מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

אמהות יקרות: בבקשה תפסיקו לדחוף את האף

מאת: שירי ארץ קדושה - גילרן | פורסם: 9/6/2014
אמהות יקרות: בבקשה תפסיקו לדחוף את האף

למה כל אשה שנייה שעוברת ברחוב מרשה לעצמה למתוח ביקורת על האופן בו אנחנו מגדלות את ילדינו? לאמא עצבנית נמאס לשמוע את דעתן של אמהות אחרות

היום צרחתי על שתי נשים מבוגרות בסופר וזה הרגיש נפלא.

 
תבינו, התינוק שלי כבר למעלה שלושה לילות לא ישן כמו שצריך - הוא משתעל, מסרב לאכול ובעיקר בוכה. אני מנחשת שלפחות 70 אחוז מכם חושבים לעצמם ברגע זה  – מסכן, הוא בטח  מוציא  שיניים. 
 
הבוקר שאלתי את רופא הילדים מה לעשות אם הילד רוצה לאכול רק במבה והוא השיב ללא היסוס "אז תני לו במבה". עוד אמר הרופא כי "כשהילד חולה ומסרב לאכול מאכלים אחרים, אפשר לתת רק במבה, העיקר שיאכל משהו".  מסתבר שהמלצת הרופא לא מספקת אמהות מדופלמות, ותיקות ומנוסות ממני. אחרת אין דרך אחרת להסביר את כמות הפעמים  בהם שמעתי בימים האחרונים משפטים בסגנון "במבה עושה ליחה, אל תתני לו במבה" או "הוא משתעל, איך היא נותנת לו במבה", אין מה להגיד - זה פשוט מרתיח. אבל מה שבאמת מעצבן, זה לשמוע מאחוריי גבך בסופר שתי נשים בנות 60 מתלחששות בניהן על התינוק המנוזל  שלי שאוכל במבה – זאת כבר הטרדה אמהית!
 
הטרדה אמהית היא מצב בו אמא לעולל קטן מוצאת את עצמה מוטרדת על ידי אמא לחמור גדול. באמת, למה כל אחת בטוחה שהיא האמא המושלמת ואני לא? רובנו, אם לא כולנו, שמענו לפחות פעם אחת את המשפטים הבאים "אל תרדימי אותו עם מוצץ" או "תלבישי לו גרביים" או  "נראה לי שחם למסכנה הקטנה"  וכמובן "אולי היא רעבה" " השמש מפריעה לו" הרשימה  עוד ארוכה.
 
למה נשים חושבות שמה שהתאים לילדים שלהן מתאים גם לילדים שלי? אם לצורך דוגמה הילד שלי נמצא בסכנה – השתחרר מחגורת הבטיחות ברכב ולא ראיתי או משחק חס וחלילה עם חפץ חד בפה - אני אשמח שתעירו לי, אפילו אומר לכן יפה תודה. אבל הערות על שיטות חינוך והדרך בה בחרתי לגדל את ילדי - אני לא מבינה מה הטעם ועוד יותר לא מבינה מאיפה החוצפה. לכל אמא יש את הילד שלה ועם כל הכבוד – היא יודעת יותר טוב מכולן מה טוב עבורו, איך הוא אוהב לישון, מה הוא אוהב לאכול, מתי חם לו, מתי הוא עצבני וכן הלאה.
 
 אז אמהות ותיקות – שימרו את ההערות שלכן לעצמכן, נשמו עמוק, קראו והפנימו את הדברים הבאים:
הילד שלי אוהב לישון על הבטן, לאכול על הגב, ללבוש חולצה מלוכלכת, לזחול יחף - ורחמנא ליצנן לאכול במבה כשהוא חולה! ניצחתי את השיטה. כל התיאוריות שלכן לא תקפות לגבי הילדים שלי. אני בטוחה שגידלתן ילדים ועשיתן עבודה נהדרת, אבל מה לעשות שהם כבר חמורים גדולים בני  34, מסתבר שאת הבמבה של היום אפשר לאכול גם כשחולים. כנראה ששכחתן איך זה להיות אמא לעולל קטן שלא ישן כבר שבוע. אם חמוצים היו מרגיעים אותו הייתי נותנת לו גם חמוצים, כדיי שיירגע.  בכנות, הדבר האחרון שחסר לי עכשיו זה לשמוע את הלחשושים שלכן. 
 
הרי באותה המידה יכולתי להעיר לשתיכן  שהגבינה הצהובה 82 אחוז שומן שהעמסתן על סל הקניות לא ממש תועיל לישבן המכובד שלכן, אבל בחרתי שלא להעיר, לא משום  שגידלתי כמה ישבנים יפים בחיים שלי, משום שזה לא ענייני – מה שמתאים לישבן שלי לא בהכרח מתאים לישבן שלכן...
 
*אמא עצבנית היא שירי ארץ קדושה - גילרן. בת 31, עו"ד בדימוס, כתבת בהווה וגם אמא ל-2...

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן