מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

אמא יקרה, שפרי הופעתך!

מאת: שירי ארץ קדושה - גילרן | פורסם: 13/6/2012
אמא יקרה, שפרי הופעתך!

איך קרה שלאמהות יצא שם של נשים מוזנחות ומרושלות? ולמה בעצם נשים שילדו לפני שנתיים ממשיכות להתלבש כאילו הן עדיין בהריון ונראות כאילו כרגע חזרו ממילואים? אמא עצבנית קוראת לכן לקחת את עצמכן בידיים

השבוע התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש וצעיר. ובתפקיד זהה לשלי נמצאות שתי בחורות צעירות ממני (בנות 27) וחמודות להפליא. הבוקר, לאחר כמה ימים של חפיפה, פנו אלי הצעירות בטענה שאני לא נראית כמו אמא.

 
"איך אמא אמורה להראות?" שאלתי וממש לא הבנתי אם מדובר במחמאה או בעלבון.
הזאטוטות ענו לי פה אחד ללא היסוס (ותוך כדי בהייה בלק הורוד המחריד שלי) "את ממש משקיעה בבגדים ובטיפוח, את נראית כמו בליינית  ולא כמו אמא" והוסיפו "רוב האמהות שאנחנו מכירות מוזנחות, ממש לא להאמין שאת אמא".
 
עד עכשיו לא הצלחתי להבין אם מדובר במחמאה או לא. מה, אני לא משדרת חום אימהי? רוך של אישה? ניחוח של מטרנה ופתי בר? עדינות של חיתול טטרא? ריחניות של משחה לתפרחת חתולים? האם אני נראית כמו צעירה מתלהבת ולא כמו אמא אוהבת? וחוץ מזה, למה יצא לנו, האמהות, שם מעליב של יצור מוזנח ולא מטופח בעליל?
 
אז אמהות לא מטופחות,  אני קוראת לכולכן בקריאה נרגשת - זרקו את הסמרטוטים מימי ההיריון, כן, כן - את כל המכנסים האלה עם הגומי למעלה, את תחתוני הסבתא, את הכפכפים, את הקליפס בשיער - אתן כבר לא בהריון! האם לאחר השחרור מצה"ל חזרתן ללבוש מדי א' בכל יום ראשון? מדי ב' בסופשבוע? חצאית צבאית מתחת לחופה? אז למה עכשיו אתן ממשיכות להתלבש כאילו אתם עדיין בחודש תשיעי?
 
זכרו, מה שלא עשה הלילה יעשה הצבע –  אז היפטרו מהלוק של "לא ישנתי כל הלילה", זאת לא בושה להיעזר במייק אפ, באודם, במברשת שיער או בבגד נקי. זה לא אומר שאתן צריכות להעמיס על הפנים את שלל צבעי הקשת ולהראות כמו מלכת דראג, זה בהחלט אפשרי להתאפר טבעי וקליל, למרוח קצת ליפ גלוס וקונסילר טוב ובשניה להראות נפלא. 
 
אמהות יקרות, פרגנו לעצמכן – אתן לא חייבות לפזר חצי מהמשכורת על  בגדים חדשים לילדים, תאמינו לי הילד לא ישים לב, בתמונות כולם נראים מתוקים, לפעמים צריך גם לפנק את אמא. היום עם כניסת הרשתות החדשות לשוק ועם מחירי סוף העונה לא צריך משכנתא בשביל להתלבש יפה. אל תתרצו  ש"אין לי זמן לקנות בגדים" "אין לי זמן ללכת לספר" ,"לא מוצאת זמן לבקר אצל הקוסמטיקאית"  - זה כל תירוצים וזכרו שמרוב ה- "אין לי זמן" ייוצא שחלק מכן מוזנחות רוב הזמן.
 
היפטרו מהמבט המיוסר והטרוד - החיים יפים. נולד לכן ילד, הוא לא עבודת סמינריון שיש לכן להגיש. אפשר לשמור על הרוח הצעירה והשובבה גם כשאת אמא.
 
אמהות יקרות,  אתן יכולות להראות נהדר  ללא הבדלי דת גזע ומין. הטיפוח לא שמור לרווקות בלבד. אז מה אם לא חזרתן עדיין לגזרה - עדיין אפשר להראות מעולה, את אשה, לא דוגמנית של ויקטוריה סיקרטס ואת לא חייבת להיות במידה של גלית גוטמן בשביל לאהוב את עצמך. את יכולה להיות גם אמא, גם נשית, גם עסיסית וגם לוהטת.
 
אל תעשי את זה בשביל מה שיגידו עליך, בשביל הבעל או בשביל הילדים - עשי זאת עבורך, כדי שאת תרגישי טוב עם עצמך.

אני חוזרת ומדגישה - שערות ברגליים וגבות לא מרוטות לא יעניקו לך מראה צעיר הן יעניקו לך מראה שעיר! שיער לא מסורק וחולצה של בעלך לא יעניקו לך מראה נערי - הם יעניקו לך מראה פראי וגברי. זכרי – אסור לך להראות כמו החבר של בעלך מהמילואים. מילואימניקית את לא, אין שום צידוק להזנחה כשאת אמא.
 
ולכל האמהות המטופחות שמסתובבות להן בחוץ (ובניגוד לסטיגמה שדבקה בנו יש הרבה כאלה) -  הפיצו את תורתכן ואולי סוף סוף נזכה לגאולה!
 
 
*אמא עצבנית היא שירי ארץ קדושה - גילרן. בת 31, עו"ד בדימוס, כתבת בהווה וגם אמא ל-2...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן