מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

בלוג הורים > לכל הכתבות

למה כשהילד חוגג יום הולדת ההורים משתגעים?

מאת: אמא עצבנית | פורסם: 26/11/2017
למה כשהילד חוגג יום הולדת ההורים משתגעים?

מדוע הורים עורכים לילדים ימי הולדת גרנדיוזים? האם יכול להיות שמדינה שלמה ירדה מהפסים?

בשנים האחרונות ניתן להיתקל באינספור כתבות המתעדות את שיגעון ימי ההולדות הבומבסטים וחסרי הפרופורציה שעורכים הורים לילדים בגילאים קטנים (שלוש, ארבע, חמש וכו). התמונות שעולות מן התיעוד גורמות לי להתקפל ולהתכווץ במבוכה ופשוט לא להאמין למראה עיניי.
 

אם בעבר יום הולדת לקטנטנים כלל קצת מוזיקה, עוגת יום הולדת מושקעת, שקיות ואם ממש רציתם להשתולל - אז גם הזמנתם ליצן מקומי שיעשה קצת שמח לילדים - כיום יום הולדת הפך לאירוע לכל דבר.

חשבתם שטירוף הבת-מיצווש הוא הדבר הכי מוגזם בעולם? חכו עד שתראו ילדות בנות חמש ביום הולדת בסגנון ספא - מורחות לק נוצץ, שוכבות עם מלפפונים על העיניים, כפות רגליהן בגיגית עם מים, בעודן לבושות בחלוק רחצה לבן. זה לא נשמע מספיק נורא? מה תגידו על חבורת בני 5 שמבלים יום הולדת בסדנה להכנת סושי?
 

ההורים המסכנים של ימינו פשוט לא יודעים מה לעשות כדי להוכיח לכל העולם ואחותו שהם ההורים הכי טובים בעולם, נדמה שישנם הורים שעסוקים כל היום בלנסות להוכיח כמה הם משקיעים, לא חוסכים ושלילד שלהם מגיע את הטוב ביותר. אבל האם סדנת סושי תעשה את הקטנטנים שלכם באמת למאושרים?
 

אז זהו שלא, תנו להם להשתולל בשמש בגינה, לאכול במבה ולרקוד עם חברים לצלילי "איפה איפה העוגה" ותהיו בטוחים שאתם תוציאו פחות כסף והם יהיו יותר מאושרים.
 

מה קרה לימי ההולדת של פעם? לחבילה הגיעה? למשחק הכיסאות? לכל אותם משחקי ילדות מקסימים ותמימים. למה ילדים קטנים צריכים לחגוג את ימי ההולדת הראשונים שלהם כאילו הם מבוגרים בני 40?

ואם לרגע חשבתם שהילדים נהנים מהמסיבות המושקעות עד טירוף האלה אז טעיתם. בכתבות שונות רואים ילדות קטנות מפחדות מהמלפפונים שמניחים להן על העיניים, ילדים קטנים שלא מבינים מה בדיוק הם אמורים לעשות עם כל האורז שדבוק להם בין אצבעות כפות הידיים, ובעיקר הרבה הורים שעומדים מרוצים ולא מפסיקים לצלם בהתלהבות יתרה, כאילו והם צלמי פאפרצ'י בטקס האוסקר.

 

ההורים שמתראיינים לאותן כתבות מסבירים שזו היא דרכם להראות לילדים עד כמה הם אוהבים אותם ולהשקיע בהם יום אחד בשנה כמו שצריך. לא היה עדיף להשתמש ב-1500 שקל האלה לחופשה משפחתית? או לקניית מתנה שתשאר עם הילד הרבה אחרי שהמסיבה נגמרת? ודרך אגב, ההורים עליהם אני מדברת הם ממש לא חלק מהעשירון העליון. מדובר באנשים עובדים פשוטים, כמוני וכמוך, שככל הנראה סובלים מאי שפיות זמנית.
 

ההורים של היום לא יודעים מה לעשות עם עצמם, נדמה שהם בתחרות ביניהם והילדים הקטנים והתמימים צריכים לשאת את כל הטירוף הזה ולהשתדל בכוח ליהנות מהפקות חסרות פרופורציה שלא נועדו עבורם באמת מלכתחילה.
 

ואני, בעקבות הכתבות והאירועים המושקעים בהם אני נתקלת, נשבעתי לעצמי, שאת ימי ההולדת הבאים של ילדי אחגוג עם ניחוח של פעם, של ילדות, של תמימות, של משפחתיות ואהבה. ומי שחושב שזה לא נאה לו, שלא יבוא, תשאר לנו יותר עוגה.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן