מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פנאי והפעלות > DVD לילדים

המלצה: DVD וספר שאתם חייבים להחזיק בבית

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 11/6/2015
המלצה: DVD וספר שאתם חייבים להחזיק בבית

(צילום: יח´´צ)

ה-DVD "החברים של יעל" והספר "הגוף שלי הוא רק שלי", יספקו לילדים שלכם כלים להתמודדות עם תקיפה מינית, התנהגות מינית חריגה ויסייעו להם להבחין בין מגע מותר לאסור. אתם פשוט חייבים להחזיק בבית בשביל השקט הנפשי שלכם

במציאות בה אנו חיים לא חולף אפילו שבוע אחד מבלי שנשמע ידיעה מזעזעת בחדשות העוסקת בתקיפה מינית של ילדים. לעתים מאחורי התקיפה עומד בן משפחה, לעתים שכן, לעתים ילד אחר וללא יוצא דופן - כל המקרים גורמים לנו להתפלל שעה ארוכה שלקטנים שלנו זה לא יקרה. אבל להתפלל ולקוות זה לא מספיק, צריך גם לעשות ובשביל לעשות ולנסות למנוע - חייבים להעניק לילדים שלנו את הבסיס, הכלים והידע להתמודדות עם מצבים של תקיפה מינית והתנהגות מינית חריגה.
 

בין כל הצגות הילדים, ספרי הילדים וסרטי ה-DVD לילדים, ניתן למצוא גם את הפרויקטים של תיאטרון "החברים של יעל", אשר עושים ממש עבודת קודש עצם כך שהם עוסקים בצורה רגישה ומקצועית בכל הנושאים שאנחנו ההורים לא תמיד יודעים כיצד לדבר עם הילדים עליהם - אלימות, פגיעה מינית, חינוך לבריאות ועוד.
 

מאחורי הפרויקטים עומדות יעל פדר ושרונה אריאל, עובדות סוציאליות בעלות ניסיון רב בפעילויות חינוכיות לילדים בנושאים בעייתיים ומורכבים הדורשים מקצועיות, רגישות ואנושיות. ההצגה "יעל לומדת לשמור על גופה" אשר נכתבה על ידי פדר ואריאל בשיתוף אל"י והיחידה למניעת התעללות מינית במשרד החינוך הפכה לשם דבר במסגרות החינוך בישראל ומשנת 2003 הועלו למעלה מ-5000 הצגות בכל רחבי הארץ. בעקבות הצלחת ההצגה הושק גם DVD  "החברים של יעל" המלמד את הילדים כיצד לשמור על עצמם מפני מגע אסור (בהשתתפות גילה אלמגור,יעל פדר ויפתח ויזל) וכמו כן תוכלו למצוא גם ספר בשם "הגוף שלי הוא רק שלי".


הספר וה-DVD מהווים פתרון מושלם להורה הנבוך והמודאג, שלא יודע כיצד להתחיל לשוחח על הנושא עם הילדים. הילדים לומדים על הגוף הפרטי שלהם, על האיברים בהם אסור לאיש לגעת, גם לא כאשר משחקים. הם לומדים להבחין בין מגע חריג לבין מגע טבעי ונכון (לדוגמה כאשר הולכים עם אמא לרופא או כאשר אבא מקלח או מורח משחה - זה בסדר). הם לומדים להבחין בין סודות טובים (לדוגמה כאשר מבקשים מהם לא לגלות שעושים לאמא הפתעה) לבין סודות רעים (כאשר מישהו עושה לנו משהו לא נעים ומבקש מאיתנו לא לגלות לאיש).
 

הספר וההצגה מרתקים את הילדים, מצחיקים אותם, מסקרנים אותם ובעיקר עוזרים להם להפנים ולהבחין בין מצבים רעים ומסוכנים לבין מצבים טבעיים ואמיתיים בחיים. הם נותנים לילד כלים להתמודדות במידה וחס וחלילה מישהו עשה לו משהו - מעודדים אותו לספר לאדם קרוב, לברוח מאותו אדם שלילי ועוד. 

צפו בטריילר ה-DVD:
 

 
ניתן למצוא את ה-DVD והספר בחנויות המוזיקה והספרים (טאוור רקורדס, סטימצקי, צומת ספרים) וכן דרך שרות לקוחות 5515*.
למעבר לאתר החברים של יעל - לחצו כאן

 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן