מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

אקטואליה > מן החדשות

תאומים בני יומם נפטרו מווירוס קטלני

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 22/12/2012
תאומים בני יומם נפטרו מווירוס קטלני

בבית החולים בילינסון נפטרו תאומים, שנולדו לפני כמה ימים, לאחר שנדבקו בנגיף "אנטרו וירוס". מבית החולים נמסר "לא קיים טיפול נגד הווירוס"

תאומים אשר נולדו לפני מספר ימים, בבית החולים בילינסון, נפטרו בהפרש של יממה, לאחר שנדבקו בנגיף ה"אנטרו וירוס". בשל הנגיף סבלו השניים מזיהום בדם ומקריסת מערכות שהובילה למותם.
 

מיד לאחר הלידה החלו השניים לסבול ממצוקה נשמתית ועברו ליחידה לטיפול נמרץ פגים בבית החולים שניידר. מבדיקות שנערכו לשניים התברר כי הם נדבקו בנגיף ה"אנטרו וירוס". למרות שעברו החייאה וקבלו טיפול תרופתי - נפטרו השניים, בהפרש של יום אחד בלבד (ביום חמישי ושישי).
 

נגיף האנטרו וירוס הוא בעצם נגיף מעיים, אשר מופרש דרך הצואה. הנגיפים עמידים לחומציות שבקיבה וכך בעצם שורדים ומתרבים במעיים. רוב האנשים אשר נדבקים בנגיף לא סובלים ממחלה של ממש ולרוב מופיעים תסמינים קלים של קצת חום, כאבי בטן ושלשולים. יחד עם זאת, במקרים של הדבקות פגים, תינוקות או אנשים אשר חולים במחלת הסרטן - התוצאה עלולה להיות קטלנית. במקרים מסוג זה הנגיף חודר אל זרם הדם, גורם לקריסת מערכות ולבסוף, ברוב המקרים, גם למוות. 
 

אנטיביוטיקה אינה יעילה במקרים של הדבקות בנגיף זה, מכיוון שהיא משפיעה רק על חיידקים ולא יעילה בטיפול נגד נגיפים. הטיפול במקרים מסוג זה הוא תרופות החייאה ועירוי נוזלים. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן