מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > לידה

כל מה שצריך לדעת: כך תתכוננו ללידה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 19/11/2017
כל מה שצריך לדעת: כך תתכוננו ללידה

מה כדאי לארוז בתיק הלידה? למה מומלץ לערוך סיור בחדר הלידה ומה בכלל לומדים בקורס ההכנה?

נוכחות הבעל במהלך הלידה, תמיכתו, והשתתפותו יקלו מאד על האישה בזמן הלידה. מבחינת הבעל, תהיה לו ההזדמנות להיות עד למה שעוברת אישתו במהלך הלידה ולהיות שותף תומך מורלית ורגשית.


האישה והבעל יכולים להפחית את חששותיהם מפני הצפוי בחדר הלידה ע"י השתתפות בקורס הכנה ללידה או בסיור מוקדם בית יולדות. 
    
על ציבור הבעלים לדעת, שקטע יציאת התינוק לאוויר העולם, הוא החלק הקצר ביותר מתוך כל הליך הלידה. לעומת זאת משך הלידה הוא ארוך, ובזמן זה האישה במצוקה וסובלת מכאבים. המצאות הבעל אתה בחדר לידה מקל עליה מאוד.


ברגע שהתינוק מגיח לעולם, רצוי להישאר ליד האישה ולתמוך בה בזמן הצירים החזקים )צירי הלחץ(. ברגע זה שוכחים מכל הפחדים והחששות, מרגישים תומכים, ונוטלים חלק בחווית הלידה.

כל מה שחשוב שתדעו על ניתוח קיסרי - לכתבה לחצו כאן

לידה רגילה כל השלבים - לכתבה לחצו כאן

מהו משכב לידה? לכתבה לחצו כאן

בחירת שם על פי תורת הקבלה - לכתבה לחצו כאן

איפה כדאי ללדת? לכתבה לחצו כאן

    
    
קורס הכנה ללידה
    
מומלץ להצטרף לקורס הכנה ללידה שמתחיל בדרך כלל בסביבות השבוע ה - 30 להריון.


קיימים סוגים שונים של קורסי הכנה ללידה. קורסים של שמונה פגישות שבועיות בשיטות ידועות, וקורסים חדישים עם גישות שונות כגון קורסים אינטנסיביים של שלושה ימים מרוכזים בבית מלון, תקופה קצרה לפני הלידה.


אפשר לברר לגבי סוגי קורסים שונים מתוך המגזינים שעוסקים בהריון ובתינוקות, דרך קופ"ח, בתי חולים, תחנות טיפת חלב וחברים.
    
בקורס ההכנה ללידה משתתפים בדרך כלל שני בני הזוג - דבר חשוב ביותר. כאן מתחיל הבעל להיכנס יותר למעורבות ולתפוס תפקיד בתהליך הלידה. משוחחים על התפתחות ההריון, שלבי הלידה, תרגילי נשימה נכונה בזמן צירים ועוד. הבעל לומד על תפקידו בלידה ואיך ביכולתו לעזור לאשתו במהלך הלידה.
    
    
סיור בחדר לידה
    
הפגישה האחרונה בקורס הכנה ללידה היא סיור בחדר לידה. גם עבור מי שלא השתתף בקורס הכנה ללידה, קיימת אפשרות לערוך סיור בחדרי לידה באזור המגורים, או בית החולים שברצונך ללדת. עליכם ליצור קשר עם בית היולדות בו אתם מעונינים לבקר, ושם ימסרו לכם את ימי הביקור והשעות שבהן תוכלו להגיע לסיור מודרך. 

 

סיור בחדר לידה מקל בהורדת המתח מפני הבלתי ידוע. אתם תדעו לאן אתם הולכים ולקראת מה. תדעו לאן עליכם לגשת, והמכשור לא יראה מוזר ומפחיד.


הרבה בעלים חוששים ופוחדים, אף שלא יעזו להגיד זאת בקול רם, מתהליך הלידה, שמא לא יחזיקו מעמד והמראות יהיו להם קשים, ולכן הביקור בחדר לידה עוזר להפחית את חששותיהם.
    
    
הכנת תיק לידה
    
מבעוד מועד כדאי להכין תיק עם חפצים, כלי רחצה, ותחבושות היגייניות המספיקים ליומיים אשפוז בבית החולים. הכנת התיק כדאית לפני הלידה מכיוון שכאשר תמצאו בלחץ לא תחשבו באופן מסודר, ויהיה קשה לכם להתארגן, וכך כל מה שתצטרכו לזכור זה לקחת עמכם את התיק לבית החולים.
     
גם אם לא לקחתם את התיק, לא נורא. בכל מקרה אין צורך בו עד שתגיעו למחלקה, אלא אם כן ברצונכם לצלם, והמצלמה הייתה מוכנה בתיק. את התיק יכול להביא מאוחר יותר אחד מבני המשפחה למחלקה.  

כל מה שמומלץ לארוז בתיק הלידה - לכתבה המלאה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן