מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

חברים, אולי תצאו לי מהשחלות?

מאת: שירי ארץ קדושה - גילרן | פורסם: 4/6/2012
חברים, אולי תצאו לי מהשחלות?

מי נתן לכל אדם שני שאני פוגשת ברחוב את הזכות לשאול אותי אם אני בהריון, מתכננת הריון או סתם שמנה? אמא עצבנית ממש מבקשת שתתחילו להתעסק בדברים אחרים ותצאו לה מהמיטה

חברתי הטובה נ' מתגוררת בהולנד, היא נשואה באושר, מטיילת בעולם ולא חושבת על ילדים. לא בגלל שהיא לא אוהבת ילדים או חלילה לא רוצה ילדים - כרגע היא פשוט לא מוכנה לאחריות הכרוכה בגידול ילדים. יש כאלה שיקראו לה אנוכית, אני חושבת שזאת זכותה ובעיקר שזה לא ענייני. 


מסתבר שלא כולם חושבים כמוני, כשהיא מגיעה לביקור בארץ אין דודה או חברת ילדות שלא שואלת אותה אם היא בהריון או לפחות מתכננת איזה הריון ספונטני  בזמן הקרוב.
 
חברה אחרת שלי נמצאת בטיפולי פוריות כבר למעלה משנתיים ומה לעשות - הבטן קצת נפוחה מההורמונים. אבל הכאב האמיתי, כך אמרה לי, מגיע מהשאלות החטטניות של הסביבה. "ורד, יש משהו חדש?" "ורד, את מתעגלת?". למה כל השאלות הכואבות? ומאיפה החוצפה לשאול אותן בכלל? הזכות להחליט מתי לספר ומה לספר היא הזכות שלנו בלבד. ההחלטה מתי להיכנס להריון, מתי לספר עליו ומתי להמתין היא החלטה משותפת של בני הזוג – לא של מלי הספרית שלך או של אורנה השכנה הטובה.
 
כשהבת שלי הגיעה לגיל שנה וחצי ( גיל מופלג לכל הדעות) גם אליי זה הגיע – החטטנות. " נו, היא צריכה שתעשי לה אח"  או "זה זמן טוב להביא עוד ילד – תגדלי אותם ביחד". מה זה השטויות האלה תגדלי אותם ביחד? אני אוהבת לגדל אותם אחד אחד. צאו מחדר המיטות שלי!  ממתי פעוטה בת שנה וחצי חייבת חייבת שיהיה לה אח? בטח, היא כל לילה אמרה לי לפני השינה "אמא, אני חייבת, חייבת שתעשי לי אח, סעי עם אבא לצימר על חשבוני. אני אשן אצל סבתא..." אפשר לחשוב שהריתי בפעם השנייה משום שאיזו דודה המליצה לי להביא עוד ילד.
 
יש אמהות שמתאים להן ללדת שנה אחר שנה, בדיוק כמו שיש אמהות שצריכות זמן התאוששות בין ילד לילד. יש אמהות שנמצאות בשיא הקריירה ובשנתיים הקרובות הן לא מתכננות ילד, בדיוק כמו שיש אמהות שמסוגלות לג'נגל בין קרירה ואמהות. יש משפחות שנמצאות בקשיים כלכלים ואין להן כרגע את האמצעים לגדל עוד ילד, בדיוק כשם שיש משפחות שלא חושבות שלהביא עוד ילד זה שיקול כלכלי. ובין כל אלה יש גם את אלה שממש ממש רוצים אבל צריכים עוד קצת זמן, הדבר האחרון שהם צריכים זה את השאלות המיותרות האלה.
 
בשבוע הבא אני מתחילה עבודה חדשה, לאחר חופשת לידה שהתארכה מעל למצופה, מבין אלה שסיפרתי להם היו גם כאלה שאמרו לי  "נו, היית כבר מביאה עוד אחד ומסיימת עם זה". להביא ילדים לעולם זאת לא משימה שיש לבצע אותה תוך X שנים. תנו לי להחליט מתי אני אכנס להריון. אני חוזרת לעבוד כי מבחינתי הגיע הזמן.
 
אולי במקום לשאול אותי מתי אני מתכננת ילד נוסף תשאלו אותי מתי אני יכולה לתכנן עם בעלי נופש נוסף ולהשאיר אצלכם את הילדים? זאת שאלה שאשמח לשמוע (:
 
*אמא עצבנית היא שירי ארץ קדושה - גילרן. בת 31, עו"ד בדימוס, כתבת בהווה וגם אמא ל-2...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן