מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

הכנסת אשרה: התינוק אושפז? תוארך חופשת הלידה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 20/2/2012
הכנסת אשרה: התינוק אושפז? תוארך חופשת הלידה

היום (שני) אשרה הכנסת את הצעת חוק עבודת הנשים בישראל, אותו יזמה ח"כ אורלי לוי. מעתה אמא שהתינוק שלה אושפז לאחר הלידה תוכל להאריך את חופשת הלידה בהתאם למשך תקופת האשפוז

הכנסת אשרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ אורלי לוי, אשר על פיה אמו של תינוק שאושפז בבית חולים לאחר הלידה - תהיה זכאית להאריך את חופשת הלידה שלה בהתאם למשך תקופת האשפוז של התינוק.
 

על פי סעיף 6 לחוק עבודת הנשים במדינת ישראל, נקבעות זכויותיה של אשה בעת חופשת הלידה. סעיף זה קובע כי אמהות אשר ילידהן אושפזו בעת חופשת הלידה לתקופה של יותר משבועיים, יהיו זכאיות להאריך את חופשת הלידה שלהן בהתאם למשך האשפוז (עד לעשרה שבועות) בתשלום מלא. כל זאת בנוסף לשמירה על זכויותיה של האם במקום עבודתה.
 

עד עתה היה מקובל להאריך את חופשת הלידה לעד 8 שבועות לכל היותר, במהלכן הייתה האם זכאית לדמי לידה (הזכאות חלקית). אם אשר ילדה אושפז עד עתה למשך 6 שבועות הייתה זכאית להאריך את החופשה רק ב-4 שבועות ואם לילד שאושפז למשך 8 הייתה זכאית להאריך ב-5. אם לילד שאושפז למשך 10 שבועות הייתה זכאית ל-6 שבועות בלבד. כעת, לאחר שעברה סופית הצעת החוק החדשה, האשה תהיה זכאית להאריך את חופשת הלידה שלה בתשלום מלא, זאת על פי משך אשפוזו של התינוק. 
 

לצורך הדגמה: אשה אשר בנה אושפז למשך 7 שבועות - תהיה זכאית להאריך את חופשת הלידה שלה ב-7 שבועות, עליהם גם תקבל תשלום.
 

המרוויחים האמיתיים מהחוק החדש הם ללא ספק הורים לפגים, אשר לעתים ילדיהם מאושפזים בבתי החולים למשך חודש, חודשיים ואף יותר מכך.

על שמירת הריון והיקף המשרה

בהריון? את לא חייבת לספר במקום העבודה

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן