מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

הילדים בחופש - אבל מה עם ההורים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 2/7/2012
הילדים בחופש - אבל מה עם ההורים?

מערכת החינוך שלנו מנותקת לחלוטין מהמשק. איך יכול הורה ממוצע לילדים קטנים לשרוד את כל חופשות החגים והקיץ מבלי לצאת מהכלים?

החופש הגדול הגיע ולצד השמחה, החופשות והחגיגות - קשה שלא להתעצבן על הסכומים שרוב ההורים יאלצו להוציא מהכיס, בכדי למצוא סידור לילדים בחודשי הקיץ.

כולנו כבר היינו שם, הילדים יוצאים לחופשה מהגן ומבתי הספר ויחד עם זאת ההורים נאלצים להמשיך לעבוד וגם למצוא לילדים סידור נאות.

 

איך יכול להיות, שמערכת החינוך שלנו כל כך מנותקת מהמשק, מי שמע על חופשת פסח של 18 ימים? על גשר בין יום כיפר לסוכות? מי מסוגל לשלם על כל הימים האלה? ואיך בכלל מתחילים להתארגן לקראת חופשת הקיץ הקרבה עלינו "לטובה". חודשיים שלמים של חופש גדול, מינוס כמה ימים בודדים עליהם אנחנו צריכים לשלם ביוקר במהלך כל השנה. ואם חשבתם שהשנה זה נורא? הכינו את עצמכם - כי בשנה הבאה המצב עומד להחמיר.
 

אני מוכנה לקבל בהבנה את זה שיש שבוע בסוכות, שבוע בפסח ואולי יומיים בשבועות, בכל זאת שלושת הרגלים, אם יהיו לנו מספיק ימי חופש אולי גם נספיק להגיע לבית המקדש. אבל איזו הצדקה יש לשמונה ימי חופשה בחנוכה? לכמעט שלושה שבועות בפסח? באיזה מקום עבודה ישנם 4 חודשי חופשה בשנה? בשום מקום, רק למורות ולגננות ממשרד החינוך ולמה? בשביל מה?
 

מה פשעו כל הסבים והסבתות, שצריכים לבלות את כל החגים עם הילדים? הם צריכים לשבת בקאנטרי ולעשות פילאטיס במים עם בני גילם ולא לבלות עם זאטוטים קטנים.
 

ילדי בית הספר היסודי, שכבר לא נמצאים במסגרת צהרון, לא יכולים לבלות יום שלם בלבדר את עצמם, הם משגעים אותנו ובעיקר אחד את השני, זה במידה ויש בכלל ילד שני. 
 

איזה סיוט זה לחזור הביתה מהעבודה בחמש ולגלות שכל הבית הפך לפינת יצירה אחת גדולה והסלון הפך לבית בובות אחד גדול. איזו אופציה אחרת יש לנו? קייטנה? לשלם מינימום של 100 ש"ח ליום לילד ואז לצאת לעבוד בכדי לשלם את זה?
 

שמעתי על קייטנות הורים. אבל תסלחו לי, אני לא גננת או מורה, לבדר חמישה עד שבעה ילדים יום בשבוע, בשביל לנסות לחסוך כסף - לא נשמע לי כמו פתרון. מה עושים עם שבעה ילדים שכלואים איתך בבית? את לא יכולה לצאת לטיול? לא בטיחותי לקחת אותם לגן השעשועים כשיש רק מבוגר אחד. ומה עם הריבים? האכול? והשד יודע מה.
 

בקיצור, איך שלא מסתכלים על זה אנחנו במבוי סתום, מישהו חייב להתעורר ולמצוא פתרון לבעיה.
 

אני מבינה שמורים וותיקים חתומים בהסכמים ישנים ואלו הם ימי החופש שלהם, אבל מה קורה עם מורים חדשים? שלמו להם טוב, כי מגיע להם, הם עושים עבודה חשובה וקשה, אבל תדאגו שמערכת החופשות שלהם תראה אחרת. אולי השינוי יהיה איטי אבל אפשר לשנות את הדברים. חייבים לשנות דברים, כי ככה אי אפשר להמשיך...

 

הכותבת היא שלי שאלתיאל, אמא גאה ומותשת ליאיר, שקד ואביב - שלושה ילדים מקסימים ומתוקים, שבחופשות משנים לאמא שלהם את החיים...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן