מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


תינוקות > הנקה

איך תגבירי את כמות החלב?

מאת: רוני ביר | פורסם: 28/4/2019
איך תגבירי את כמות החלב?

נשים מניקות רבות נתקלות במצב בו כמות החלב לפתע יורדת. בואי לקרוא מה עליך לעשות בכדי להגביר את כמות החלב ולשפר את תהליך ההנקה

אמהות מניקות רבות מוצאות את עצמן לעתים במצב בו נדמה שכמות החלב שלהן הולכת ופוחתת. בנוסף, קיימות נשים אשר מחליטות להפסיק להניק ולאחר מכן מתחרטות. גם כשנדמה שהכל אבוד ושתקופת ההנקה מאחוריכן, אם באמת תרצו להמשיך קיימות מספר דרכים להגברת כמות חלב האם שלכן, לעתים גם לאחר הפסקה ארוכה בהנקה.

 
הנה מס' טיפים להגברת ייצור החלב, ככל שתתמידי יותר כך יהיה יותר חלב מיום ליום. העניין בהנקה זה היצע וביקוש, ככל שיהיה יותר ביקוש כך יווצר יותר חלב. לכן, אם את מרגישה שיש לך פחות חלב עבדי לפי העקרונות הבאים:
 
1. קיימים מאכלים אשר הוכחו כמועילים בתהליך הגברת ייצור החלב, לדוגמה - קוואקר, חילבה, בירה שחורה - מומלץ להעשיר את התפריט שלכן במאכלים מסוג זה בזמן הנקה.
 
2. כפי שיש מאכלים שמגבירים את כמות החלב גם יש מאכלים אשר מפחיתים את ייצור חלב מאכלים בולטים הם: נענע, פטרוזיליה ומרווה (בכמויות גדולות), ההמלצה בהנקה היא להימנע מהם.
.
3. חשוב לשתות הרבה במהלך תקופת ההנקה ולאכול ארוחות המכילות את כל אבות המזון, תזונה מאוזנת ועשירה של האם מבטיחה חלב עשיר ומזין לילד היונק.
 
4. את יכולה להניח את התינוק כשהוא עירום כולו (למעט טיטול) על בית החזה שלך כשהוא חשוף (ללא חזייה או חולצה) ולכסות את שניכם בשמיכה מעל וכך לשכב/לשבת מס' פעמים ביום - הפעולה נקראת בשפה מקצועית "מגע עור לעור" (Skin to skin), זה יגרום לגופך להפריש הורמון הנקרא אוקסיטוצין שאחראי על רפלקס שחרור החלב.
 
5. בבתי המרקחת ניתן למצוא כדורי חילבה, רב-חלב, שנמכרים ללא מרשם רופא בפארמים ומגבירים את ייצור החלב.
 
6. רצוי לשאוב לאחר כל הנקה, מיד לאחר שהתינוק מסיים. כדאי לשאוב עוד מספר דקות, גם אם לא יוצא חלב, אפילו "לשאוב על ריק". הפעולה פשוט תאותת לגופך לייצר עוד חלב.
 
7. מומלץ להניק לפי סימני רעב ראשוניים של התינוק (ליקוק של השפתיים, הכנסת אגרופים לפיה, חיפוש עם הראש - לא כשבוכה - זה כבר סימן מאוחר). זכרי, אל תסתכלי - על השעון אלא על התינוק.
 
8. כדאי להניק בכל הנקה משני הצדדים. כלומר, הנקה אחת מלאה מצד אחד ולאחר מכן להציע גם את הצד השני. בהנקה הבאה כדאי להתחיל מהצד שסיימנו, כך שיוצא שבכל הנקה יש גירוי לשני השדיים.
 
9. במידה וחשוב לך להמשיך להניק, אל תפספסי את הנקת הלילה, במידה וכן מתפספסת הנקת הלילה - כדאי לשאוב במקום ההנקה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן