מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > קריירה ואמהות

אפשר לעבוד ולהיות אמא מבלי להרגיש אשמה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 18/7/2019
אפשר לעבוד ולהיות אמא מבלי להרגיש אשמה?

אמהות רבות נוהגות פעמים רבות לוותר על קריירה מצליחה ובעצם על עצמן. מסתבר שאפשר גם אחרת, פשוט צריך לדעת איך לעשות זאת

מאת הילה סידי:
 

אחד הרגעים המאושרים והמיוחדים ביותר בחיים הוא המעבר להיות אמא. אך יחד עם האושר, התרגשות ואהבה הגדולה מתלווה אחריות וחובות חשובים -  אנו מקבלות על עצמנו תפקיד נוסף והחשוב ביותר והוא לדאוג לילד שלנו. 

 
לא פעם תפקיד ה"אמא" גורם לנו לוותר על עצמנו. הקריעה בין היותך אמא, רעייה, חברה, מפרנסת וגם אישה לא פעם שם אותנו בסוף הרשימה. הוויתור העצמי פתאום הופך לדבר שהוא טבעי לנו. נכון, להיות אמא זה אומר שסדרי העדיפויות משתנות, אבל מה קורה כשהתפקיד הזה לא פעם גורם לנו לוותר על קריירה מצליחה, על הנשיות שלנו, על הרצונות שלנו  ועל מי שאנחנו. האם כך דמיינו את חיינו?
 
לצאת מהקופסה
זה לא חייב להיות כך. הכל עניין של תפיסה. היום בעידן בו אנו חיים, פרדיגמת המחשבה השתנתה. הדיכוטומיה פחות נוקשה. אם לפני עשר שנים הפרדיגמה הייתה שצריך להתחתן כדי להביא ילדים. היום אנו כבר רואים אלפי אימהות חד הוריות ששלא רצו לוותר על אמהות בגלל שלא ביססו זוגיות, מביאות ילדים בעצמן ודואגות להם לבד. 
 
היום אנו רואים קהילה שלמה של גברים ונשים שמגדלים את הילדים לבד. ועדיין דואגים לצאת לבלות, לפרנס, לבסס קריירה, לתחזק בית. היום לא חייבים לוותר על הכול ולהישאר רק בתפקיד האם. אפשר גם אחרת.
 
 איך עושים זאת?
איך עושים את המעבר בין היותך אמא, התפקיד החשוב ביותר בחייך, לבין לדאוג לעצמך?
הסוד הכמוס הוא לדעת לאזן, להיות גמישה ולצאת מחוץ לקופסא. קודם כל צריך לוותר על רגשי האשמה הכל כך טבעיים. זה שאת יושבת עם חברה לכוס קפה זה לא הופך אותך ללא איכפתית. את רק נותנת לעצמך רגע לנשום אוויר צח לקבל כוח בשביל להמשיך לתת לילדים הכה אהובים שלך.
 
חיים את הפחדים
אחת החששות שמלוות נשים אחרי לידה, שבחרו להקדיש את השנה הראשונה לאחר הלידה להיות עם הילד, הוא נושא החזרה לעבודה. איך אני חוזרת לעבודה? מתפתח החשש שמקומות עבודה כבר יראו אותך "כחסרת ערך", או שמישהו תפס את מקומך. אבל זה רק פחד פנימי וחוסר ביטחון שאת משדרת לעולם. חשוב לזכור, שהעולם הוא כמו מראה. מראה משקפת לנו בחיינו את המחשבות והפחדים שלנו וכך גורמת לנו לראות את החיים.  
 
יש מי שחוששת מהצבת גבול בין העבודה ולבין הילד. חשש שאם היא מסרבת לקחת איתה את העבודה הבייתה לדוג' (כי זה הזמן שלה עם הילד) או צריכה להגיע בזמן מסוים הבייתה אז בעבודה יסתכלו על זה בעין לא כל כך טובה. 
 
אם נסתכל על זה כחשש ופחד אז נרגיש שבכל מקום הנושא הזה יעלה. ולמעשה ישקף את הפחד. 
 
המטרה היא תמיד להסתכל קדימה וליצור את מה שאנחנו באמת ובתמים רוצות. בדרך של אהבה אל עצמך ולילדיך. ברגע שאת מוותרת על השאיפות שלך ועל המטרות שלך בטווח הארוך את תהפכי להיות מישהי אחרת שאין לה קשר אלייך. לכן, לוותר לזמן מוגבל לתקופה זה לא לתמיד. לשים את עצמך ראשונה זו לא בושה בתנאי שהילדים שלך יקבלו ממך אהבה, הכלה, קבלה וגבולות. 
 
כך את תבני בית אוהב שגם את חלק בלתי נפרד ממנו. וזכרי כי הכל, אבל הכל ניתן לשינוי simple as that
 
תוכנית לפיתוח אישי ועסקי:
מרגישה שאת זקוקה לשינוי? רוצה ללמוד איך לפתח את עצמך או את התחום העסקי שלך?
בתוכנית בת 11 מפגשים תוכלי לקבל כלים להתמודדות עם השאלות, ללמוד איך להפוך משבר להזדמנות ולהגיע לקבלת החלטות בצורה נכונה. 
מטרת התוכנית: זיהוי תבניות חשיבה שגויות שמנהלות את חיינו ורכישת כלים לתפיסה חיובית ותקשורתית בכל הנוגע להתקדמות אישית ומקצועית.
 
הטבה מיוחדת לחברות "טיפת חלב ברשת" – 18% הנחה
 
אודות:
הילה סידי, יועצת לפיתוח אישי ועסקי. מחברת הספרים 'מכתבים מאימא' ו'נגיעות'. מפתחת שיטת SIMPLE AS THAT, מחוללת שינוי ומתווה לאחרים דרך לשינוי ולצמיחה במסלול החיים והקריירה.
 
ילידת 1976, בעלת ניסיון עבודה של למעלה מ-10 שנים בחברות המובילות במשק ('פרטנר תקשורת' ,'דן אנד בראדסטריט' ו'דלק אנרגיה'), מתמחה בפיתוח עסקי, ואישי. בשיפור השירות, בשימור לקוחות, בהגדלת רווחיות ובניהול משא ומתן מורכב וקשרי גומלין. 
 
בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק. לפרטים ניתן לפנות לאתר www.simpleasthat.co.il

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן