מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


אקטואליה > מן החדשות

התאום בן ה-4 חודשים מת מוות מוחי

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 27/1/2012
התאום בן ה-4 חודשים מת מוות מוחי

(צילום: אילוסטרציה)

כך קבעה ועדה קבעה הרופאים אשר חקרה את המקרה. הוריו של התינוק, החשודים כי טלטלו אותו ואת אחותו התאומה, חשו ברע הגיעו להיפרד מבנם וחזרו למעצר. כשינותק התינוק מהמכשירים הם עשויים להיות מואשמים בהריגה

בבית החולים ספרא, שבתל השומר, קבעה ועדה רפואית כי התאום בן ה-4 חודשים, שככל הנראה היה קורבן להתעללות, מת מוות מוחי. ההורים קבלו קשה מאוד את הבשורה ואף חשו ברע במהלך הלילה ופונו לבית החולים ליס (האמא) ולבית החולים שיבא (האבא). הזוג הגיע אמש (חמישי) אל בית החולים ספרא בכדי להיפרד מבנם, כשהם מלווים בשוטרי מרחב דן.
 

היום (שישי) צפויה המשטרה להאריך את מעצרם של השניים ובנוסף מנסים לקבוע מה תהיה המשמעות של ניתוקו של התינוק ממכשירי ההחייאה. ככל הנראה בעקבות מותו עלולים השניים להיות מואשמים בהריגה.
 

נכון לשעה זו טרם נקבע מועד הלוויתו של התינוק, שנלחם על חייו מזה יותר משבוע. ככל הנראה המשטרה תאפשר להוריו להגיע להלוויתו.
 

אחותו התאומה של התינוק מאושפזת במצב טוב בבית החולים תל השומר. לדברי הצוות הרפואי היא נשארה בבית החולים מהסיבה הפשוטה שפשוט אין לה לאן ללכת.

בשלב זה עדיין לא ברור אם ההורים אכן אשמים בהתעללות וטלטול ילדיהם. לדברי עו"ד עדי ניב-יגודה (מרצה למשפט רפואי וכמו כן יועץ למוסדות בריאות בתחומים רפואיים-משפטיים) "ככל שיצטברו הראיות לכך שההורים פעלו או פועלים בניגוד לטובת ילדיהם, כך תגבר הסבירות שהצוות הרפואי יפנה לבית המשפט באמצעות שירותי הסעד".
 

להערכת המועצה לשלום הילד, בהתבסס על נתונים מארצות הברית, מתים מידי שנה בישראל כמה עשרות תינוקות, מתחת לגיל שנה מ"תסמונת התינוק המנוער", שהיא בעצם טלטול קשה של תינוקות על ידי הורים או מטפלים, בדרך אשר יכולה להוביל לפגיעה פנימית- מוחית קשה, גם מבלי שההורה ירגיש בכך או אף התכוון לכך. 

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן