מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

פעוטות > התפתחות פעוטות

לקויות למידה והיפראקטיביות - דרכים טבעיות לטיפול

מאת: הדס ירוסלביץ' שורץ | פורסם: 20/11/2016
לקויות למידה והיפראקטיביות - דרכים טבעיות לטיפול

על טיפול טבעי וריפוי עצמי לילדים עם לקויות למידה, היפראקטיביות והפרעות קשב וריכוז

ניתן וכדאי לטפל בלקויות למידה ובעיות רגשיות בדרך טבעית שבאמת עובדת ומבטיחה כי הילד ירפא באמת. אם גם אתם מעוניינים לאפשר לילדכם טיפול טיבעי על מנת שיוכל להתמודד עם המסגרות שניצבות לפניו בחייו, המשיכו לקרוא.

הפרעות קשב וריכוז: כיצד מזהים את הבעיה בשלב מוקדם? לכתבה לחצו כאן

 
במאמר זה אחשוף בפניכם טכניקות טיפוליות ואשתף אתכם בחוויות עם מטופלים צעירים ומתוקים שעשו שינוי משמעותי בחייהם. הם מסוגלים להתמודד כיום עם המסגרת ודרישותיה ולתעל את הלקויות שהוגדרו בהם להצלחה.
 
שיטת סגול שייסדתי בנויה מהמילים סגולה, סתגלתנות ומסוגלות. באמצעות טיפול מקצועי ומהלכים אינטנסיבים של ההורים (שקשורים לתזונה ושיפור איכות החיים בבית) ניתן לאפשר ריפוי הנובע משינוי פנימי ללא תופעות לוואי. 
 
במהלך הטיפול, אני מלמדת ומנחה כיצד ניתן לתעל היפראקטיביות להשגת יעדים והצלחה בחייהם של הילדים ובהמשך גם בחייהם הבוגרים. מידע כזה שום מורה אינו מלמד אותם כיוון שלרוב המורים, וכבודם במקומם מונח, אינם מודעים לו ומכירים אותו. למעשה, חברי המוצלחים ביותר שהם אנשי עסקים העוסקים במגוון תחומים (בנקאות, נדל"ן, חיי משפחה ענפים ומינוף עסקיהם) הוגדרו כילדים היפראקטיבים. הם אינם זקוקים לשנת צהריים ויכולים לנהל מספר משימות במקביל. יש להם יתרון עצום על שאר מכרי. בנוסף הם לרוב רגישים מאד: יודעים לזהות הזדמנויות ועל מי לסמוך. חשוב להסביר לילדים כי הרגישות היא מתנה נהדרת, המהווה יתרון עצום, וללמדם כיצד לא להפוך אותה לרגשנות.
 
בבואי לטפל בילד עם לקויות למידה, חשוב קודם כל לשלול ולנטרל גורמים מפריעים: ילד הסובל משמיעה לקויה עשוי לדבר מאד בקול רם ולהפריע לסובבים אותו, הוא מפתח פערים בלמידה כי אינו שומע הכל ואז קשה לו להשלים, הוא יכול לשאול הרבה שאלות ברורות מאליהן שהמורה חושבת כי הוא סתם מחפש תשומת לב ולכן עלול להיות מאובחן כהיפראקטיבי למרות שפשוט יש לו בעיה פיזית באוזניים. לכן חשוב לשלול כל גורם מפריע. כך גם לגבי ראייה לקויה, או כל חוש אחר.
 
על הטלוויזיה: הפחתה משמעותית של שעות צפייה בטלוויזיה חשובה. אם חייבים (הורה עסוק וזה בסדר או תוכנית חינוכית במיוחד) אז פחות בשעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות. בשעות אלו, הילד פשוט נשאב אנרגטית ולא באמת "נרגע מול המסך". לא מתאפשר לו לפרוק את חוויות היום הוא רק מגורה יותר ואין לו איך ומתי להוציא את העודפים הללו. כמו כן, בסמוך לשעות השינה המודע והתת מודע הכי קרובים. אגב, אז כדאי גם לקחת את תמציות של פרחי באך, כי ישנה הכי הרבה השפעה ולטלוויזיה אין מקום בשעות חשובות אלו. כאשר אנו חולמים למשל אנו נמצאים ממש בתוך החלום וזוהי המציאות שלנו, באותו רגע נתון התת מודע מתעורר לחיים ונהיה מודע לחלוטין. לכן חשוב בשעות הקרובות לשינה, לפניה ואחריה, להקדיש למודע זמן איכות, כי הוא קרוב מאד לתת מודע ועליו להיות נקי וטהור עד כמה שניתן. 
 
ההורה כמרפא: ניתן לפנות למטפל מוסמך או להפוך למרפאים של ילדנו. אני ממליצה לכל הורה לעבור קורס ברייקי או קורס באנרגיה, ולהזרים אנרגיה מרפאה וטהורה לילדים כשהם הולכים לישון, בעת מחלה או בכל הזדמנות. 
 
דמיון מודרך: כדאי ללמד את הילד כיצד לנקות אנרגיות שליליות (כאשר המורה צועקת או הילדים האחרים חסרי סבלנות). ללמד את הילד, שמאד מאד רגיש בדרך כלל, כיצד לעטוף עצמו בהגנות כדי שלא כל הערה תיגע בו ותשפיע עליו. ללמד את הילד כיצד לזמן לחייו, לחדרו, ליקרים לו שסביבו, מלאכים שומרים ומרפאים שעוזרים מאד בחיים, ולדעת כיצד ניתן לבקש מהם משאלות. באמצעות דמיון מודרך ניתן גם לחזק את מערכת החיסון, להלחם במחלות ולמצוא מקום שקט ונקי מדאגות שניתן לשהות בו מידי יום ולהרגע.
 
איזון אנרגטי: יש לנו בגוף מרכזים אנרגטיים, הנקראים צ'אקרות (הבטחתי לעצמי לא להכניס את המילה הזו במאמר זה, אך המאמר הזה לוקח אותי לשם). באמצעות שימוש במטוטלת, רפלקסולוגיה או כל טיפול אנרגטי אחר ניתן וחשוב לאזן מרכזים אנרגטיים אלו ובכך לשמור על הילד מאוזן ויציב גם כשהוא נתקל בקשיים. 
 
לסיכום, אני באמת מאמינה ויודעת שעם הרבה תשומת לב ואהבה ניתן לעבור שינוי מהותי שכולל שינוי דפוסי התנהגות. תפקידנו כהורים להזרים אהבה ללא תנאי, להקפיד על גבולות ברורים ולאפשר לילדנו למצוא ולהגשים את ייעודם.  
 
הדס ירוסלביץ' שורץ - מרפאה טבעית. 052-3056509.
לעמוד של הדס, למידע נוסף ולפרטים נוספים ליצירת קשר - לחצו כאן

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן