מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

פרשת רמדיה: מנכ''ל החברה זוכה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 13/2/2013
פרשת רמדיה: מנכ''ל החברה זוכה

10 שנים לאחר שנחשפה פרשת רמדיה, זיכה היום (רביעי) בית המשפט את מנכ"ל החברה לשעבר אך טכנולוג המזון הורשע

לפני כעשר שנים נחשפה פרשת רמדיה, היום (רביעי) הגיע בית משפט השלום בפתח תקווה להכרעה וזיכה את גדעון לנדסברגר (מנכ"ל החברה לשעבר) ואת משה מילר (מבעלי החברה) מעבירות של גרימת מוות ברשלנות לשלושה תינוקות אשר צרכו את מזון החברה הלקוי. טכנולוג המזון של רמדיה, פרדריק בלק, הורשע בגרימת מוות ברשלנות של אבישי זיסר התינוק וגם בחבלה ברשלנות ומעשה העלול להפיץ מחלה, זאת מכיוון שבלק ידע כי הפורמולה חסרה בויטמין B1, אך לא עשה דבר בנידון. בלק הורשע גם בהטעיית הצרכנים ומעבירת שיבוש הליכי משפט - זוכה.

כל מה שחשוב לדעת על תזונת התינוק - למדור תזונה לחצו כאן

 

עוד נקבע במשפט כי האשם העיקרי במקרה היא חברת "הומנה" הגרמנית, אשר היא זו שהוציאה את הויטמין מהמזון ללא ידיעית החברה הישראלית.
 

בשנת 2003 התפוצצה פרשת רמדיה לאחר ששלושה פעוטות נפטרו וכ-20 אושפזו, זאת כתוצאה ממחסור של ויטמין B1 לאחר שכל אותם תינוקות ניזונו מרמדיה. הדבר התרחש לאחר ששגיאה בבדיקת מעבדה של חברת "הומנה", גרמה להם לחשוב שאין צורך להוסיף את הויטמין לפורומולה אשר שווקה לישראל. התינוקות שאושפזו סבלו מהקאות, מליקויים שונים במערכת העצבים ופרופסור ולבסקי, מנהלת היחידה לנוירולוגיית ילדים בבית החולים דנה (איכילוב), הייתה הראשונה לגלות את הקשר בין התינוקות והפעוטות החולים לבין מחסור בוויטמין ברמדיה.
 

מה קורה היום? האם הכל בטוח?
 

פרשת רמדיה הובילה לשורה של שינויים והנחיות חדשות במשרד הבריאות, אשר יצר מסלולי בדיקה קפדניים ורגישים למזון בכלל ולמזון לתינוקות בפרט. כל תרכובות המזון לתינוק המיובאות נבדקו טרם הגעתן במדינת הייצור ולאחר הגעתן גם במעבדות בישראל.
 

יחד עם זאת, מזהיר משרד הבריאות, כי לא ניתן להבטיח ב-100 אחוזים שלא יתרחשו יותר מקרים, כמקרה רמדיה, בעתיד. לדברי משרד הבריאות האחריות עדיין מוטלת על היצרן והיבואן  ולמרות שאירוע רמדיה הוא אירוע נדיר, בסיס האירוע הוא אי קיום הוראות חוק, תקנות ונהלים ואין דרך להבטיח שבעתיד לא יקום גוף אחר אשר יעבור על החוק. לדברי משרד הבריאות הם מבצעים בדיקות מדגמיות לצורך אבטחת אמינות ההצהרה של היצרן.
 

חמשת עובדי משרד הבריאות אשר היו אחראים להכנסת הפורמולה לישראל, נשפטו וסגרו בשנת 2011 עסקת טיעון במסרתה הודו בביצוע מעשה שעלול היה לגרום להפצת מחלה. העובדים לא הורשעו והוטלו עליהם 400-500 שעות של עבודת שירות לתועלת הציבור. לכל הדעות יצאו החמישה בזול מהפרשה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן