מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


פנאי והפעלות > חגים ומועדים עם ילדים

10 טיפים להורים לרגל יום האהבה

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 4/9/2018
10 טיפים להורים לרגל יום האהבה

נכון, הפכתם להורים, אבל אל תשכחו שאתם גם עדיין זוג שזקוק לחיזוקים, חיבוקים וגם לקצת רומנטיקה בחיים. רכזנו עבורכם טיפים שיסייעו לכם לשמור על הזוגיות בין כל החיתולים, החשבונות והחיים

לרגל חגיגות יום האהבה, רכזנו עבורכם 10 טיפים שיעזרו לכם לשמור על זוגיות בריאה, חמה ואוהבת, גם אם הפכתם להורים וחייכם עמוסים ומתישים.
 

דרכים מהנות להתפנק בסוף היום

איך שורדים את השנה הראשונה לאחר לידת התינוק?
 

1. בין כל הכביסות, הילדים והחיתולים - אף פעם אל תשכחו למצוא קצת זמן זוגי לעצמכם. זמן איכות יכול להיות סרט במיטה, ארוחת ערב אינטימית, בסלון, יציאה להליכה ארוכה (כשיש בייביסיטר) או סתם ללכת לישון כשאתם מחובקים (בלי ילדים שנדחפים ביניכם).
 

2. אל תשכחו לעולם את הזוג שהייתם טרם הגיעו הילדים לעולם. נסו לשמר לפחות חלק מהתחביבים והאהבות שחלקתם טרם הגיעו הילדים, זכרו את כל אותם דברים שחברו ביניכם לפני שנים.
 

3. תנו אוויר אחד לשני, זה שהתחתנתם לא אומר שהפכתם להיות אדם אחד. נכון, אתם זוג, אבל עדיין לכל אחד מכם חלומות, תשוקות, אכזבות וחיים שלמים משל עצמו. לכן, כבדו  ואפשרו לבניהזוג לצאת עם חברים ולהתעסק בתחביבים (מבלי לעקם פרצוף) ובכלל אפשרו לבני הזוג לצמוח ולפרוח עם הרבה עידוד וחיזוקים מצידכם/ן. אדם מאושר ומסופק הופך גם לבן זוג תומך ואוהב. בעוד אדם מתוסכל ומדוכא הופך לבן זוג לא ממש מצטיין.
 

4. תמשיכו תמיד להפתיע ולחדש - החיים כהורים לעתים גוררים אותנו לשגרה מתישה, שוחקת ומעייפת ונדמה שאין בכלל הפתעות (אלא אם הפתעה מבחינתכם היא פיפי במיטה, חום אצל הילד או שיחה עם הגננת). גם בתוך השגרה, המשיכו להפתיע את בני הזוג, פנקו אותם בארוחת ערב לא מתוכננת במסעדה, במתנה קטנה שמראה שאתם עדיין חושבים וזוכרים ואם זה מתאפשר - הפתיעו אפילו בחופשה רומנטית ללא ילדים.
 

5. שיתוף פעולה הוא המפתח להצלחה - אנחנו לא בימי הביניים ונשים וגברים אמורים לחלוק ביניהם את נטל גידול הילדים וניהול הבית. אז גם אם זה לא תמיד קורה בצורה שווה בפועל בשטח, עדיין צריך לשמור על תמיכה ושיתוף פעולה. כאשר כולם בבית כולם עוזרים - גם האבא וגם האמא מקלחים, מבשלים, מנקים וכו. כאשר כולם עוזרים ונרתמים למשימות, אין צד אחד שחוק ומתוסכל וצד שני שלא לוקח שום חלק בעניין. הדבר יכול לחסוך לכם הרבה חילוקי דעות, ויכוחים ומריבות.

6. אל תלכו לישון כועסים - גם אם עבר עליכם יום קשה השתדלו להיכנס אל המיטה מפוייסים. ולא פחות חשוב, הקפידו להשלים מול עיניהם של הילדים. זה בסדר לריב ליד הילדים, אחרי הכל מריבות הן חלק מהחיים. אך לא פחות חשוב מכך זה להשלים מול הקטנים, שילמדו כיצד מתנצלים, כיצד מתפייסים ושתמיד הולכים לישון רגועים ושלווים.
 

7. לעולם אל תתווכחו מול הילד על נושאים הקשורים לחינוכו. תמיד הציגו חזית אחידה מול הילדים, גם אם לא תמיד אתם מסכימים. חזית לא אחידה תגרום לילדים, במודע או שלא במודע, ליצור חיכוכים נוספים ביניכם, מניפולציות ועוד.
 

8. אל תשכחו את ההתחלה - גם אם ברגעים קשים נדמה לכם שאתם לא זוכרים כיצד הגעתם למצב הזה של משפחה, שגרה, ילדים, חשבונות ואינספור דאגות, נסו להיזכר בתקופה הראשונה שלכם עם בן הזוג, תקופה שאולי לא תחזור אך עדיין תזכיר לכם מה כל כך אהבתם באותו אדם ומה גרם לכם להחליט שזה הגבר או זו האישה שתרצו לחלוק עמם את חייכם ולגדל עמם ילדים.
 

9. לא צריך הרבה כדי להראות שאוהבים - עזבו אתכם ממתנות והפתעות, מספיק לתת נשיקה אחת קטנה וחמה או ללחוש מילות אהבה באוזן - בכדי להראות לבני הזוג שלמרות הילדים והחיים העמוסים - אתם עדיין שלהם. 
 

10. אל תזניחו את עת עצמכם ואל תקחו שום דבר כמובן מאליו - המראה החיצוני של כולנו תורם לביטחון שלנו, להרגשה הכללית שלנו וגם לאופן בו בני הזוג והסביבה בכלל מסתכלים עלינו. לכן, אל תסתובבו כל היום בטרנינג ותחסלו סירים של אוכל מרוב תסכול ועייפות. שמרו על בריאותכם, על הופעתכם החיצונית וכן, גם על הזוגיות שלכם. אל תקחו כמובן מאליו את העובדה שבני הזוג שלכם תמיד יהיו בשטח. כולנו מכירים מספיק זוגות שנפרדו, בגדו, התגרשו וכו. נדמה שהאצבע על ההדק קלה כיום מפעם וזוגות לא מהססים לפרק חבילות ומשפחות. לכן, המשיכו להשקיע, בבני הזוג, בעצמכם, בתא המשפחתי.
 

והכי חשוב - המשיכו לאהוב, לחייך וליהנות מהחיים שיצרתם יחד והבאתם יחד לעולם, חיים שנוצרו מתוך אותה אהבה גדולה

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן