מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

אז כמה כסף בזבזתם בחג השבועות?

מאת: שירי ארץ קדושה - גילרן | פורסם: 1/5/2017
אז כמה כסף בזבזתם בחג השבועות?

לחלוב פרות ולבזבז מאות שקלים בחג השבועות היא לא מצווה מדאורייתא. חבל שהורים לא מבינים שכל מה שהילדים רוצים זה להשתולל ולקפוץ בגינה

בחופשת חג השבועות, שאלתי את בתי בת הארבע מה היא מעדיפה לעשות: "אפשר לקטוף פטל, אפשר לנסוע לגן החיות בירושלים, אפשר לטייל במפעל של תנובה ולראות איך עושים גבינות או אפילו לנסוע לפסטיבל חלב ודבש". הקטנה ללא היסוס אמרה לי "אמא, אפשר לנסוע לסבתא וללכת לגן השעשועים ליד הבית שלהם? אפשר?". "בטח שאפשר" עניתי לה. לא רציתי להראות לה את אכזבתי, בכל זאת, ילדה בת ארבע. חשבתי שהיא תיקח אותי למרכז המבקרים בתנובה, נשאיר את אחיה הקטן אצל סבתא וסבא, נטייל בכיף ונלמד הרבה, כמה כיף יכולנו לעשות במרכז המבקרים, אף פעם לא הייתי שם...
 

אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד - הילדה פשוט רוצה לבקר בגן השעשועים ליד סבתא. עזבו אותה מגבינה ופרה, פשוט פנקו אותה בנדנדה ומגלשה.
 

בחורף לקחנו אותם לחווה החקלאית. ליטפנו ארנבים, שיחקנו עם כבשים, ספרנו תולעים והטרדנו בעלי חיים שלא עשו לנו כלום. הילדה נהנתה ושתפה פעולה, אבל אז הגענו לשלולית ענקית – ואחרי שהיא ראתה את השלולית כבר שום תוכי עייף או עז עצבנית לא עניינו אותה. מה העניין בללטף כשאת יכולה לקפץ? במשך 45 דקות היא לא הפסיקה לקפוץ עם חבר שפגשה בתוך השלולית ולמחרת היא ספרה לגננת שאמא ואבא לקחו אותה לטייל בתוך שלולית. מבחינתה החיות והגידולים החקלאים היו רק התפאורה לשלולית.

השלולית הזאת עלתה לי ביוקר (כ-40 שקלים לכל מבוגר ולילד). ואני שואלת למה לטרוח? למה לחפש אטרקציות מעניינות כגון חליבת פרות והגמעת עזים, טיולים מודרכים ופסטיבלים שונים? למה לארוז את כל הבית, לקום בשעות מוקדמות  ולבזבז מאות שקלים על כניסות, נסיעות מסעדות ונשנושים? אפשר גם אחרת, אפשר ללכת לגן השעשועים, לג'מבורי במרכז המסחרי או אפילו למלא בריכת קטנה בחצר של סבתא.  
 

לחלוב פרות ולבזבז מאות שקלים בחג השבועות היא לא מצווה מדאורייתא
 

מסתבר שילדים בגיל הרך הכי נהנים במים ובגני שעשועים. אני מבינה אותם, יש להם את כל החיים לטייל במשקים ולבקר במוזיאונים. לעומת זאת, יש להם שנים קצובות בלבד לבקר בג'מבורי ולטבול בבריכת גומי של סבתא. חבל שאני לא יכולה להיכנס לבריכה הקטנה הזאת...
 

מחד גיסא, אני רוצה להעשיר את עולמה של הקטנה באמצעות מוזיאונים, טיולים, הצגות ופסטיבלים. מאידך גיסא, לפעמים אני כל כך רוצה שאני שוכחת שהיא כולה ילדה בת ארבע - גם לה יש רצונות, אז מה אם הם מסתכמים במתקנים מתנפחים?
 

החג הזה ויתרנו על הפרות והשיבולים, פשוט ארזנו את כל שאריות האוכל והגבינות שהיו במקרר והלכנו לפארק הקרוב לביתנו. הבאנו כדור, בימבה, פשטידות ופירות. פרסנו מחצלת מתחת לעץ ענק ועשינו את מה שאנחנו יודעים לעשות הכי טוב – לצפות בהם משתוללים. תכלס, היה ממש כיף!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן