מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

תינוקות > תזונה תינוקות

כמה התינוק צריך לאכול בשבועות הראשונים?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
כמה התינוק צריך לאכול בשבועות הראשונים?

הורים רבים לא בטוחים מהי הכמות האידיאלית שעל תינוק לאכול בשבועות הראשונים לחייו. לפניכם מידע חשוב בנושא , שיעזור לתינוק שלכם להיות רגוע ושבע ואתם תוכלו להיות שקטים

זה לא משנה אם את אמא פולניה או מרוקאית - הורים טריים לילד ראשון נוטים להיות מודאגים מאוד מכמות המזון שאוכל התינוק שלהם שרק נולד. לא תמיד ההורים בטוחים שהילד אוכל מספיק, שהוא רעב מספיק, שהוא מתפתח כמו שצריך ולעתים עוברים חודשים ספורים עד שההורים מרגישים מספיק בטוחים לגבי התזונה שמקבל התינוק שלהם, וישנים בשקט לאחר שהם יודעים שהוא אוכל כמו שצריך. 
 

תזונת התינוק בשנה הראשונה: להנחיות משרד הבריאות - לחצו כאן
 

ראשית חשוב לזכור כי לכל ילד תיאבון אחר וקיבולת אחרת. ישנים ילדים שישר לאחר הלידה מחסלים בקבוק של 120 סיסי, בעוד ישנם כאלה שאוכלים 120 סיסי גם בגיל 3 חודשים. לכן לפני הכל חשוב לא לעשות השוואות בין ילדים ולזכור שזה שילד אחד אוכל כמות מסוימת אין זה אומר שזה מה שנכון לילד שלכם. בסופו של יום מה שחשוב זה לראות בעת השקילה בטיפת חלב כי קיימת מגמה של עלייה במשקל ושהילד כמובן לא יורד במשקל.

כמה שעות ביום הילד צריך לישון? לכתבה לחצו כאן

 

תינוקות עד גיל 4 חודשים צריכים לאכול בכל 3 שעות. תינוקות יונקים לעתים זקוקים לארוחה בכל שעתיים-שעתיים וחצי, זאת מהסיבה הפשוטה שקשה לדעת כמה בדיוק אכלו בעת ההנקה ולעתים זקוקים לארוחה נוספת בטרם חלפו 3 שעות. תינוק שאוכל תמ"ל ויודעים בדיוק כמה אכל ושאכל כמו שצריך - אין צורך להאכיל בכל שעתיים אך גם חשוב שלא לפתוח פער הגדול יותר משלוש שעות.

נוסחה לחישוב כמות האוכל לתינוק
 

קיימת נוסחה לחישוב כמות ממוצעת לארוחה, בנוסחה זו משתמשים בבית החולים בטיפת חלב, אך שוב, חשוב לזכור כי כל ילד שונה ולא תמיד תוצאות הנוסחה תואמים את שקורה במציאות.
 

הנוסחה לחישוב מזון לתינוק היא כזו - משקל הילד כפול 150 סיסי לחלק ל-8 ארוחות ביום. התוצאה המתקבלת היא הכמות אותה אמור הילד לאכול בכל ארוחה.
 

תינוקות אשר יונקים קשה לדעת מהי הכמות אותה הם אוכלים בכל ארוחה, במקרים של הנקה השקילה בטיפת חלב היא ללא ספק המדד הטוב ביותר לתזונה טובה. במידה וקיים חשש שהילד לא אוכל מספיק ניתן גם לשקול בטיפת חלב לפני ארוחה ולאחר ארוחה וכך ניתן לדעת פחות או יותר כמה אוכל.
 

זכרו, תינוק שאוכל טוב הוא תינוק רגוע שגם ישן טוב. במידה ותעמיסו כמות גדולה מדי של מזון על התינוק סביר להניח שיפלוט אותה ויחוש שלא בנוח בתום הארוחה.
 

מה כדאי להחזיק בארון התרופות עבור התינוק? לכתבה לחצו כאן

 


 

מה הקשר בין יציאות התינוק בשבועות הראשונים לתזונה?

 

לתינוק בן שבוע צריך שיהיו לפחות 3 יציאות ליום (מלבד שתן בכל החלפה) גם אם הן קטנות מאוד. במידה שאין יציאות כלל יש לבדוק האם התינוק אוכל בהתאם למשקלו וגילו, במידה ומדובר בהנקה יש לוודא שאכן יונק טוב מהשד ומרוקן אותו. במידה שמקבל תמ"ל יש לראות שמקבל 150 מ"ל לק"ג משקל ל-24 שעות. כלומר אם שוקל בסביבות 3 ק"ג  אמור לאכול במשך יממה 450 מ"ל סה"כ, כאשר אם מחלקים זאת ל-8 האכלות (כל 3 שעות) יוצא שבכל ארוחה אוכל בסביבות 55 מ"ל.
 

כיצד גוזרים ציפורניים לתינוקות? לכתבה לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן