מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הריון ולידה > הריון

11 סיבות לכך שהמחזור שלך מאחר

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 5/8/2019
11 סיבות לכך שהמחזור שלך מאחר

כמעט כל אחת חווה לעיתים איחור במחזור החודשי, אך לא תמיד הסיבה לכך ברורה. רכזנו עבורכן 11 סיבות נפוצות שיכולות להסביר את זה שהמחזור שלכן מאחר

כאשר המחזור מאחר זה לא תמיד נעים ולעיתים אפילו ממש מלחיץ, בייחוד אם הריון לא נמצא כעת בראש סדר העדיפויות שלך. מצד שני, כאשר המחזור החודשי מאחר ואת מקווה שאת בהריון ומגלה שאת לא - זה גם יכול להיות מתסכל לא פחות. אז מדוע בעצם זה קורה? למה המחזור החודשי שלנו, שלעיתים ממש סדר ומופיע כמו שעון, פתאום נעלם או מאחר? 
 

רכזנו עבורכן 11 סיבות שעלולות לגרום לאיחור במחזור שלכן:
 

1. את מתוחה - מתח נפשי יכול להשפיע על הרבה תחומים בחייכן ואחד מהם הוא גם המחזור החודשי שלכן. כאשר אשה לחוצה, הגוף שלה מייצר פחות הורומון GnRH, שבעצם אחראי לביות ולווסת, ולכן לעיתים בתקופות של מתח המחזור שלך מאחר.
 

2. שיבוש סדר היום שלך - אם יש לך סדר יום קבוע מסודר, במסגרתו את מתעוררת בשעות קבועות, אוכלת בשעות קבועות והולכת לישון בשעות קבועות ולפתע הוא משתבש - גם המחזור שלך עלול להשתבש יחד איתו. אם לפתע את ערה עד מאוחר בלילה, עובדת שעות ארוכות יותר ועוד - קחי בחשבון שזה יכול להשפיע על המחזור שלך.
 

3. מחלות שונות עלולות לגרום למחזור שלך לאחר, לעיתים מדובר במחלה קצרה וקלה ועיתים זה גם יכול כמובן לקרות בשל מחלה קשה, ארוכה או נדירה.
 

4. שימוש בתרופות מסוימות או בתרופה חדשה עלול לגרום לשיבוש בהופעת המחזור החודשי שלך. במידה ומצב זה מתרחש עליך לשוחח עם הרופא שלך ולהתייעץ לגבי המשך נטילת התרופה.
 

5. נשים הסובלות מעודף משקל עלולות לסבול ממחזור בלתי סדיר וכמו כן מבעיות פוריות שונות. אצל חלק גדול מהן העניין יסתדר במידה וירדו במשקל.
 

כמה צריך להעלות במשקל בהריון? לכתבה לחצו כאן

 


 

6. מנגד, נשים אשר סובלות מתת תזונה (בשל הפרעות אכילה, מחלות או סתם גנטיקה) עלולות גם הן לסבול מבעיות פוריות ומשיבושים בהופעת המחזור החודשי.
 

7. טעות בחישוב גם היא סיבה נפוצה למה שנדמה כאיחור במחזור. נשים רבות לא יודעות כיצד לחשב את יום הביוץ שלהן או פשוט לא טורחות ולכן לא תמיד יודעות מתי בדיוק המחזור שלהן עתיד להגיע ולעיתים שוגות לחשוב שהוא גם מאחר.
 

8. בתקופה הקודמת לכניסת האשה לגיל הבלות, גיל המעבר, למרות שהאשה עדיין פוריה היא עלולה לחוש בשינויים רבים בגופה, הנובעים כמובן משינויים הורמונליים. איחור במחזור בהחלט אופייני לתקופה זו.
 

תוספי תזונה מומלצים בהריון: מידע מעודכן בנושא - לכתבה לחצי כאן
 

9. אם הגעת אל גיל המעבר זה הזמן להיפרד מהמחזור לשלום. בפרק זה של חייך את כבר לא מבייצת ולכן גם הוסת שלך לא מופיעה.
 

10. ניתוחים כגון ניתוח כריתת הרחם או טיפולים כגון טיפולים כימותרפיים עלולים לגרום גם הם להפסקתו של המחזור ולהוביל אשה, גם אם צעירה, לגיל הבלות יותר מוקדם מהמתוכנן.
 

כאבי השרשה ודימום: מה כדאי לדעת? לכתבה לחצו כאן
 

11. ואולי את פשוט בהריון, אם זה טוב או רע את תחליטי, עכשיו הגיע הזמן לבצע את הבדיקה ואנו יכולים רק לאחל לך בהצלחה!

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן