מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

מקסיקו: אשה בהריון עם 9 עוברים

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/4/2012
מקסיקו: אשה בהריון עם 9 עוברים

קלרה ונסה פרז נושאת ברחמה שישה עוברים ממין נקבה ושלושה ממין זכר, היא צפויה ללדת ב-20 במאי. מדובר במקרה נדיר במיוחד, כאשר למרבה צער הריונות מסוג זה מסתיימים במותם של חלק גדול מהעוברים ולעתים אף במותם של כולם

קרלה ונסה פרז, תושבת מדינת קואהיולה שבמקסיקו, נמצא בהריון מתקדם כשהיא נושאת 9 עוברים. כך נמסר אמש (חמישי) ברשת הטלוויזיה של המדינה ועוד נמסר כי ברחמה שישה עוברים ממין נקבה ושלושה עוברים ממין זכר. 
 

פרז מאושפזת בבית החולים בסאלטילו והיא צפויה ללדת את העוברים ב-20 במאי. פרז ספרה לכתבים כי עדיין בחרה שמות לעוברים וכי היא בעיקר מקווה שכל התהליך יסתיים בשלום.
 

הריון מרובה עוברים בסדר גודל כזה נלשב לנדיר מאוד. בשנת 1999 ילדה תושבת מלזיה תשעה עוברים, אך אף אחד מהם לא הצליח לשרוד והם מתו שעות ספורות לאחר הלידה. בשנת 2009 ילדה תושבת קליפורניה תשעה עוברים, במקרה זה שרדו כולם. בשנת 2010 נמסר כי אשה תושבת העיר קורסק שברוסיה ילדה 10 עוברים בריאים ושלמים, אך מאוחר יותר התברר כי מדובר במתיחה של הטלוויזיה הרוסית לרגל 1 באפריל. 
 

הריון של תאומים שלישיות ויותר, הוא הריון בסיכון גבוה לסיבוכים כגון תנוחה רוחבית של העובר ברחם שתצריך ניתוח קיסרי, לידה מוקדמת, משקל לידה נמוך, פריקת עצם הירך של אחד העוברים בגלל הצפיפות ברחם, ובזמן הלידה התינוק השני חשוף לסיבוך של מצוקה נשימתית.

    
בדרך כלל כאשר יש הריון של שלישיה ויותר, ממליצים הרופאים לעבור דלדול עוברים מכיוון שזהו הריון בעל סיכון גבוה באופן משמעותי לעומת הריון עם תאומים.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן