מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

הריון ולידה > הריון

מהו הריון מדומה?

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 16/9/2017
מהו הריון מדומה?

את חשה בבחילות הבוקר, המחזור שלך נעלם, החזה שלך גדל ואפילו הבטן מתנתפחת, אך למרות שאת בטוחה שאת בהריון - הבדיקות מראות שאת לא. אז למה בעצם זה קורה?

נשים רבות אשר מנסות להיכנס להריון נחשפות לתופעה מעניינת: המחזור שלהן נעלם, החזה שלהן מתנפח, הבטן גדלה, הן סובלות מבחילות וגם עולות במשקל אך באופן מפתיע בדיקות לזיהוי ההריון מגלות שהן לא בהריון כלל וכלל. התופעה ממנה הן סובלות מכונה "הריון מדומה" (false pregnancy), תופעה נדירה ויוצאת דופן ממנה סובלות נשים בודדות ברחבי העולם.
 

הריון מדומה מוגדרת כהפרעה נפשית מוכרת אך נדירה, אשר קוראת לרוב אצל נשים אשר מצפות מאוד לילד אך הדבר לא קורה במציאות. מדובר בנשים אשר הגיעו לגיל הבלות, נמצאות בטיפולי פוריות, סובלות מהפלות מרובות ועוד. לעיתים נשים אלו מטופלות בתרופות פסיכיאטריות, אשר עלולות לגרום לשיבושים במחזור או להעדרותו של מחזור, דבר המחזק את אמונתן כי אכן הן בהריון. 
 

התופעה שכיחה בעיקר אצל נשים בטווח גילאים של 20 עד 44 אך יכולה להתרחש גם בגילאים אחרים.
 

לטענת המומחים אותם גורמים פסיכולוגים עלולים להשפיע גם על הגוף וכך קורה שאותן נשים חוות את כל אותם תסמינים אשר חוות נשים בהריון, מלבד הבדל אחד קטן - בסופו של ההריון הן כמובן לא יולדות מכיוון שאין עובר.
 

כאשר אשה חווה הריון מדומה, מוחה של האשה המאמינה כי היא באמת בהריון גורם לכך שבגופה ישתחררו הורמוני הריון של ממש, דבר הגורם לתסמינים האופיניים בהריון אמיתי (כגון נפיחות בחזה, בחילות, עליה במשקל, הפסקת ווסת, נפיחות באזור הבטן וישנן נשים אשר גופן אפילו מייצר חלב. כאשר אשה החווה הריון מדומה תבקר אצל גניקולוג לבדיקה, הוא כמובן לא יראה עובר ברחמה, אך הוא כן יכול להתקל ברחם מוגדל וצוואר רחם מרוכך.
 

קיימים מקרים נדירים בהם גם גברים יכולים לחוות הריון מדומה, זה יכול לקרות לרוב מתוך תחושת הזדהות עם בת הזוג שלהם ההרה או אשר מנסה להיכנס להריון. גם גברים יכולים לחוש בחילות, עליה במשקל, כאבי גב ועוד.

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן