מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


עזרה ראשונה > הנחיות בטיחות לילדים ותינוקות

איך תטפלו בפציעות וחבלות של ילדים בל''ג בעומר?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 23/5/2019
איך תטפלו בפציעות וחבלות של ילדים בל''ג בעומר?

שחר מסר, רוקח בכיר ברשת סופר-פארם מציע טיפים לטיפול בכוויות, שריטות וחבלות בעקבות חגיגות ל``ג בעומר

ל"ג בעומר הגיע ולמרות ההתרגשות והשמחה חשוב לזכור שזהו חג הטומן בחובו לא מעט סכנות.
 

שחר מסר, רוקח בכיר ברשת סופר-פארם מציע לגולשי טיפת חלב ברשת טיפים שימושיים להתנהגות נכונה ובטוחה לקראת חגיגות ל"ג בעומר וסביב המדורה. 
 
1. שימרו על הבטיחות במשך כל הזמן - בעת איסוף הקרשים יש לשלוח את הילדים עם מלווה מבוגר אחד לפחות או לחילופין להצטרף לאיסוף הקרשים בעצמכם. כנ"ל לגבי המדורה עצמה. ילדים מסתכלים  על תהליך איסוף הקרשים כעל מעין הרפתקה, אך אל תשכחו שהיא עלולה להיות מסוכנת, שהם עלולים להסתובב באתרי בניה, בחורשות סבוכות ועוד. חשוב גם לשים לב שהילדים אוספים רק קרשים עשויים מעץ טבעי ולא מחומרים העשויים דמויי עץ, כיוון שאלו מזהמים את הסביבה וגם עלולים להיות מסוכנים במיוחד בשעה שהם נדלקים ונשרפים.
 
 
2. לא חייבים מדורה גדולה - מדורות קטנות עושות את העבודה לא פחות טוב ממדורות גדולות שעלולות להיות מסוכנות.בנוסף כך אתם מעבירים שיעור לילדים בנושא איכות הסביבה.
 
 
3. שמרו מרחק מהאש - כוויות לא נוצרות רק במגע ישיר עם האש, אלא גם מחום המדורה במידה ונמצאים קרוב מידי לאש. לכן הקפידו לשמור מרחק מהאש.
 
4. 3 דברים שכדאי לקחת למדורה: 
א. מים - הצטיידו במי שתייה והקפידו להשקות את ילדיכם. למרות שחשוך וקריר בחוץ, במהלך הפעילות ועקב הקרבה לאש הם מאבדים הרבה נוזלים וחשוב שישתו הרבה כדי שלא יתייבשו.
 
ב. תכשירים לטיפול מיידי בכוויות - נהוג לחלק כוויות ל- 3 דרגות על פי חומרת הפגיעה והיקפה. חשוב לשים לב למאפיינים של כל אחת מהדרגות ולפעול בהתאם: כוויה מדרגה ראשונה היא כווייה שטחית שהסימפטום שלה הם אדמומיות בנקודה מוגבלת. לטיפול בכוויה זאת רצוי להשתמש בתכשירים על בסיס מיימי בעלי אפקט הרגעה וקירור, לדוגמא אלוורה פורטה של לייף פרושיונל. כמו כן, ניתן לקרר את המקום גם באמצעות מים קרים, אך לא קרים מידי או קרח, כיוון שהכוויה תהפוך לכווית קור. מומלץ להמשיך ולמרוח את אזור הכוויה מספר ימים לאחר הפגיעה עד היעלמות האדמומיות.
 
כוויה בדרגה 2 היא כוויה עמוקה יותר באזור רחב יותר ומלווה באדמומיות ושלפוחיות. כוויה בדרגה 3 היא כוויה על פני שטח גוף נרחב בשכבות הפנימיות של העור אשר נראה חרוך. בשני המקרים יש לפנות באופן מיידי את הנפגע לקבלת טיפול רפואי.
 
ג. תכשירים לטיפול בשריטות ופגיעות שטחיות ואמצעי חבישה - כיוון שהמדורה מתקיימת במרחב הפתוח, עלולים הילדים להיפגע ממסמרים, קוצים, אבנים וכיו"ב. במקרה זה חשוב להבחין האם הפגיעה היא פגיעה שטחית, הכוללת שריטות קלות, הגורמות לאדמומיות ולחבלה קלה לבין פגיעה עמוקה המחייבת פנייה דחופה לקבלת טיפול רפואי. במידה ומדובר בפגיעה שטחית רצוי לחטא את האזור עם מוצרי חיטוי המכילים אלכוהול, למרוח משחה אנטיספטית (לטיפול בזיהום), דוגמת קלנדולה של לייף פרופשיונל, פולידין המכיל יוד וכדומה ולחבוש באמצעות פלסטר. ניתן להשתמש גם במשחות המזרזות את תהליך ההגלדה של הפצע. משחות אלו מכילות פרו ויטמין B5 וויטמין A הידועים כחומרים מזרזי ריפוי.
 
גם אם אבחנתם שהפגיעה היא שטחית חשוב לעקוב אחריה ולבדוק שאינה מתפתחת לפגיעה עמוקה יותר בעקבות זיהום, אשר מחייבת בדרך כלל טיפול אנטיביוטי וייעוץ רפואי רחב יותר. למידע נוסף אודות מוצרים ומבצעים הכנסו לאתר סופרפארם - למעבר לחצו כאן
 
5. הרחיקו מהמדורה ילדים הסובלים מבעיות נשימה - בשל ריבוי המדורות בל"ג בעומר מתמלא האוויר בחלקיקי שריפה המסוכנים לילדים שסובלים ממחלות נשימתיות, כגון אסתמה, סיסטיק פברוזיס ועוד. בהתאם לחומרת המחלה הרחיקו אותם מאזור המדורות ואף דאגו לאטום את הבית מפני האוויר המזוהם.
 
6. שימו לב למה אתם והילדים מכניסים למדורה - הקפידו שאף אחד לא יזרוק למדורה מיכלי לחץ, דוגמת ספריי, פלסטיק וקרשים שעשויים חומרים דמויי עץ ומכילים דבקים רעילים. כל אלו דליקים ועלולים בשניות לגרום לדליקה ולהתפשטות בלתי מבוקרת של האש המסוכנת.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן