מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > בריאות התינוק

מה זה מטטרסוס אדוקטוס והאם קיים פתרון לבעיה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 29/4/2013
מה זה מטטרסוס אדוקטוס והאם קיים פתרון לבעיה?

(צילום: יח´´צ חברת אנפו )

מה הן הדרכים השונות לטיפול ב"מטטרסוס אדוקטוס" וגם היכרות עם פתרון, קל, נוח וראשון מסוגו בעולם, אשר מבטיח לפתור את הבעיה בצורה מושלמת

מטטרסוס אדוקטוס הינה מחלה הנפוצה אצל תינוקות, שלרוב נגרמת בשל מנח התינוק, כאשר עוד שהה ברחם אמו. מדובר במצב בו כפות רגליו של התינוק נראים כמו שני חצאי ירח, הפונים אחד כלפי השני ולמעשה עד היום אין למחלה זו טיפול יעיל ואמיתי. הטיפול בבעיה, שהיה נהוג עד לאחרונה, היה באמצעות שימוש בסד מיוחד או גיבוס רגליו של התינוק עד לגיל 9 חודשים. 

הגיבוס נעשה בצורה סדרתית, כאשר מחליפים הגבסים פעם בשבועיים. מדובר בגבסים מיושנים, שנועדו במקור לבעיה אחרת וקשה יותר בשם Clubfoot. לרוב הגבס או הסד מוסרים לחלוטין רק כאשר התינוק מתחיל ללכת. 
צורת טיפול מיושנת ומסורבלת זו, גורמת להרבה משפחות ורופאים לוותר מראש על תהליך הטיפול במטטרסוס אדוקטוס, זאת בשל התהליך המייגע של החלפת גבסים פעם בשבועיים, פעולה אשר מתבצעת על ידי רופא מומחה בבית החולים או על ידי צוות המיומן לטיפול בבעיה זו במחלקה מיוחדת, פעולה אשר מתבצעת רק ע'י רופא מומחה לבעיה זו. לתהליך מתיש זה יש גם להוסיף את יום ההכנה לפני ההגעה לבתי החולים, זאת לצורך הרטבת גבסים. מדובר בתהליך אשר נמשך שבועות ארוכים ובו כרוך גם הרבה לכלוך שנוצר באזור מהצואה והשתן של התינוק. במקרים בהם נעשים טיפולים בגבסים פלסטים החלפת הגבסים מתבצעת עם ניסור גבסים הכרוכה בסכנת פציעות ברגל הפעוט.

 
במקרים אחרים, רופאים שולחים את הורי התינוקות לעבור טיפולי פיזיותרפיה ביתיים, זאת בתקווה לקבל תוצאות מסוימות. במצב זה האחריות בעצם נופלת על ההורה ולא על הרופא המטפל. במקרה הגרוע יותר הורים נשלחים לביתם בתשובה ש"אין צורך לטפל, יהיה בסדר". חשוב להבהיר כי במקרים מסוימים באמת הבעיה חולפת מעצמה - אך במקרים רבים היא לא. לעולם אין לדעת אצל איזה מן התינוקות הנולדים עם הבעיה היא באמת תחלוף מעצמה ומי ימשיכו לסבול ממנה ומתופעות הלוואי שלה גם בעתיד.
 
נא להכיר: פתרון חדש, קל ויעיל לבעיית המטטרסוס אדוקטוס
 
נעל ביומכנית הראשונה מסוגה בעולם שמצליחה לפתור את הבעיה למחלה זו בצורה מושלמת, קלה, פשוטה ואלגנטית וחשוב לא פחות - הראשונה מסוגה בעולם בגובהה (מתחת לקרסול).
 
UNFO MED בע"מ, אשר עומדת מאחורי הפיתוח, היא חברה המתמחה בתחום האורטופדי, בעלת הסמכה לתקן רפואי ISO 13485.

החברה נוסדה על ידי דר' דאיזדה איזק, MD – מומחה בתחום הכירורגיה האורטופדית, בעל למעלה מ-35 שנות ניסיון. UNFO MED היא היצרנית של המערכת האורטופדית האוניברסאלית המהפכנית לכף רגל של יילודים, המבוססת על מומחיותו של דר' דאיזדה בתחום ניתוחי ילדים. דר' דאיזדה פיתח את הטיפול לסטייה פנימה של עצם המסרק (מטטרסוס אדוקטוס MTA) וקלאב פוט ביילודים, ועתה הוא מקדם את הטיפול המהפכני הזה.
 

 
לדברי בעלי החברה, אין סיבה להסתפק כיום בתשובות כגון "יהיה בסדר" או "אולי הבעיה תחלוף מעצמה", אתם גם לא חייבים להתמודד עם הטיפול המייגע של גיבוס רגלי התינוק הקטנות. כל שחשוב זה לאתר את הבעיה בשלב מוקדם ולהתחיל את הטיפול באנפו ברייס בשלב כמה שיותר מוקדם, עדיף לפני שימלאו לילד 6 חודשים. בשלב מאוחר יותר קשה ומורכב יותר לטפל בבעיה, לעתים אף בלתי אפשרי.
 
מה עלול לקרות במידה ולא מטפלים כלל בבעיה?
 
לדבריו של ד"ר דאיזדה, אי טיפול במחלה עלול לגרום לתופעות לוואי עתידיות, אשר באות לרוב לידי ביטוי בהתאמת נעליים, בלאי תדיר של נעליים, יבלות, כאבים, שינוי צורת האצבעות ובעיות אורתופדיות ואסתטיות נוספות. ככל שהתינוק קטן יותר ושלד הגוף שלו רך יותר  - ניתן לטפל בתופעה בצורה קלה ומהירה יותר, זאת מבלי לקחת סיכון ולהמר מה יקרה בעתיד.
 
עוד מוסיף ד"ר דאיזדה, כי הוא חש גאווה ישראלית גדולה על כך שילדי מדינת ישראל הם הראשונים בעולם כולו אשר יכולים ליהנות מטיפול חדשני מסוג זה.

למידע נוסף ולהזמנת מערכת האנפו:


טלפון: 03-5010383 
כתובת: רחוב ויצמן 52 חולון 

למעבר לאתר האינטרנט של אנפו - לחצו כאן
 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן