מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

איך בוחרים מזרן למיטת התינוק?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 17/11/2018
איך בוחרים מזרן למיטת התינוק?

לפניכם כל הנחיות מכון התקנים לבחירת מזרן בטוח לשימוש לתינוקות וכל הטיפים שיסייעו לכם לבדוק את המזרן בחנות , כדי שתוכלו להיות בטוחים שבחרתם במזרן המתאים

המידע בכתבה זו באדיבות מכון התקנים
 

בחירת מזרן למיטת התינוק היא עסק לא פשוט עבור רוב ההורים, ההנחיות לבחירת המזרן הנכון לא תמיד ברורות, בחנויות ניתן למצוא מגוון מזרנים: מזרני פוליאורתן מוקצף - ספוג, פוליסטרן מוקצף קשיח - הנראה כמו קלקר, לטקס - שהוא סוג של גומי טבעי, וקיימים גם מזרני קפיצים משולבים באחד מהחומרים שציינו. לא תמיד קל להבין מהו המזרן הכי בטוח ומתאים לשימוש עבור התינוק. במכון התקנים ניתן למצוא הנחיות מסודרות לבחירת מזרן, ריכזנו עבורכם את עיקר הדברים:

 
מה חשוב לבדוק בעת בחירת מזרן?
 
- יש לבדוק את גודל המזרן.
- את עמידותו באש.
- בדקו את איוורור המזרן, זאת למניעת התפתחות עובש.
- יש לוודא שלמזרן תקן ישראלי למזרני תינוקות - ת"י 1548 (מזרנים ומגני ראש למיטות תינוקות ופעוטות, לעגלות תינוקות ופעוטות ולחפצים ביתיים דומים) הוא תקן רשמי. כלומר, חובה על פי חוק לייבא, לייצר ולשווק רק מזרנים העומדים בדרישות התקן. 
 
 
 
המלצות לרכישת מזרן
 
יש לוודא כי עובי המזרן למיטת התינוק ינוע בין 7-15 ס"מ. זאת בכדי למנוע אפשרות שהפעוט ייצא מהמיטה בכוחות עצמו. מזרן שעוביו גבוה מ- 10 ס"מ, חייב להיות מסומן במילים הבאות: "לשימוש במיטות שגובהן גדול מ-60 ס"מ".
 
חפש על גב המזרן את הסימון הכולל את מידותיה הפנימיות של המיטה שהמזרן מתאים לה. חשוב לשים לב שאכן מידות המזרן תואמות את צרכיכם ואת המיטה.
 
חשוב לבדוק שהמזרן מכוסה באריזת פלסטיק, זאת במטרה לשמור עליו. יש לזכור להסיר את אריזת הפלסטיק לפני השימוש ולהרחיקה משימוש ילדים.
 
יש לבדוק כי אין קרעים או נקבים בציפוי העוטף את הקפיצים (במקרים של מזרן עם קפיצים).
 
בדקו שהציפוי של המזרן עשוי מבדים אטומים לנוזלים, זאת על מנת למנוע חלחול של נוזלים לתוך הספוג. בעת רכישת המזרן, כדאי לבקש מהמוכר לטפטף מעט מים על המזרן כדי לוודא שאין חלחול של מים לספוג.
 
* חשוב לזכור - מזרנים ספוגים בצבע ירוק, יעידו על כך שהמזרן עמיד באש.
 
האם על המזרן להיות רך או קשה?

כיום ניתן לרכוש מזרנים בעלי צד קשיח וצד רך יותר. בשנה הראשונה נהוג להשכיב את התינוק על הצד הקשיח ובהמשך (לרוב רק לאחר גיל שנה) ניתן להפוך צד ולהשכיב את התינוק על הצד הרך יותר.

 


 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן