מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > בריאות פעוטות

דבש הוא הטיפול האולטימטיבי לילדים אשר סובלים משיעול בשעות הלילה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/1/2013
דבש הוא הטיפול האולטימטיבי לילדים אשר סובלים משיעול בשעות הלילה

במחקר חדש הנתמך על ידי מכון מטרנה נקבע כי ישנו שיפור חד משמעי בילדים אשר טופלו על ידי דבש במטרה להקל על סבלם מדלקות שונות המשפיעות על מערכות הנשימה של גופם - ובפרט על העליונה

העיתון פדיאטריקס לרפואת ילדים פירסם בשנה שעברה תוצאות של מחקר רפואי מקיף שנערך בחסות מכון מטרנה לקידום תזונת התינוק, המראה ממצאים מעניינים על טיפול בדבש.
 

במחקר הישראלי נמצא כי חל שיפור משמעותי בילדים הלוקים בדלקות בחלק העליון של מערכת הנשימה וסובלים משיעול בשעות הלילהבעקבות טיפול בדבש. המחקר כלל שלוש קבוצות שנבדקו, כאשר בכל אחת מהקבוצות התחולל שיפור חד משמעי בתדירות ובחומרת השיעול בין הלילה בו הילדים אינם צרכו דבש, לבין הלילה בו טופלו בדבש.
 

המחקר, אשר בראשו פרופסור כהן אבנר וסגל של חוקרים מיומנים ממרכז בריאות הילד בפ"ת, נעשה על 300 ילדים בגילאים שונים מגיל שנה עד חמש , אשר סבלו מדלקות במערכת הנשימה. ילדים הסובלים מבעיה זו לרוב סובלים גם משיעול המתגבר בשעות הלילה, ופוגם במשך ובטיב השינה של הילד ושל הוריו. בעבר, נעשה ניסוי לטפל בילדים אלו בתרופות שונות נגד שיעול, אולם התוצאות לא היו מוצלחות כמו הטיפול בדבש. נוסף על כך, המלצתו של ארגון הבריאות הכלל עולמי היא על צריכת דבש עקב ההשפעות האנטי מיקרוביאליות שבו.
 

במהלך המחקר נעשתה השוואה בין קבוצת ביקורת אשר נטלו דבש סילאן אשר אינו מופק מדבורים, אך דומה בסמיכות ובטעם לדבש רגיל, לבין שאר הקבוצות אשר נטלו בצורה חד פעמית סוגים שונים של דבש: דבש אקליפטוס, דבש אזוב, ודבש המופק מפרחי בר אביב.
 

תוצאות המחקר היו חד משמעיות, כאשר בכל קבוצות הדבש התבקשו ההורים לציין את ההקלה בשיעול על פי דירוג מהגבוה לנמוך, מאשר בקבוצה שנטלה סילאן. על סמך תוצאות מחקר אלו הסיקו החוקרים כי הטיפול על ידי דבש אכן מסייע להפחתת השיעול הלילי, ולשיפור איכות השינה.
 

*חשוב מאוד לזכור כי חל איסור לתת לילדים מתחת לגיל שנה לצרוך דבש!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן