מחשבונים

מחשבון גדילה   מחשבון הריון
 

כתובת הדוא"ל שלכם:


הודעות אחרונות מהפורום

 

נשים > זכויות נשים - ייעוץ משפטי

רשלנות רפואית - סיפורה של יולדת

מאת: מערכת טיפת חלב ברשת | פורסם: 8/1/2012
רשלנות רפואית - סיפורה של יולדת

משרד עורכי הדין פייל ושות` הגיש לאחרונה תביעה בשווי 10,000,000 ש"ח בשמה של יולדת, נגד בית חולים מאיזור המרכז, בגין רשלנות רפואית שגרמה לנזק בלתי הפיך לתינוק

בזמן ההריון יש שמחה והתרגשות גדולה לקראת הלידה. 
 

כולם מצפים בכיליון עיניים לראות את התינוק שיוולד ומה שהכי חשוב לנו הוא שהלידה תעבור בשלום ושהתינוק יוולד בריא.
 
אנו בדרך כלל סומכים על הצוות הרפואי ועל הניסיון שלהם בחדר היולדות,  יחד עם זאת, לא תמיד הכל עובר בקלות בזמן הלידה.
 
במהלך הלידה עלולות לקרות טעויות, זהו שלב קריטי מאד לחייו של התינוק ולמרבה הצער כשקורות טעויות בחדר הלידה התוצאות קשות במיוחד.
 
 
משרד עורכי הדין פייל ושות' הגיש לאחרונה תביעה בשווי 10,000,000 ש"ח, בשמה של יולדת נגד בית חולים מאיזור המרכז, בגין רשלנות רפואית שגרמה לנזק בלתי הפיך לתינוק.
 
עבור ש.ק. זוהי הייתה לידתה הרביעית, היא כבר עברה שלוש לידות ויש לה שלושה ילדים בריאים.
 
שלושת ההריונות שחוותה לא היו פשוטים עבורה שכן סבלה מבחילות והקאות מתחילת ההריון ועד סוף ההריון.  
 
הריונה הרביעי גם כן לווה בבחילות והקאות לכל אורכו, אבל בהריון זה, ש.ק. הגיעה בעקבות זאת 6 פעמים לאותו בית החולים במהלך השליש האחרון של ההריון.
 
מאחר ובכל הפעמים הגיעה לאותו בית חולים, הצוות הרפואי היה מודע להיסטוריה הרפואית של היולדת – לבחילות ולהקאות שאפיינו את הריונותיה הקודמים ולכן לא קיבלה התייחסות ראויה לתלונותיה.
 
בפעם האחרונה בה אושפזה, הוחלט לחבר אותה למוניטור לבדיקה. תוצאות הבדיקה היו מטרידות וחייבו התייחסות מיידית – הן הראו כי העובר במצוקה.  
 
מהרגע שבו נודעו תוצאות הבדיקות ועד שבוצע הניתוח הקיסרי חלפו 29 שעות קריטיות! 
 
התוצאה היא שהתינוק נולד כשהוא לוקה בשיתוק מוחין, פיגור שכלי ובבעיות נשימה כתוצאה ממחסון בחמצן בזמן שחלף עד ביצוע הניתוח הקיסרי.
לא ניתן לתאר את סבלה של המשפחה והתינוק, את הטיפולים המיוחדים הדרושים, ההוצאות הכספיות והצער הרב  שנגרם להם בעקבות חוסר ההתייחסות של הצוות הרפואי לתלונותיה של היולדת.  
 
חשוב להדגיש כי במידה ותלונותיה היו מקבלות התייחסות ראויה היה ניתן למנוע את הנזק או להקטין אותו בצורה משמעותית.
 
המטרה העיקרית בחשיפת המקרה הקשה הזה הינה להבהיר כי ישנה חשיבות גדולה לא רק למידת ההתייחסות של הצוות הרפואי ליולדת שזהו אחד מהגורמים הנפוצים לרשלנות בלידה, אלא גם לאופן קבלת ההחלטות שבמקרה זה היה רשלני מאחר וחלף זמן רב מדי מהרגע שבו נלקחה ההחלטה שיש צורך בניתוח קיסרי ועד הביצוע שלו.
 
למרבה הצער, את הגלגל לא ניתן להחזיר לאחור אבל כן ניתן לדאוג שלהורים ולמשפחה תהיה אפשרות כלכלית לדאוג  לכל צרכיו של התינוק.
 
בתביעה זאת, לאחר שהוערך הנזק וצרכיו המיוחדים של הילד על ידי רופאים מומחים, הוגש סכום התביעה על סך למעלה מ-10 מיליון ש"ח.  
 
למידע נוסף על רשלנות בלידה, ניתן לצפות בסרטון הדרכה מיוחד בו ניתנות תשובות לשאלות כגון: כיצד ניתן לזהות רשלנות רפואית בלידה, מהן הסיבות הנפוצות לרשלנות בלידה, איך תדעו אם הייתה רשלנות בלידה שלכם, כמה כסף מגיע כפיצוי ועוד.

לצפייה לחצו כאן והירשמו לקבלת הסרטון.

 
עו"ד דוד פייל
מומחה רשלנות רפואית
077-6670224

יש לכם שאלה? שלחו לנו והכותבים שלנו יענו.

 

רוצים לדבר על זה בפורום? לחצו כאן