מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > קיץ וחופש עם ילדים

איך לתכנן טיול מוצלח בחו''ל עם ילדים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 14/2/2013
איך לתכנן טיול מוצלח בחו''ל עם ילדים?

טיול בחו"ל עם תינוקות וילדים יכול להיות חוויה מוצלחת, מהנה ומיוחדת - זאת במידה ותדעו לארגן ולהתארגן כמו שצריך. לפניכם מספר טיפים והנחיות בנושא

חגים כמו חנוכה, פסח, סוכות, פורים ועוד מהווים הזדמנות מצוינת לצאת לחופשה משפחתית, בארץ או בחו"ל. כיום טיול משפחתי לחו"ל הוא לא טיול שנעשה רק לאחר גיל המצוות כחלק ממתנה לרגל האירוע. משפחות רבות יוצאות לטיולים לחו"ל למגוון יעדים - קרובים כרחוקים עם ילדים בגילאים צעירים, פעוטות ואפילו תינוקות. טיול מהסוג מאפשר גיבוש משפחתי וזמן איכות חוויתי אחד על אחד הרחק מהשגרה הלוחצת והעבודה האינטנסיבית. ובכל זאת, מדובר בטיול שמחייב לא מעט היערכויות לפני היציאה, כמו גם כללים מנחים שכדאי לקחת בחשבון במהלך הטיול עצמו. להלן מספר עצות לתכנון טיול משפחתי מוצלח לחו"ל כשיוצאים עם הצעירים שבחבורה:

 
טיול משפחתי עצמאי בשטח
 
בהתאם לגילאי הילדים והעדפותיכם האישיות, תוכלו לבחור האם לצאת לטיול עצמאי בו לכם האחריות המלאה על הארגונים הלוגיסטיים כמו הזמנת טיסות, בתי מלון, כרטיסי כניסה לאטרקציות, השכרת רכב וכיוצא בזה. לטיול מהסוג יש לא מעט יתרונות, כאשר הוא מאפשר לכם טיול מותאם אישית בהתאם לתחומי העניין, גילאי הילדים שלכם והעדפותיכם הכלליות.

במידה ומדובר בילדים בגילאים מספיק בוגרים, כדאי לשתף אותם בבחירת האטרקציות תכללו במסלול הטיול. ודאו מראש באתרי הבית של האטרקציות בחו"ל כי אכן הן מותאמות לגילאי הילדים. יש לא מעט מקומות המותאמות לילדים בגילאים בוגרים יחסית מכיוון שהעלייה למתקנים מחייבת גיל מינימאלי של הילד. בכל מקרה לא כדאי לתכנן מסלול עמוס יתר על המידה מאחר ולרגליים הקטנות נטייה להתעייף לאחר הליכות ממושכות.

כדאי שתהיינה גם תוכניות גיבוי ואופציות ב' במידה ויידרש שינוי בתכנית המקורית עקב אילוצים בשטח. כמו כן, דאגו מראש לברר את כל הרלוונטי בהקשר לביטוח הנסיעות של המשפחה לכל מקרה שיהיה, כולל הנהלים במקרה ותזדקקו לטיפול רפואי או תרופות עבור הילדים מעבר לתרופות הבסיסיות המוכרות מהבית שאיתן כדאי להצטייד. 


איך שורדים טיסה עם תינוקות? לכתבה לחצו כאן

 
טיול מאורגן למשפחות
במידה והחלטתם להצטרף לטיול מאורגן למשפחות ולחסוך את כל הארגונים טרום הטיול והאחריות במהלך הטיול, בחרו מבין חברות התיירות המוכרות (ועדיף כאלו המתמחות בטיולים מאורגנים) לגבי טיולי משפחות המותאמים לילדים בגילאי הילדים שלכם. בכל מקרה, וודא שאכן מדובר בטיול ברמת קושי ריאלית ושאינו עמוס יתר על המידה למרות הרצון להספיק כמה שניתן בלוחות זמנים מדוקדקים להפליא. וודאו לפני ההרשמה בפועל את גילאי הילדים שכבר רשומים לטיולים על מנת לוודא כי לילדכם תהיה חברת בת גילם במהלך הטיול, דבר שיתרום לא מעט להנאתם מהטיול וכמובן לשקט יחסי שלכם.קחו בחשבון שאינכם חייבים לבחור רק מבין היעדים הקלאסיים לטיולי משפחות כמו טיולים לאירופה הקלאסית או ארצות הברית אלא גם מבין יעדים מרתקים כמו טיול מאורגן לדרום אמריקה, תאילנד האקזוטית ואחרים (ראו מסלול להתרשמות). כדאי להתייעץ גם עם הורים אחרים שהשתתפו בטיול המאורגן המועדף עליכם על מנת לוודא כי אכן הטיול היה מותאם לילדים והם נהנו ועל הדרך לקבל טיפים מניסיון אישי שאולי תכלו לאמץ. 
 

טיול לחו"ל עם תינוק
במידה אתם מתכננים לצאת לטיול עם תינוק, כדאי להתנסות לפני בטיול של יום יומיים בארץ הכולל לינה מחוץ לבית כדי לבחון כיצד הוא מסתגל לשינוי וכיצד אתם מתפקדים במצבים אלו. מבחינת בחירת היעד לטיול, בחירת היעד והאטרקציות אינן מוגלות בגלל יציאה עם התינוק אלא שרק כדאי לוודא שבמקום היעד יהיו שירותי בריאות נגישים.

מבחינת הסדרי הטיסה, באופן טבעי כדאי להעדיף טיסה סדירה ולהזמין מראש עריסה לתינוק. ההמלצה של ארגון "בטרם" היא להזמין לתינוק כרטיס נפרד בטיסה כך שיהיה לו מושב משלו ולהצטייד בסל קל או מושב הבטיחות שלכם. מבחינת האריזה לקראת הטיול, חשוב לזכור לקחת את כל הפריטים הבסיסיים לטיפול בתינוק ברמה היומית, כולל מנשא, חפצי מעבר אהובים כמו שמיכה או מספר צעצועים קטנים אהובים ומרגיעים, פנקס החיסונים של התינוק לכל מקרה שיהיה ולהצטייד בטלפון של רופא הילדים.

במידה ואתם שוכרים רכב, וודאו כי תא המטען שלו מרווח דיו כדי שיכיל את כל הציוד הנדרש וגם את העגלה (במידה והיא מצטרפת אליכם). בנוסף, במידת האפשר, העדיפו ללון בטיול בבתי מלון יחסית קבועים ולא להחליף כל יום או יומיים בית מלון, דבר שאינו כדאי מבחינת התינוק שזקוק לסביבה מוכרת יחסית. ולסיכום, תיהנו מהטיול, מהתקופה, היו נכונים לשינויים, להפתעות וקבלו כל שינויים בשטח בהבנה. 

איך מוציאים דרכון לתינוק? לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן