מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

מה לקחת בתיק כשאת יוצאת מהבית בהריון?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 14/9/2017
מה לקחת בתיק כשאת יוצאת מהבית בהריון?

מה הם הדברים שהכי יסייעו לך במשך חודשי ההריון כאשר את מחוץ לבית? מה הדברים שחובה לקחת? מה כדאי לקחת לשם פינוק? ועוד

נשים נוהגות לצאת מהבית כאשר הן נושאות תיק עמוס בכל טוב, השאלה היא מה קורה כאשר אותן נשים יוצאות מהבית בעת הריון?

בסקר שנערך בין גולשות האתר, בקשנו מהן לציין מה הם שלושת הדברים שבלעדיהם הן לא יוצאות מהבית. בנות רבות לקחו חלק בפעילות והטיפים שהן חלקו עמנו היו משעשעים ומעניינים כאחד. רכזנו את הטיפים הכי שימושיים ויעילים, בכדי שתדעו בדיוק מה עדיף להשאיר בבית ולא לסחוב - ועל מה פשוט אסור לוותר.

 

1. תיק עם מסמכים רפואיים - לעולם אין לדעת מתי חס וחלילה תאלצי להגיע לבדיקה לא מתוכננת ואם אם בחודשי הריון מתקדמים גם ממש אין לדעת מתי תחל הלידה. תיק עם כל התיעוד הרפואי של ההריון ללא ספק יעניק לך שקט ושלווה אם יהיה תמיד לצידך.
 

2. תרופות להקלה נגד צרבת - צרבת היא אחת מתופעות הלוואי היותר מעצבנות של הריון, היא תוקפת בכל שעות היום וכאשר היא מגיעה התחושה היא פשוט - זוועה. לכן, כדאי תמיד לשים בתיק קופסת כדורים להקלה מפני צרבת (טאמס, רני וכו) או אבקת סודה לשתייה שידועה כיעילה במצים מסוג זה.
 

3. משהו נגד בחילה - סובלת מבחילות בתחילת ההריון או לכל אורכו? שימי לך תמיד בתיק את הדבר שעוזר לך בעת הבחילות (לימון, סוכריה, בקבוק סודה קטן וכו).
 

4. מגבונים ופדים - מסוג הדברים שצריך בעת ההריון והרבה יותר לאחר הלידה. בעת ההריון תמיד נעים להתרענן עם מגבון בעת עייפות ואם את מקיאה על אחת כמה וכמה. מגבונים היגיינים יכולים להיות יעילים גם בעת שימוש בשירותים ציבוריים, למניעת דלקות וזיהומים שעלולים להיות שם. הריון היא גם תקופה בה נוטות להיות לאישה יותר הפרשות ועליה לשמור יותר על היגיינה, לכן תחבושות ופדים להחלפה תמיד יהיו יעילים במיוחד.
 

5. כרטיסים חשובים ושימושיים - אין לדעת מתי את יוצאת, מתי תחזרי הביתה ומה יעבור עליך במהלך היום, לכן הקפידי לשאת עמך תמיד תעודת זהות, כרטיס מגנטי של קופת חולים, כרטיס אשראי או כל כרטיס אחר שעלול לשמש אותך במצבי חירום.
 

6. נשנושים - הריון הוא תקופת הנשנושים, חלק אוהבות מלוח, חלק מתוק וחלק נוהגות לשלב בין השניים. נשנושים יעילים בעת בחילות, סחרחורות, בעת ירידה בתנועות (כדאי לאכול מתוק) ועוד. לכן הקפידי לשאת איתך מאכל אחד או שניים שיעזור לך בעת הצורך וגם יעזור לך לשמור על אנרגיה כשאת בחוץ (קרקרים, חטיף אנרגיה, פרי, כריך ועוד).
 

7. מים - בהריון חשוב לשתות והרבה, הדבר יעיל במניעת צירים, בשמירה על בריאות כללית, בהקלה על בחילות, סחרחורות ועוד. לכן הקפידי תמיד לשאת איתך בקבוק קטן, אותו תמלאי שוב ושוב במהלך היום.
 

8. תרופות ותוספים - נשים רבות נוטלות במהלך ההריון תוספים שונים, ויטמינים ותרופות שונות. הקפידי לשאת אותם תמיד איתך בתיק למקרה הצור וגם בכדי שלא תפספסי מנה שאת אמור ליטול בשעה מסוימת.
 

9. משהו לבידור - אם את מבלה שעות ארוכות בתור לרופא, במוניטור, במיון או בכל מקום אחר, הקפידי לשים לעצמך ספר בתיק, עיתון או כמובן את הסמארטפון שלך, שיבדר אותך ברגעים של שעמום והמתנה.
 

10. ערכה לבדיקה ביתית של דליפת מי שפיר - דליפת השפיר מתרחשת ב-3% מההריונות וגורמת ל-30% מהלידות המוקדמות. לכן חשוב להיות עם אצבע על הדופק לא לזלזל במצבים בהם את חוששת שקיימת דליפה או סכנה לדליפה. ערכה שכזאת לבדיקה ביתית תרגיע אותך בעת הצורך או תאשר את החששות שלך ובכך תעזור לך להגיע אל בית החולים בזמן.
 

11. הכי חשוב - כפי שציינה במסגרת התחרות אשה אחת משעשעת במיוחד, הדבר שהכי כדאי לקחת כשאת יוצאת מהבית זה את בן/בת הזוג - תוכלי לבכות להם, לקטר, להיעזר, להציק ולקבל חום ותמיכה מסביב לשעון.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן