הבינו מהו פשרה של הצהרה זו. בהודעה נאמרו הדברים הבאים: "ברצוננו להסב את תשומת לבכם כי לכל סוגי מוצצי MAM יש תוקף המופיע על קופסאות המוצץ. תוקף המוצר שונה בהתאם לחומרים ממנו עשוי המוצץ. יש לבדוק את תוקף המוצץ במועד הקנייה ולהחליפו אחרי שימוש, בהתאם להוראות היצרן המופיעות על האריזה. מידע זה מועבר אליכם בעקבות בדיקה שנעשתה על ידי מכון התקנים ביוזמת הממונה על התקינה למוצץ מסוג לטקס – של המותג MAM מסוג "6+" מקט 4216012".
 

מבדיקה שנערכה על ידי אתר מאקו, מתברר כעת מה עמד מאוחרי אותה הודעה מסתורית ומלחיצה. הכל החל כאשר לקוחה התלוננה על שרכשה מוצץ פגום ובעקבות אותה הודעה ביקש מכון התקנים לבצע בדיקה של מוצצים מאותו הדגם, בכדי לוודא שהם בטוחים לשימוש. לבדיקה של מכון התקנים נלקחו שני מוצצים: האחד עם פטמת לטקס והשני עם פטמת סיליקון. מוצץ הלטקס התגלה כפג תוקף, דבר אשר גם צוין על גבי אריזתו. מוצץ הסיליקון עבר את בקרת מכון התקנים. 
 

פטמת סיליקון בעצם עשויה מפלסטיק מעובד אשר גם נחשב לעמיד יותר, לכן תוקף פטמה זו הוא חמש שנים מרגע הייצור. למרות עמידותה של פטמה זו, חשוב לזכור כי כאשר לילד יש שיניים הוא עלול לנשוף את הפטמה וליצור בה חורים וקרעים. פטמת הלטקס עשויה גומי טבעי, הנחשב עמיד יותר לנשיכות השיניים, אבל פטמה זו גם מתבלה מהר יותר, התוקף שלה הוא שנתיים וגם חשוב לאחסן אותה במקום קריר ומוצל ולא להשאיר אותה בשמש.
 

מחברת MAM נמסר בתגובה לפרשה: "MAM היא חברה עולמית שעובדת לפי כל כללי הבטיחות. כל המוצרים על המדפים לא מפרישים ביספינול A. החברה עובדת בצמוד עם אורתודנטים ורופאים. ומקפידה לציין על כל מוצר – את תאריך התוקף. מדובר במידע חשוב לצרכן. כל מוצר שיוצא למדפים, נבדק ראשית על ידי מכון התקנים בארץ".
 

מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים מוצץ?

חשוב לבדוק את התוקף המוטבע על גבי המוצר.

יש לבדוק שהמוצץ אינו קרוע או שקיים בלאי כלשהו אחר .

יש להחליף את המוצץ בכל חודשיים-שלושה אלא אם אתם רואים שהוא במצב תקין לחלוטין ללא כל בלאי.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן